Eğitim

Eğitim Haberleri

Meslek Yüksekokulları koordinasyon toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Meslek Yüksekokulları Koordinasyon Toplantısı Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın başkanlığında Senato Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Mehmet Emin Er Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, üniversitenin birimlerini inceledi

Gaziantep Mehmet Emin Er Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 12’nci sınıf öğrencileri, rehber öğretmenleri Yasemin Yıldız, Ahmet Saka ve İfakat Dikici eşliğinde SANKO Üniversitesi’ni ziyaret etti.

20’nci Millî Eğitim Şûrası başkentte toplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde 1-3 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 20’nci Millî Eğitim Şûrası’nın açılış toplantısı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Dijital Yaşam ve Dijital Ebeveynlik Rehberi Orhan Toker’den ebeveynlere uyarı

Dijital Yaşam ve Dijital Ebeveynlik Rehberi Orhan Toker, ‘İnternette her gün yarım milyondan fazla kötü niyetli kişi çevrim içi oluyor. Artık çocuklarımız hiç olmadığı kadar internetle iç içeler ve bu ortamda zararlı birçok uygulamayla karşı karşıyalar. Onları internetin kötü ortamından korurken, aynı zamanda teknolojiden de pozitif yararlanmalarını istiyoruz’ dedi.

Dünyada gelişen yeni okul, öğrenme ve öğretmen anlayışı konferansı düzenlendi

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliğinde planlanan ‘Dünyada Gelişen Yeni Okul, Öğrenme ve Öğretmen Anlayışı’ adlı konferans, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer Özyılmaz tarafından gerçekleştirildi.

KİÜ’de ‘Bir Üniversite Nasıl Okunmalı?’ temalı söyleşi düzenlendi

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGEM) tarafından ‘Bir Üniversite Nasıl Okunmalı’ temalı söyleşi gerçekleştirildi.

İl Müdürü Kahraman: Sizler bizim için vazgeçilmez bir değersiniz

Okul ziyaretlerini sürdüren Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrenci ve öğretmenler ile bir araya geldi. Kahraman, öğrencilere yaptığı konuşmasında, ’Sizler bizim için vazgeçilmez bir değersiniz.’ dedi.

Başkan Okumuş’un ‘Bir okul değişsin dünya değişsin’ projesi Türkoğlu’nda hayat buldu

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, öncülüğünde yürütülen ‘Bir Okul Değişsin Dünya Değişsin’ projesi kapsamında Murat Çakıroğlu ilk-Orta ve Kaledibi İlkokulu yenilendi.

MEB, 3 bin 971 yeni ana sınıfı açtı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için yeni adımlar atıyor. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kasım ayı başında ikinci döneme 5 bin yeni ana sınıfını yetiştirecekleri müjdesini vermişti. Müjdenin verilmesinin üzerinden bir ay geçmeden 3 bin 971 yeni ana sınıfı açıldı.

Kahraman: Kahramanmaraş’ta eğitim düzeyini daha da yükseklere taşımak için çalışıyoruz

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ilçe ziyaretleri kapsamında Pazarcık’ta bulunan okullardaki öğrenci ve öğretmenler ile bir araya gelirken Pazarcık Kaymakamlığı ile Pazarcık Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne yapmış olduğu ziyaretlerde de eğitim gündemi ile ilgili görüşmeler gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş’ta ‘İnsan ve İrfan’ derslerine yoğun ilgi

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamında İlahiyatçı ve Yazar M. Fatih Çıtlak’ın sunumuyla düzenlenen İrfan Okulu yoğun ilgiyle gerçekleşti.

PIKTES Projesinin Türkiye 2’ncisi Kahramanmaraş’tan

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, PIKTES Projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Türkiye genelinde yapılan ‘Umudum Öğretmenim’ adlı resim yarışmasında ilkokul kategorisinde Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu 4’üncü Sınıf öğrencisi Hale Etro’yu makamında kabul etti.

Gaziantep Valisi Gül: SANKO Holding, beş eğitim tesisi yaptıracak

SANKO Holding, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan ‘100. Yılda 100 Hayırsever’ kampanyasına üç okul, bir kütüphane ve bir kapalı spor salonu olmak üzere beş eğitim tesisi yaptıracak.

KİÜ, ‘Yunus Emre Ve Sevgi Dili’ konferansı düzenledi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından, 2021 yılının ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ olarak ilan edilmesi dolayısıyla, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) tarafından ‘Yunus Emre ve Sevgi Dili’ konulu konferans düzenlendi.

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğüne yeni atama

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) Müdürlüğüne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Levent Sezal atandı.

Gezici Kütüphaneden miniklere tatil sonrası sürpriz

Gezici Kütüphane, Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi Kurtlar İlkokulu’nda eğitim gören miniklere ara tatil sonrası sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

KMTSO ve KSÜ, ‘Sektörel Uygulamalı Eğitim Staj Programı’ için imza attı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) arasında, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencilerinin, eğitimlerinin son yılında işletmelerde, mesleki uygulama yapmalarına yönelik usul ve esasları içeren Sektörel Uygulamalı Eğitim Staj Programı İşbirliği Protokolü Rektör Prof. Dr. Niyazi Can ve KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu tarafından imzalandı.

Gazi Ortaokulu İskur Spor Salonu törenle açıldı

İskur Group desteği ile yenilenen Gazi Ortaokulu İskur Spor Salonu'nun açılışı, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, İskur Group İnsan Kaynakları Direktörü Oğuz Tor ve İskur Group Yetkilisi Ziya Karpuzoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Dulkadiroğlu Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu inşaatı tamamlandı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bölgesinin eğitim alanında önemli bir eksiği olan Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu inşaatını tamamladıklarını söyledi.

Toplam 693 haber.