Eğitim

Meslek liselerinin yenilenmesini hedefleyen SEUP'un tanıtım toplantısı yapıldı Meslek liselerinin yenilenmesini hedefleyen SEUP'un tanıtım toplantısı yapıldı
Evinde yangın çıkan öğrenciye tablet hediye edildi Evinde yangın çıkan öğrenciye tablet hediye edildi
Eğitim Haberleri

LGS'ye hazırlanan öğrencilere hazırlık kitabı dağıtıldı

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim gören 8. sınıf öğrencilerine soru bankası dağıtıldı.

KSÜ ve İŞKUR arasında ‘Protokolü’ imzalandı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ile Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında ‘İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

KPSS Ortaöğretim oturumu tamamlandı

Kahramanmaraş'ta Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim (2020-KPSS Ortaöğretim) 10.15’te başlayan oturum tamamlandı.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Göksun’da

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, ilçe yerleşkelerine gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında KSÜ Göksun Arslanbey Yerleşkesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitim verecek

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak.

SANKO Üniversitesi Diyabet Kulübü dijital söyleşi düzenledi

Diyabet Hemşireliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Nermin Olgun, dünya genelinde diyabetli hasta sayısının giderek arttığını, bunun da diyabet hemşiresinin önemini artırdığını söyledi.

Gurbetçilerin, ilkokulu öğrencilerine müzik aleti hediyesi

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu öğrencileri, ABD'deki Türklerce oluşturulan bir vakfın gönderdiği müzik aletleriyle mutlu oldu.

İstiklal Üniversitesi 19 Doktor Öğretim Üyesi alacak

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi farklı branşlarda 19 Doktor Öğretim Görevlisi alacağını duyurdu.

Dergi atölyesinde eğitimler sürüyor

Büyükşehir Akademi’de dersler devam ediyor. Dergi Atölyesi’ne katılan öğrenciler Yazar Duran Boz ile içerikten dizime kadar her hafta farklı konuları işliyor.

Büyük önder Atatürk, SANKO Okullarında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 82’nci yılında SANKO Okullarında sevgi, saygı, özlem ve minnetle adıldı.

KSÜ’de ‘Doğu Akdeniz Çalıştayı’ düzenlendi

Pandemi döneminde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)’nde eğitim öğretim uzaktan eğitimle devam ettiği gibi bilimsel çalışmalar da aksatılmadan sürdürülmektedir. Bilimsel çalışmalar bağlamında KSÜ Yeniler Öğrenci Topluluğu tarafından Doğu Akdeniz Çalıştayı düzenlendi.

Çini kursu Kahramanmaraş’ta ilk meyvelerini verdi

Büyükşehir Belediyesi KAMEK Kursları bünyesinde verilmekte olan Çini Kursu meyvelerini vermeye başladı. Kursa katılan kursiyerler kendilerine sunulan imkanlardan dolayı yetkililere teşekkür ettiler.

Meslek liselerinin yenilenmesini hedefleyen SEUP'un tanıtım toplantısı yapıldı

Adana'da, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce meslek liselerini yenilemek, öğrencilere doğrudan destek sağlamak ve sosyal uyum etkinlikleri düzenlemek amacıyla yürütülen Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi (SEUP) tanıtıldı.

KSÜ’den Avrupa Birliği Projesinde büyük başarı

Türkiye’nin yanı sıra, UEFA ve 8 ülkenin üniversitelerinin iş birliği ile, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ökkeş Alpaslan Gençay’ın ortaklık koordinatörü olduğu ERASMUS+: SPORT 2020 Collaborative partnerships kapsamında ‘Sport Without Stereotypes’ (Encourage social inclusion and equal opportunities in sport) 622774-EPP-1-2020-1-IT-SPO-SCP, isimli proje Avrupa Birliği’nden destek kazandı.

SANKO Üniversitesi, Cumhuriyet Bayramını online kutladı

SANKO Üniversitesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Edebiyat Kulübü tarafından düzenlenen online programla kutlandı.

Evinde yangın çıkan öğrenciye tablet hediye edildi

Mersin'in Erdemli ilçesinde, yangın sonucu eşyaları kullanılamaz hale gelen ailenin 12 yaşındaki çocuğuna yeni tablet verildi.

Kahramanmaraş İtfaiye Eğitim Merkezi model oluyor

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi, Türkiye’ye örnek oluyor. Şanlıurfa ve Mersin Büyükşehir Belediyelerinden gelen ekip oluşturulan merkezi çok beğendiklerini ifade etti.

Bu kütüphane, öğrencilere gidiyor

Yeni eğitim dönemiyle ‘Gezici Kütüphane’ okul ziyaretlerine başladı. Pandemi tedbirleri kapsamında ilk buluşma Göksun Esenköy İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleşti.

Şehidimizin ismi o kütüphanede yaşatılacak

Şehit Uzman Çavuş Orhan Sürmen’in adının yaşatılacağı yeni bir kütüphane oluşturdu.

Toplam 488 haber.