Valilik, o polisler hakkında yasal işlem başlatıldığını duyurdu

Geçtiğimiz ay Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak valilik kamuoyu açıklaması yayımladı. Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada o polisler hakkında yasal işlem başlatıldığı kamuoyuna açıklandı.

PAYLAŞ
Valilik, o polisler hakkında yasal işlem başlatıldığını duyurdu
Geçtiğimiz ay Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak valilik kamuoyu açıklaması yayımladı. Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada o polisler hakkında yasal işlem başlatıldığı kamuoyuna açıklandı.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Mersin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada: “İlimizde bir ay önce, 18.07.2021 günü 18.30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak,
 
Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır. Bahse konu olayda Mersin milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. 

Karayolları trafik kanununun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir.

İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tesbit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir.

Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.” Denildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN