İleri Görüşlü Başkan: ‘Yakup Hamdi Bozdağ’! - İbrahim Baykut

İleri Görüşlü Başkan: ‘Yakup Hamdi Bozdağ’!


2014 yerel seçimlerinde çok az bir oy farkıyla belediye başkanlığını kazanan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçeye kazandırdıklarıyla halkın takdirini kazanmış durumda. İleri görüşlülüğü ve dik duruşuyla görevinden ödün vermeden ilçe halkının huzurunu ve güvenliğini sağlayan Başkan Bozdağ, aynı zamanda ilçenin sorunlarını da bir bir çözerek vadettiği yatırımları tek tek hayata geçirdi.

Evet, Pazarcık’ta yollar bozuk olabilir, kaldırım taşları yerinden çıkmış, trafik çekilmez bir hal almış olabilir ama bunların hepsi sırasını bekleyen işler. Şimdi ilçe genelinde alt yapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İleri görüşlü dedik ya! İşte bu yüzden. Eğer gelen kaynakları yola, parke taşına harcamış olsaydı üç gün sonra KASKİ ve ARMADAŞ ekipleri gelip sökecekti. Çünkü ilçe genelinde başlatılan dev bir proje var. Alt yapı bitmeden görsele yatırım yapmaması en mantıklı karardı. KASKİ ve ARMADAŞ ekipleri çalışmalarını tamamladığında Başkan Bozdağ beyin ifade ettiği gibi ana arterler sıcak asfalt ile kaplanacak, Pazarcık sokakları ve caddelerinde kilit parke ve kaldırım çalışmaları başlayacak. Böylelikle bu sorunlar ilçenin uzun yıllar gündeminde olmaktan çıkacak.

10 yıllık meclis deneyimini de kullanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışını Pazarcık’ta uygulamayı başaran Başkan Bozdağ, siyasi kimliğini hiç bozmadan iktidarın vermiş olduğu güçle ilçesinin kanayan yarası haline gelen sorunlarını ortadan kaldırmayı başardı.

Başkan Yakup Hamdi Bozdağ’ın ilçeye kazandırdıklarına beraber bakalım isterseniz.

İçme suyu sorunu Pazarcıklıların canına tak etmişti. 42 yıl önce ilçeye döşenen içme suyu hattını yenileme çalışmalarını başlatarak 32 milyon TL’lik yatırımı ilçeye kazandırdı.

Mevcut Devlet Hastanesinin yetersiz olması Başkan Bozdağ’ın projelerinin başında geliyordu. Yaklaşık maliyeti 55 Milyon TL olan 125 yataklı Devlet Hastanesinin temellerini atarak ilçeye kazandırdı.

Kentleşme alanında hızla büyüyen Pazarcık için TOKİ ile iş birliği yaparak 145 adet konutu ilçeye kazandırdı.

İlçenin 4 bir yanında çalışmalarını sürdüren Başkan Bozdağ, çevre yolu projesini Pazarcık’a kazandırarak merkez trafiğini rahatlatmayı hedeflemektedir.

Kreş ve Gündüz bakım evi, Kapalı Pazar yeri, bisiklet ve yürüyüş yolu, yaşlılara evde bakım projesi, taziye evleri, mahallelere sentetik çim yüzeyli halı saha, sosyal tesisler, kilit parke taşı çalışmaları, park ve mesiren alanları, sıcak asfalt çalışmaları, istinat duvarı çalışmaları, sosyal etkinlikler, kır düğün salonu, otopark çalışmaları, eğitim alanında yapılan hizmetler gibi birçok projeyi başarıyla hayata geçirerek, görev süreci boyunca ilçeye 600 Milyon TL’lik yatırım kazandırmayı başardı.

Belediye yatırımlarının yanında kamu yatırımlarının da ilçeye aktarılmasında önemli rol üstlenen Başkan Bozdağ’ın, yeni kaymakamlık binası inşaatını başlatarak küçük sanayi ile organize sanayi bölgelerinin kurulması için çalışmalarını başlattı.

El ele gönül gönüle yeni bir şehir inşa ediyoruz sloganı ile çalışmalarını sürdüren Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’a teşekkür etmemek haksızlık olur. Başkana görevinde başarılar diliyoruz.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle esen kalın.

ibaykut@outlook.com

YAZIYI PAYLAŞ!