TEKNOFEST 2021'de 'Filikaelçi' takımı kendi alanında 1'inci oldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)'ü temsilen TEKNOFEST 2021'e katılan 'Filikaelçi' takımı insanlık yararına teknoloji yarışması afet yönetimi kategorisinde birinci oldu.

PAYLAŞ
TEKNOFEST 2021'de 'Filikaelçi' takımı kendi alanında 1'inci oldu
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)’ü temsilen TEKNOFEST 2021’e katılan ‘Filikaelçi’ takımı insanlık yararına teknoloji yarışması afet yönetimi kategorisinde birinci oldu.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

KSÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Celal Kurşun'un danışmanlığını yaptığı, Fizik Bölümü yüksek lisans öğrencisi Yusuf Ziya Elçi'nin takım kaptanlığını yürüttüğü ‘Filikaelçi’ takımı TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi kategorisinde su üstü insansız arama kurtarma aracı "OtoFilika" isimli projeyle birinci oldu.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi kategorisinde birincilik elde ederek önemli bir başarıya imza atan ‘Filikaelçi’ takımını tebrik eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, “Ülkemize ve insanımıza katma değer oluşturmayı hedefleyen her türlü çabayı üniversite olarak destekliyoruz. Üniversitemize bu başarıyı ve gururu yaşattıkları için proje ekibini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN