Yaşam

Yaşam Haberleri

Ormanda kaybolan kadın 3 gün sonra sağ bulundu

Cuma günü öğle saatlerinde odun toplamak için ormana giren ve uzun süre geçmesine rağmen geri dönmeyen Gülefer Boynukısa'yı bulmak için arama çalışması başlatıldı.

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dağlı: Bayram coşkusuyla evlerimiz huzur dolsun

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

ASİD Başkanı Dr. Yıldırım: Bayramlar, hoşgörü duygularıyla bir araya geldiğimiz özel günlerdir

Merkezi Gaziantep’te bulunan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından Rize açıklaması

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Rize il genelinde, 13 Temmuz tarihinde başlayıp 14 Temmuz Çarşamba günü akşam saatlerinde şiddetini artıran yağışlar nedeniyle Güneysu ve Çayeli ilçeleri başta olmak üzere il genelinde sel ve su baskınları meydana gelmesiyle ilgili açıklama yaptı.

SANKO Üniversitesi’nde Kurban Bayramı kutlaması

SANKO Üniversitesi’nde akademik ve idari personelin katılımıyla pandemi koşulları dikkate alınarak bayramlaşma töreni düzenlendi.

Öğr. Gör. Karayakupoğlu: Darbe girişimi, Türk Milletinin direnişiyle bertaraf edilmiştir

SANKO Üniversitesi Ortak Dersler Bölümü Türk Dili Birimi Öğr. Gör. Didem Karayakupoğlu, ‘15 Temmuz darbe girişimi, Türk Milletinin direnişiyle bertaraf edilmiştir’ dedi.

Prof. Dr. Dağlı: Türk Milleti bağımsızlık için her şeyi göze alabilen yüce bir millettir

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Türk Milletinin bağımsızlık için her şeyi göze alabilen yüce bir millet olduğunu kaydetti.

Bu yılın ilk 6 ayında vatandaşlar e-Devlet üzerinden en çok onu sorguladı

İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü hizmetlerinden yararlanmak amacıyla Türkiye’nin dijital yüzü e-Devlete ziyaret sayısı 2021 yılının ilk altı ayında 43.103.554’e ulaştı.

Kaybolan 4 arkadaşı, AFAD ve JAK timleri buldu

Bursa'dan doğa yürüyüşü yapmak için sabah saatlerinde Uludağ'a çıkan M.E.V. (21), B.İ. (20), F.D. (20) ile E.K. (20), 2'nci Oteller Gelişim Bölgesi'nden, Göller Bölgesine doğru yürümeye başladı.

Kadın girişimcinin sosyal medyadaki örnek başarısı

Kadın girişimci Gülçin Sel, yaklaşık 5 yıl önce başladığı sosyal medya mecrasında sağladığı başarısıyla herkese örnek oldu.

AFAD gönüllüsü gelin ve damadın takısı afet ve acil durum çantası oldu

Bolu'da Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) gönüllüsü gelin ve damada takı olarak ‘Afet ve acil durum çantası’ hediye edildi.

Konukoğlu ailesi ‘Gönlü Zengin 50 İş İnsanı’ listesinde yer aldı

SANKO Holding ve Konukoğlu Ailesi, Capital dergisinin bu yıl dokuzuncu kez düzenlediği ‘Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı’ listesinde geçen yıl olduğu gibi 11’inci sırada yer aldı.

Kahramanmaraş’ta berber ve kuaförler şov takımı kurdu

Dünya genelinde yapılan çeşitli sanat ve güzellik festivallerinde Kahramanmaraş’ı temsil etmek için ‘Kahramanmaraş Şov Takımı’ kuruldu.

Doğayla iç içe bir mekan: Dulkadiroğlu doğal yaşam parkı

Doğal güzellikleriyle dikkat çeken Dulkadiroğlu ilçesinin en gözde yeşil alanlarından olan Doğal Yaşam Parkı ve Mesire alanı, Pandeminin stresinden kurtulmak isteyen vatandaşların gözde mekanı oldu.

Yılın girişimci iş adamı Kahramanmaraş’tan seçildi

Türkiye genelinde yapılan 2021 yılının marka ödülleri kapsamında, yılın en başarılı girişimci iş adamı seçilen Muhammet Eliaçık, Kahramanmaraş’ı gururlandırdı.

3,9 büyüklüğündeki deprem kısa süreli paniğe neden oldu

İstanbul’a bağlı Kartal İlçesinde 3,9 büyüklüğünden deprem meydana geldi.

Rektör Prof. Dr. Dağlı: Babalarımız çocukluğumuzun ilk kahramanlarıdır

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, 'Çocukluğumuzun ilk kahramanları, yetişkinliğimizin koca çınarları babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun' dedi.

Kahramanmaraşlı muhabire ‘Yılın Enleri Ödülü’

Kanal D’nin Kahramanmaraşlı Ana Haber Muhabiri İbrahim Konar, bu yılın en iyileri arasına girerek ödüle layık görüldü.

Uçuruma düşen kişi AFAD ve İtfaiye ekiplerince 2 saat sonra kurtarıldı

Aydın Atlı isimli bir kişi, Ali Baba Mahallesi'ndeki dağlık alanda dengesini kaybederek yaklaşık 50 metre uçuruma düştü.

Toplam 1097 haber.