Eğitim

Eğitim Haberleri

SANKO Üniversitesi tanıtım günlerine yoğun ilgi görüyor

SANKO Üniversitesi Tanıtım Günleri, Yükseköğretim Kurumları Sınav (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler ve veliler tarafından yoğun ilgi görüyor.

SANKO Okulları’nın YKS başarısı

2021 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) SANKO Okulları öğrencisi Türkiye 31’inciliği ile büyük bir başarıya imza attı.

Bu bölümünü tercih eden öğrencilere net asgari ücret tutarında burs desteği

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), Akdeniz Tekstil Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) işbirliğiyle KSÜ Tekstil Mühendisliğini tercih ederek yerleşen öğrencilere yönelik burs programlarının tanıtımı gerçekleştirildi.

SANKO Üniversitesi, memnuniyet araştırmasında 8’inci sırada yer aldı

SANKO Üniversitesi, Üniversite Araştırma Laboratuvarı’nın (ÜniAr) gerçekleştirdiği Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2021 Raporunda, genel memnuniyet alanında 198 üniversite arasında, 8’inci sırada yer aldı.

SANKO Üniversitesi ‘Güvenli Kampüs Belgesi’ aldı

SANKO Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetimlerini geçerek, Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Belgelendirme Programı kapsamında ‘Güvenli Kampüs Belgesi’ almaya hak kazandı.

‘Telafide ben de varım’ kampanyasına Beşiktaş’tan destek

‘Telafide Ben de Varım’ programı, çocukların ve gençlerin tatillerini verimli geçirmeleri için 81 ilde, 8 milyon öğrencinin katılımı ve 500 bine yakın etkinlikle son hız devam ediyor. 22 bin okulun yanı sıra 5 bakanlık ve tüm belediyelerin imkânları da seferber edilirken bir destek de Beşiktaş Spor Kulübünden geldi.

Bakan Selçuk, ‘Telafide Ben De Varım’ kapsamında öğrencilerle bisiklet sürdü

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Telafide Ben de Varım’ etkinlikleri kapsamında, öğrencilerle buluştu. Etkinlikler çerçevesinde Ankara'daki Eymir Gölü etrafında öğrencilerle birlikte bisiklet turu yaptı.

Bakan Selçuk'tan, bu yıl emekli olacak öğretmenlere mektup gönderdi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu yıl emekli olacak yaklaşık 400 bin kişiye mektup gönderdi.

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde mezuniyet heyecanı

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik Bölümlerinden 185 öğrenci mezun oldu.

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesinde mezuniyet heyecanı yaşandı

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden bu yıl olan mezun olan 86 öğrenci için düzenlenen diploma ve yemin töreninde büyük heyecan yaşadı.

Milli Eğitim İl Müdürü Yılmaz, il genelinde sürdürülen eğitim faaliyetlerini inceledi

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İl genelindeki okullarda 21 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerini değerlendirmek üzere Kahramanmaraş Anaokulu'nda öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldi.

Kahramanmaraş’ta 11 Branşta KAMEK kursları devam ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, 11 branşta yeni eğitim dönemine devam ediyor. Kursiyerlerden Abdurrahman Şan, ‘Ud eğitimi alıyorum. Bu alanda kendimi geliştirmeme olanak sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum’ dedi.

1000 Meslek Lisesi sanatsal etkinliklerle buluşuyor ödülleri sahiplerini buldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’in çevrim içi olarak katıldığı programda ‘1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerle Buluşuyor’ projesi kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri müzik ve resim dalında vermiş olduğu çevrim içi eğitimler sonunda dereceye giren öğrencilerine ödülleri verildi.

Kahramanmaraş MEM ve HEFİAD arasında iş birliği protokolü imzalandı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Helal Finans Araştırmaları Derneği (HEFİAD) iş birliğinde 2021-2022 eğitim öğretim yılında yürütülecek ‘Komşuluk Mazi Olmasın’ konulu resim, şiir, kompozisyon yarışması ile ‘Sevgili Günlüğüm’ adlı projelerin protokol imzalandı.

KİÜ tarafından, uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele konulu çevrimiçi konferans düzenlendi

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) tarafından, ‘Uyuşturucu ve Bağımlılık ile Mücadele’ konulu çevrimiçi konferans düzenlendi. KİÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Durdane Gümüşten, ‘Güçlü ve sağlıklı ilişkilerin yaşandığı bir ailede çocuk ve ergenler her türlü bağımlılıktan korunmaktadır. Gençlerin ailesi ve geçmişi ile bağı ne kadar sıkı olursa, hayatındaki iniş çıkışlarla baş etmek için bağımlılıklara yönelme ihtimali de o kadar az olacaktır’ dedi.

SANKO’lu öğrenciler TÜBİTAK’ın Türkiye finallerinde yarışacak

SANKO Okulları öğrencileri, ‘TÜBİTAK 15’inci Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalleri’nde ‘Teknolojik Tasarım Kategorisi’nde bölge birinciliği ve bölge ikinciliği, ‘Kimya Kategorisi’nde bölge ikinciliği, ‘Yazılım Kategorisi’nde ise bölge üçüncülüğü elde ederek büyük büyük bir başarıya imza attı.

Kahramanmaraş’ta 18 mesleki ve teknik eğitim okulları güçlendiriliyor

Mesleki ve Teknik Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında Kahramanmaraş genelindeki 18 okulda akademik, sanatsal, kültürel, sportif, teknik ve yapısal çalışmalar devam ediyor.

Prof. Dr. Dağlı: Sınavlar, hayatlarınızı şekillendirmek için atacağınız adımlardır

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere seslenen SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, ‘Yapmayı istediğiniz meslekle aranızdaki en büyük engel, aşmanız gereken sınavlardır.’ dedi.

Kahramanmaraş’ta ‘telafide ben de varım’ hazırlıkları sürüyor

5 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan ‘Telafide Ben De Varım’ eğitim programı hazırlıkları kapsamında Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un katılımı ile yapılan online il koordinasyon toplantısının ardından Müdürlüğe bağlı kurum yöneticileri ile çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Toplam 605 haber.