Uyuşturucu ile mücadelede açıklanan rakamlar sevindirdi: Ölümler geçen yıla göre yüzde 26 azaldı

Kahramanmaraş Valiliği resmi web sayfasından İçişleri Bakanlığının yayımladığı verilerle ilgili yapılan açıklamada 'uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar, hayata geçirilen uygulamalar ile ailelere yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları sonuç vermeye başladı.' Dendi.

PAYLAŞ
Uyuşturucu ile mücadelede açıklanan rakamlar sevindirdi: Ölümler geçen yıla göre yüzde 26 azaldı
Kahramanmaraş Valiliği resmi web sayfasından İçişleri Bakanlığının yayımladığı verilerle ilgili yapılan açıklamada ‘uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar, hayata geçirilen uygulamalar ile ailelere yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları sonuç vermeye başladı.’ Dendi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Rakamsal değerlerle yapılan açıklamada: “Paylaşılan adli tıp verilerine göre, 2017'de uyuşturucu kaynaklı 941 kişi hayatını kaybederken bu konuda atılan adımlarla hayatını kaybedenlerin sayısı 2018'den itibaren düşüşe geçti.

Uyuşturucuya bağlı ölenlerin sayısı 2018'de 657 olurken bu sayı 2019'da 342'ye, geçen yıl ise 314'e geriledi.

Verilere göre, uyuşturucuya bağlı ölümlerdeki düşüş, bu yıl da devam etti. Madde kullanımına bağlı ölüm sayısı, bu yılın 8 aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26'lık azalışla 72 oldu.

Uyuşturucuya bağlı ölümlerde geçen yıl 8 aylık dönemde, 97 kişi hayatını kaybetmişti.” İfadelerine yer verildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN