Eğitim

KİÜ'de 'Pandemi Sürecinde Dijital Ebeveynlik' online söyleşide anlatıldı KİÜ’de ‘Pandemi Sürecinde Dijital Ebeveynlik’ online söyleşide anlatıldı
Eğitim Haberleri

KİÜ’de ‘Pandemi Sürecinde Dijital Ebeveynlik’ online söyleşide anlatıldı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGEM) tarafından, ‘Covid-19 Pandemi Sürecinde Dijital Ebeveynlik’ konulu çevrimiçi söyleşi düzenlendi.

SANKO Okulları öğrencilerinin Milli Savunma Üniversitesi sınavı başarısı

SANKO Fen ve Teknoloji Lisesi ile SANKO Koleji öğrencileri, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavında Türkiye genelinde ilk 50’de 4 derece ile büyük bir başarıya imza attı.

Gezici Kütüphane Kahramanmaraş’ta miniklerle buluştu

Kahramanmaraş’ta Gezici Kütüphane, Onikişubat İlçesi’nde yer alan Atom Karınca Anaokulu öğrencileriyle buluştu. Düzenlenen programda, miniklerle masal saati ve kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

SANKO Üniversitesi’nde kütüphane haftası kutlandı

SANKO Üniversitesi’nde 57’nci Kütüphane Haftası, ‘Pandemi Döneminde Kütüphanecilik’ temasıyla çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Başkan Aydın’dan eğitime bir destek daha

Eğitim dostu belediyecilik anlayışı ile hareket etmeyi sürdüren Göksun Belediyesi, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın seçildiği 2014 yılından bu yana eğitime verdiği destekler ile öne çıkarken, son katkı ise sınavlara hazırlanan 8. ve 12. Sınıf öğrencilerine geldi.

SANKO Okullarında uzman öğretmenlik hakkında merak edilenler cevaplandı

SANKO Okulları 2’nci sınıf Uzman Öğretmeni Yüksel Kalyenci, SANKO Okulları’nın ‘Uzman Öğretmenlik Sistemi’ni Gaziantep’te uygulayan ilk ve tek okul olduğunu söyledi.

KİÜ tarafından ‘Çanakkale Zaferi’ dolayısıyla online konferans

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’nce (KİÜ), ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ dolayısıyla çevrimiçi konferans düzenlendi. Öğr. Gör. Mehmet Elma tarafından İstiklal Üniversitesi Youtube kanalı üzerinden verilen konferansta, Çanakkale Savaşları’nın dünya ve ulusal tarihimiz açısından önemi anlatıldı.

‘Çanakkale savaşlarında sağlık hizmetleri’ online anlatıldı

SANKO Üniversitesi’nde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Ortak Dersler Bölümü, Türk Dili Birimi Öğretim Görevlisi Didem Karayakupoğlu’nun danışmanlığını yaptığı Edebiyat Kulübü tarafından ‘Çanakkale Savaşlarında Sağlık Hizmetleri’ konulu online konferans düzenlendi.

SANKO Okullarında 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlandı

SANKO Okullarında düzenlenen törenle, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kutlandı.

SANKO Okulları’nda online kariyer günleri

SANKO Okulları tarafından düzenlenen Online Kariyer Günleri programına katılan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, ‘İnsan ülkesi ve bayrağıyla bir bütündür. Eğer ülkenizi ve bayrağınızı sevmiyorsanız hayatta başarılı olamazsınız’ dedi.

SANKO Okulları ‘ilk yıllar programı’ aday okulu olma yolunda

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, eğitimde 3-12 yaş grubuna yönelik uluslararası bir program çerçevesi olan İlk Yıllar Programı (PYP) Tanıtım Toplantısında yaptığı konuşmada, IB Okulları Ağına katılarak, Türkiye’nin ve dünyanın seçkin ulusal ve uluslararası okullarıyla aynı statüde bir okul olma noktasına varacaklarını belirterek, ‘Gaziantep’in yanı sıra, bölgede ilk olmak bizleri mutlu edecek’ dedi.

Dulkadiroğlu Gençlik Merkezinde kurs kayıtları başladı

Pandemi kısıtlamalarında normalleşme sürecinin başlamasıyla Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi’nde kurs faaliyetleri için kayıtlar başladı. Kayıtların pandemi dolayısıyla sınırlı olacağı ve müracaatların şahsen yapılması gerektiği bildirildi.

SANKO Okulları öğretmenleri eğitim deneyimlerini paylaştı

SANKO Okulları, kuruluşunun 20’nci yılı etkinlikleri kapsamında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimde İnovasyon Derneği (EİD) iş birliği ile Eğitimde Değişim Konferansları (EDK) çatısı altında ‘Uzaktan Öğretimde Fark Yaratanlar’ konferansı düzenledi.

SANKO Üniversitesi’nde ‘On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal’ söyleşisi düzenlendi

SANKO Üniversitesi’nde İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yıl dönümü nedeniyle Ortak Dersler Birimi, Türk Dili Birimi Öğretim Görevlisi Didem Karayakupoğlu’nun danışmanlığını yaptığı Edebiyat Kulübü tarafından ‘On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal’ konulu online söyleşi düzenlendi.

Başkan Mahçiçek’ten Eğitime Dev Destek

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, eğitim yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Eğitime verdiği önemi her defasında dile getiren Başkan Mahçiçek, yatırımlarının ve projelerinin çoğunu bu alanda gerçekleştiriyor.

Akademi, Sosyal Bilimler Okuluna dönüşüyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kahramanmaraş Akademi, 13 farklı atölye ve 533 öğrenciyle bahar dönemine devam ediyor. Yazı Atölyesi eğitmeni Yalçonova, ‘Kahramanmaraş Akademi, kendi gelenekleri ve karakteri olan bir sosyal bilimler okuluna dönüşüyor’ diye konuştu.

Rektör Dağlı: İstiklal Marşımızın kabulünün 100’üncü yılını gururla kutluyoruz

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, ‘İstiklal Marşımızın kabulünün 100’üncü yılını gururla kutluyoruz’ dedi.

SANKO öğretmenleri online eğitim deneyimlerini paylaşacak

SANKO Okulları, kuruluşunun 20’nci yılı etkinlikleri kapsamında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimde İnovasyon Derneği (EİD) iş birliği ile Eğitimde Değişim Konferansları (EDK) çatısı altında ‘Uzaktan Öğretimde Fark Yaratanlar’ konferansı düzenleyecek.

Geleceğin Ziraat Mühendisleri uygulayarak öğreniyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesinde uygulamalı eğitim pandemi döneminde de devam ediyor.

Toplam 571 haber.