Yaşam

Yaşam Haberleri

Vali Coşkun’dan Dobur ailesine ziyaret

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun eşi Sevilay Coşkun ile birlikte ‘Aile Haftası’ münasebetiyle Emekli Öğretmen Cavide ve İsmail Dobur çiftini evinde ziyaret etti.

Sulama konusu, Türkiye'nin gündeminden düşecek

Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, Devlet Su İşlerinin (DSİ) Etlik tesislerinde gerçekleştirilen 70 adet paletli ekskavatörün dağıtım törenine iştirak etti.

SANKO Üniversitesi gençlik ve spor festivalinde

SANKO Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve gençler için birçok etkinliği barındıran “Gaziantep Gençlik ve Spor Festivali’nde” yer alıyor.

Abdulkadir Konukoğlu: Patron bir profesyonel gibi çalışmalı

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, 65 yaşında işyerinde günlük işlerden uzak durduğunu fakat her sabah düzenli olarak işe gitmeyi sürdürdüğünü belirterek, ‘Patron da bir profesyonel gibi çalışmalı, baba bırakmış yöneticiler idare etsin derseniz çabuk batarsınız’ dedi.

400 Öğrenci, doğa yürüyüşü etkinliğinde buluştu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) öğrencileri, Spor Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının birlikte organize ettiği 2. Doğa Yürüyüşü Etkinliğinde bir araya geldiler.

3. Ulusötesi toplantısı Yunanistan’da düzenlendi

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Online Öğrenme Yoluyla Mültecilerin Girişimcilik Kapasitesinin Oluşturulması Projesi kapsamında Yunanistan’ın Trikala şehrinde 3. Ulusötesi Toplantısı gerçekleştirildi.

Aile haftası etkinlikleri kortej yürüyüşü ile başladı

Büyükşehir Belediyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen Aile Haftası etkinliklerinin açılışı yapıldı. Trabzon Caddesi’nden Atatürk Meydanı’na uzanan kortej yürüyüşü renkli anlara sahne oldu.

MÜSİAD'dan emeğe değer katan etkinlik

MÜSİAD Kadın ve MÜSİAD Sağlık Sektör Kurulu, Engelliler Haftası kapsamında düzenlediği "Engelsiz Fark Et, Engelsiz Keşfet" başlıklı etkinlik ile özel vatandaşları MÜSİAD Genel Merkezinde ağırladı. Farklı illerdeki MÜSİAD Üyesi bakım merkezlerinden gelen özel yetenekli bireyler, yörelerine ait türküleri seslendirip, yetenek gösterisi yaptı. Emeğin değere kavuştuğu programda düşüncelerini paylaşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, hayatı paylaşmak için hiçbir engel olmadığını belirtti.

Yangınlara karşı 'orkut' ekibi kuruluyor

2022 Yılı Orman Yangınları Hazırlık Değerlendirme Toplantısı İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Fatih Ormanı Kampüsü'nde düzenlendi. Programa katılan Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci: "Yangınlara karşı hava ve kara gücümüzü daha da güçlendiriyoruz. 39 olan helikopter sayımızı 55'e, uçak sayımızı 3'ten 20'ye, İHA sayımızı 4'ten 8'e yükselttik. Rezerv güç olarak 25 helikopter, 2 uçak ve 1 İHA hazırda beklemektedir. Yani hava gücü olarak hazırlıklarımız bu manada tamdır." dedi.

Yahyalı-Kapuzbaşı bölgesinde heyelan meydana geldi

Dün yoğun yağış alana Yahyalı-Kapuzbaşı bölgesinde heyelan meydana geldi. Olay yerine Kayseri Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri gönderildi. Hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Park ve mesire alanları yaza hazırlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerinde park, bahçe ve mesire alanlarında bir dizi bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriyor.

Gezici kütüphane öğrencilerin yüzünü güldürüyor

Büyükşehir Belediyesi Gezici Kütüphanesi, Dulkadiroğlu ve Onikişubat’ta okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Etkinliklerde gönüllerince eğlenen öğrenciler Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bakan Kurum: “Çarşı Mahallesi yılsonuna hazır”

Rize-Artvin Havalimanı’nın açılış töreni için Rize’de bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çarşı Mahallesi’nde yürütülen kentsel dönüşüm proje alanını gezdi. Rize genelinde sürdürülen projelerde gelinen noktaya ve teslim süreçlerine ilişkin bilgiler veren Bakan Kurum, tüm çalışmalar tamamlandığında nasıl bir Rize olacağını anlattı.

Kırım mahallesine çok amaçlı sosyal tesis

Bölgesine yeni sosyal tesisler kazandıran Dulkadiroğlu Belediyesi, bir sosyal tesisi de Kırım mahallesine inşa ediyor.

Engelli Çözüm Masası’ndan farkındalık etkinliği

Dulkadiroğlu Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla engelli vatandaşları Cevizli Park Aile Çay Bahçesi’nde bir araya getirdi.

Kahramanmaraş dahil 337 ilçeye avantajlı destek imkanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, iller arası gelişmişlik farklarını ortadan kaldıracak, illerin daha az gelişmiş ilçelerini kalkındıracak önemli bir adım attı. 39 ilin 74 ilçesi daha Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile alt bölge desteğinden yararlanmaya hak kazandı. Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ve Ekinözü ilçeleri de bu imkana kavuşmuş oldu.

Küresel Isınma Kurultayı’ndan olmazsa olmaz mottosu

Küresel Isınma Kurultayı Komitesi, dünyayı ve ülkemizi tehdit eden çevre ve iklim krizine karşı bu yıl 17’nci etkinliğini Fuar İzmir’de gerçekleştirildi. Tam 17 yıldan bu yana her yıl iklim krizine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Küresel Isınma Kurultayı’nda ‘’Daha İyi Yaşanabilir Kentler İçin Geri Dönüşüm Olmazsa Olmaz’’ mottosu masaya yatırıldı ve tartışıldı.

Engelli vatandaşların adalete erişimi kolaylaşıyor

Adalet Bakanlığınca adalete erişimin güçlendirilmesi ve hak arama mekanizmalarının geliştirilmesi amacıyla yeni uygulamalar hayata geçiriliyor. Bu kapsamda engelli vatandaşların hizmetlere eşit bir biçimde ulaşabilmesi için özel çalışmalar yapılıyor.

Duyşen Erdoğan: Tarımda 108 yıllık tecrübeye sahibiz

Başak Traktör Genel Müdürü Duyşen Erdoğan, çiftçileri güvenini kazanmış bir tarım markası olarak 1914 yılından beri Türk tarımının ve çiftçisinin yanında olduklarını söyledi.

Toplam 1396 haber.