Ahi Evran'ın hayatı ve ahilik anlatıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından, Anadolu'da Ahilik teşkilatının kurucusu, esnaf ve sanatkâr zümresinin piri olarak kabul edilen Ahi Evran'ın doğumunun 800'üncü Yılı münasebetiyle 'Ahi Evran'ın Hayatı ve Ahilik' konulu konferans düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Ahi Evran'ın hayatı ve ahilik anlatıldı
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından, Anadolu’da Ahilik teşkilatının kurucusu, esnaf ve sanatkâr zümresinin piri olarak kabul edilen Ahi Evran’ın doğumunun 800’üncü Yılı münasebetiyle ‘Ahi Evran’ın Hayatı ve Ahilik’ konulu konferans düzenlendi.

Akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımıyla KSÜ Kongre Merkezinde düzenlenen konferans kapsamında, KSÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan ‘Ahilik Teşkilatı’ hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İİBF Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi İsmail Göktürk ise bulunduğu dönemin karmaşa ve kaosu içerisinde düzen kuran büyük bir insan olarak tanımladığı Ahi Evran’ı ortaya çıkaran medeniyetin yapısına ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN