Vali Coşkun'dan tebdili kıyafet denetim

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Semerci ile birlikte sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonu Tekerek Kapalı Çarşı'da paket servis yapan esnafları ve kısıtlamalardan muaf tutulan iş yerlerini denetledi.

PAYLAŞ

Vali Coşkun, salgınla mücadelede en önemli tedbirlerden olan Maske, Mesafe ve Temizlik konusunda esnaflarımıza hatırlamalarda bulundu. 
 
Burada bir değerlendirmede bulunan Vali Coşkun, “Pandemi süreci devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda uygulanan tedbirleri yerinde görmek amacıyla esnaflarımızı ziyaret ettik. Birlik, beraberliğin ve dayanışmanın en çok ihtiyaç olduğu bir dönemden geçiyoruz.  Esnaflarımız için bu zor süreçte hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum. 
 
Bilindiği gibi pandemi sürecinde vaka sayılarında bir düşüş söz konusu fakat istenilen seviyelerde değil. Hafta sonu olması münasebetiyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı bugünde vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamaları için bazı esnaflarımız, kısıtlamalardan muaf tutuluyor. Bütün hemşerilerimizden beklentimiz vakalar azalsa da rehavete kapılmamaları yönünde. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına her şartta ve alanda uymamız gerekiyor. Temennimiz vaka sayılarının bitme noktasına gelmesi ve alınan tedbir kararlarının kaldırılması yönünde. Bunun için de vatandaşlarımızın hassasiyet göstermeleri gerekiyor.” dedi.
 
Aşılama çalışmalarının ilimizde de Sağlık Bakanlığımızın belirlediği sıra doğrultusunda yapıldığını ifade eden Vali Coşkun, “65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın aşılama çalışmaları başladı. Sağlık çalışanlarımızın ise ikinci doz aşıları yapılıyor. Aşı çalışmalarının yanı sıra tedbirlere de rehavete kapılmadan uyduğumuzda bu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız.  Lütfen alınan tedbirlere hep birlikte uyalım. Kahramanmaraşlı hemşerilerime hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte başaracağız.” dedi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN