Eğitim

81 ilde 81 okulla 'ilk teneffüs' helvası 81 ilde 81 okulla ‘ilk teneffüs’ helvası
Film karesi değil, gerçek Film karesi değil, gerçek
Okul hediyesi SANKO Park'tan Okul hediyesi SANKO Park’tan
SANKO Okulları öğrencileri Türkiye'yi EGEO2020'de temsil etti SANKO Okulları öğrencileri Türkiye’yi EGEO2020’de temsil etti
GSF resim ve müzik bölümleri özel yetenek sınavı tamamlandı GSF resim ve müzik bölümleri özel yetenek sınavı tamamlandı
2020 - 2021 eğitim-öğretim yılı ilk ders zili çaldı 2020 - 2021 eğitim-öğretim yılı ilk ders zili çaldı
SANKO Okulları, YKS başarısını taçlandırdı SANKO Okulları, YKS başarısını taçlandırdı
Sanko Üniversitesi'nde yüzde 100 doluluk sağlandı Sanko Üniversitesi'nde yüzde 100 doluluk sağlandı
KSÜ'de 'Özel Yetenek Sınavı' tamamlandı KSÜ’de ‘Özel Yetenek Sınavı’ tamamlandı
Kahramanmaraş AFAD'tan önce eğitim sonra tatbikat Kahramanmaraş AFAD’tan önce eğitim sonra tatbikat
Milli Eğitim Bakanlığından özel öğretim kurumları açıklaması Milli Eğitim Bakanlığından özel öğretim kurumları açıklaması
MADO'dan eğitime mesleki yatırım: 3 ilde açılacak MADO’dan eğitime mesleki yatırım: 3 ilde açılacak
Eğitim Haberleri

81 ilde 81 okulla ‘ilk teneffüs’ helvası

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, okullarda ilk teneffüste öğrencilere dağıtılmak üzere 81 ile çekme helva gönderdi.

Film karesi değil, gerçek

Bir ortaokulun 8. sınıf öğrencileri, destekleme ve yetiştirme kursunu okul bahçesinde çam ağaçları arasında kurulan açık sınıfta alıyor.

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor protokolü imzalandı

Kahramanmaraş'ta yürütülen proje kapsamında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden dolayı evde kalan öğrencilere 90 bin kitap dağıtılacak.

Okul hediyesi SANKO Park’tan

SANKO Park Alışveriş Merkezi, yeni eğitim ve öğretim yılında ziyaretçilerini Okula Dönüş kampanyası ile karşılıyor.

Rektör Can, KSÜ’de görev yapan gazilerle bir araya geldi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Kahramanmaraş'ta yaşayan terörle mücadele esnasında yaralanan gazilerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek için hayata geçirilen ‘Asla Yalnız Değilsiniz, Vatan Size Minnettardır’ Projesi kapsamında üniversitede görev yapan gazilerle bir araya geldi.

KSÜ’de DOSAP Koordinatörlüğü kuruldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından, doktora sonrası araştırmacıların çalıştırılması, konusunda uzman öğretim üyeleri ile ortak araştırma ve yayın yapmalarının teşvik edilmesi ve bu kapsamda sunulan bilimsel araştırma proje tekliflerinin değerlendirilmesi, desteklenmesi ve sonuçlandırılması amacıyla Doktora Sonrası Araştırma Ve Araştırmacı Programı (DOSAP) Koordinatörlüğü kuruldu.

DENEYAP Türkiye sınav sonuçları açıklandı

Kahramanmaraş’ta 15-16 Ağustos Cumartesi-Pazar günü yapılan DENEYAP uygulama sınavına 455 genç katılmış olup 160 genç eğitim görmeyi hak kazandı.

Başkan Mahçiçek’ten Dünya Okuma Günü mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

KPSS maratonu, yarın başlıyor

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) maratonu, "Genel Kültür-Genel Yetenek" ve "Eğitim Bilimleri" oturumuyla yarın başlayacak.

KSÜ Rektör’ü Can’dan önemli açıklama

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bütün teorik ve uygulama derslerinin uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülmesine karar verilmiştir dedi.

SANKO Okulları öğrencileri Türkiye’yi EGEO2020’de temsil etti

SANKO Okulları öğrencileri Serhat Özfıstıkçı, Erencem Özbey ve Berkay Dobooğlu’nun da aralarında bulunduğu Türk Milli Coğrafya Takımı ülkemizi Avrupa Coğrafya Olimpiyatları’nda (EGEO2020) temsil etti.

GSF resim ve müzik bölümleri özel yetenek sınavı tamamlandı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Resim ve Müzik Bölümleri Özel Yetenek Sınavları tamamlandı.

2020 - 2021 eğitim-öğretim yılı ilk ders zili çaldı

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı çalan ilk ders zili ile birlikte başladı.

SANKO Okulları ‘Okulum Temiz Belgesi’ aldı

SANKO Okulları, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanlarının gerçekleştirdiği denetimler sonucu Gaziantep’in yanı sıra, bölgede TSE COVID-19 “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanan ilk özel okul oldu.

SANKO Okulları, YKS başarısını taçlandırdı

SANKO Koleji ve SANKO Fen - Teknoloji Lisesi 2020 Mezunları YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla başarılarını taçlandırdı.

Sanko Üniversitesi'nde yüzde 100 doluluk sağlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puanlarına göre yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte SANKO Üniversitesi’nde tüm bölümlerinde yüzde 100 doluluk sağlanmasının mutluluğu yaşanıyor.

KSÜ’de ‘Özel Yetenek Sınavı’ tamamlandı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümleri Özel Yetenek Sınavları tamamlandı.

Kahramanmaraş AFAD’tan önce eğitim sonra tatbikat

Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) 17 Ağustos 1999 Marmara depremi yıl dönümü ve Afetlere Hazırlık Yılı kapsamında eğitimlerini sürdürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığından özel öğretim kurumları açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı özel öğretim kurumlarının salgın süreciyle başlayan yeni dönemdeki hizmet koşullarının hassasiyetle takip edildiği açıklandı.

Toplam 450 haber.