Eğitim

Eğitim Haberleri

Fırat Mümtaz Asyalı: Bilgili ve duyarlı gençler yetiştirmeye devam edeceğiz

SANKO Okulları, 159 ülkedeki 2 bin 126 okulun anasınıfı ve ilkokul kademelerinde uygulanan Uluslararası Bakalorya İlk Yılları Programı (PYP) yetkilendirme belgesini alarak Gaziantep’in ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ve tek IB PYP Dünya Okulu oldu.

LGS ve TYT’ye girecek 40 bin öğrenciye sınavlara hazırlık desteği

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde şehir genelinde lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere LGS, TYT ve AYT deneme sınavı düzenlendi. Şehir genelinde 495 okulda eş zamanlı olarak yapılan sınavlara yaklaşık 40 bin öğrenci katıldı.

Okul öncesi eğitim için iş birliği protokolü imzalandı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, iki bakanlığın iş birliğiyle hazırlanan Okul Öncesi Eğitim Alan Çocukların Desteklenmesi Protokolü'nü imzaladı.

Geleceğin siber muhafız ve yazılımcıları bu lisede yetişiyor

Millî Eğitim Bakanlığı, siber güvenlik alanında nitelikli insan gücü yetiştirmek ve dijitalleşen yeni dünyaya ayak uyduran nesilleri desteklemek adına Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini açtı.

Tecrübeli öğretmenlerle öğretmen adayları KSÜ’de buluştu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi tarafından Öğretmen Adayının Kariyer Yolculuğu konulu panel düzenlendi.

Deneyap atölyeleri Kahramanmaraş’ta öğrencilerini bekliyor

Şimdiye kadar başlatılan 3 fazda 55 ilde öğrencilere eğitimler veren Deneyap Teknoloji Atölyeleri, son faz kapsamında 26 ilde daha açılarak "81 ilde Deneyap Teknoloji Atölyesi" hedefine ulaşıyor.

İstanbul’dan gelen öğrenciler Kahramanmaraş’ı gezdi

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında ‘Edebiyatın Başkenti ve Sultanlar Diyarı Gönül Köprüsü’ adlı projesi kabul edilen Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi, proje doğrultusunda İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini Kahramanmaraş’ta misafir etti.

Matematik seferberliği başladı

Millî Eğitim Bakanlığınca "her yerde matematik" anlayışıyla hazırlanan Matematik Seferberliği Tanıtım Töreni, Bakan Mahmut Özer'in katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye ile Cezayir arasında eğitim iş birliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmî ziyarette bulunan Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya geldi.

BİLSEM'lerin altyapısı güçlendiriliyor

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, BİLSEM'lerin Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi kapsamında yapılan atölyelerin tanıtım ve açılış programına katıldı.

MEB, 81 ilde öğrenci başarı izleme araştırması yapacak

Millî Eğitim Bakanlığınca eğitimde süreç odaklı değerlendirme yaklaşımını benimseyerek öğrencilerin öğretim programlarında yer alan kazanımları edinme düzeylerini belirlemek ve izlemek amacıyla Öğrenci Başarı İzleme Araştırması yapılacak. Araştırma, 17 Mayıs tarihinde 81 ilde ülke genelinde yapılacak.

Okullarda Türkçe ve yabancı dil eğitimi yeniden şekilleniyor

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Gelecek eğitim öğretim yılından itibaren dil eğitimini odağımıza alarak, farklı mekanizmalar ve öğretim materyalleri ile güçlendirerek ve aynı zamanda ölçme değerlendirme sistemini de yeniden şekillendirerek daha iyi noktaya taşıyacağız." dedi.

Beslenme ve diyetetik tezli yüksek lisans programı açıldı

SANKO Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans Programı açıldı.

Nüfusu az olan yerlerde öğrenci sayısına bakılmaksızın ilkokul açılabilecek

Millî Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

KİÜ Karacasu Kampüsü’nün hayata geçirilmesi için projeler

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Karacasu Kampüsü’nde yapılacak çalışmalarla ilgili istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Matematik seferberliği eylem planında sona gelindi

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, matematik dersini öğrencilere sevdirmek için başlattıkları "matematik seferberliği" kapsamında dersin yeni eğitim materyallerine yönelik çalışmalarda son aşamaya geldiklerini, gelecek hafta eylem planını açıklayarak projeyi resmî olarak başlatacaklarını bildirdi.

MEB ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ortak yönetim modeli

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Arasında Güzel Sanatlar Liseleri Ortak Yönetim Modeli İş Birliği Protokolü imza töreni İstanbul'da gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Dağlı: Seçeceğiniz meslek, hayatınızı nasıl yaşayacağınızı da belirleyecek

SANKO Üniversitesi akademisyenleri, ‘Üniversite Yolunda Sınav Stratejileri’ konulu panel kapsamında Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezi’nde 11’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerini bilgilendirdi.

Eğitim dostu Afşin Belediyesi’nden öğrencilere ücretsiz deneme sınavı

Afşin Belediyesi ile İlçe Milliği Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Gerçek Sınavı Yakala’ projesi kapsamında YKS sınavına hazırlanan öğrencileri desteklemek amacıyla uygulanan ücretsiz deneme sınavı 15 okulda 620 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplam 909 haber.