Bilim

Balık ölümlerine ilişkin inceleme başlatıldı Balık ölümlerine ilişkin inceleme başlatıldı
Güneşten elektrik üreten şemsiyeler gelecek yaz plajlarda olacak Güneşten elektrik üreten şemsiyeler gelecek yaz plajlarda olacak
SANKO Okulları, TEKNOFEST 2020 Türkiye ikincisi oldu SANKO Okulları, TEKNOFEST 2020 Türkiye ikincisi oldu
TEKNOFEST 2020 Türkiye birincileri ödüllendirdi TEKNOFEST 2020 Türkiye birincileri ödüllendirdi
SANKO Üniversitesi öğrencileri iki proje ile finalde SANKO Üniversitesi öğrencileri iki proje ile finalde
SANKO okulları öğrencileri 11 proje ile yarışıyor SANKO okulları öğrencileri 11 proje ile yarışıyor
TEKNOFEST 2020 Türkiye birincisi KSÜ'den TEKNOFEST 2020 Türkiye birincisi KSÜ’den
SANKO Üniversitesi, TEKNOFEST 2020 finalinde SANKO Üniversitesi, TEKNOFEST 2020 finalinde
Bilim Haberleri

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu’ndan TEKNOFEST değerlendirmesi

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, ‘TEKNOFEST’i ilk defa geçen sene Gazi Şehrimizde gezme şansına sahip oldum. Minicik çocukların küçücük elleriyle neler yaptıklarını görmek, ülkem adına bana büyük gurur verdi’ dedi.

Madalyasız romanı bilimsel dergide

Gazeteci Mehmet Uluğtürkan’ın Kurtuluş Savaşı romanı ‘Madalyasız’, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sosyal Bilimler Dergisi’nde ‘Araştırma Makalesi’ olarak yayımlandı.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali başvuruları başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, Türkiye’nin sanayi ve teknoloji alanında atılımını hedefleyen Milli Teknoloji Hamlesini gerçekleştirme misyonuyla faaliyetlerini yürütüyor. Bu kapsamda, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye’de teknoloji üretmeye yönelik bireysel yetkinliklerin geliştirilmesi ve toplumsal bilincin artırılması hedefiyle bakanlık öncülüğünde hayata geçirilen önemli bir etkinlik.

Balık ölümlerine ilişkin inceleme başlatıldı

Mersin'in Tarsus ilçesinde Berdan Nehri sularının döküldüğü yerde bazı balıkların telef olmasıyla ilgili inceleme başlatıldı.

KSÜ Rektörü Can, Robotik Laboratuvarını inceledi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Eğitim Fakültesinde faaliyet gösteren KSÜ Robotik Laboratuvarını ziyarete ederek incelemelerde bulundu.

Kuraklığa dayanıklı çim çeşitleri üzerinde çalışılıyor

Üniversitede çim ıslah çalışmaları yürüten iki bilim insanı, kuraklığa dayanıklı ve suya daha az ihtiyaç duyan çim çeşitlerinin ıslahında başarılı sonuçlar elde etti.

SANKO Okulları öğrencisi Türkiye ikincisi oldu

SANKO Okulları öğrencisi ‘Başakşehir Living Lab 7. İnovasyon Yarışması’nda Türkiye ikincisi oldu.

Güneşten elektrik üreten şemsiyeler gelecek yaz plajlarda olacak

Antalya'da bir firmanın geliştirdiği güneş panelleriyle elektrik üretilebilen plaj şemsiyeleri, turizm sektöründen ilgi görüyor.

Yapay zeka destekli geri dönüşüm cihazı geliştirdiler

2 Elektronik teknikeri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi'ne destek amacıyla yapay zeka destekli katı atık ayrıştırma cihazı üretti.

SANKO Üniversitede 3 Doktor Öğretim üyesi Doçent unvanı aldı

Bilim, eğitim ve sağlık hizmetinde SANKO farkı anlayışı ile 2014 yılından bu yana birçok başarıya imza atılan SANKO Üniversitesi’nde, üç akademisyen doçent unvanı aldı.

Türkiye Siber Zeka Bilgi Yarışmasına SANKO okulları damga vurdu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin Türkiye Stratejik Teknoloji Dönüşümleri Araştırma Merkezi tarafından ‘Siber Güvenlikte Milli Ruh’ sloganıyla düzenlenen 'Siber Zeka Bilgi Yarışması'nda SANKO Okulları öğrencisi Kerem Gözaçan, yarışmayı kazanarak ilk 50 içinde yer aldı.

SANKO Üniversitesi’nden AR-GE stratejileri ortak akıl toplantısı

SANKO Üniversitesi’nin bilimsel ve sponsorluk desteği ile Turkishtime’ın iş birliğinde Türkiye’nin önde gelen bilim insanları ve sağlık sekörünün önde gelen isimlerinin katılımı ile 'Sağlık Sektörünü Geleceğe Taşıyacak Ar-Ge Stratejileri' ve 'COVID-19 Ar-Ge Stratejileri' online ortak akıl toplantıları düzenlendi.

SANKO Okulları öğrencilerinin TÜBİTAK başarısı

SANKO Okulları öğrencilerinin projeleri, online düzenlenen ‘14. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’ Bölgesel Proje Değerlendirmelerinde bölge birincisi ve ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Akademisyenler hastanenin atık suyunda Kovid-19'u araştıracak

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) görevli bir grup akademisyenin hazırladığı proje kapsamında, hastane atık suyunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taraması gerçekleştirilecek.

SANKO Okulları, TEKNOFEST 2020 Türkiye ikincisi oldu

Gaziantep’te düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2020’de SANKO Okulları’nın ‘Üleksitin Betonun Radyasyon Geçirgenliğine Etkisi’ isimli projesi ‘İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması’nın ‘Sağlık ve İlkyardım Ortaokul Kategorisi’nde Türkiye ikincisi oldu.

TEKNOFEST 2020 Türkiye birincileri ödüllendirdi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ile öğrencileri tarafından geliştirilen ve Teknofest 2020 kapsamında TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında Savunma, Uzay ve Havacılık kategorisinde Türkiye birinciliği elde eden ‘Pratik 5000’ isimli proje basına tanıtıldı.

SANKO Üniversitesi öğrencileri iki proje ile finalde

TEKNOFEST’in bu yılki akademik paydaşlarından olan SANKO Üniversitesi’nde öğrencilerin geliştirdiği ‘Giyilebilir EKG Tişörtü’ ve ‘Basınçlı Diyabetik Ayakkabı’ projeleri ilgi topladı.

SANKO okulları öğrencileri 11 proje ile yarışıyor

SANKO Okulları’nın 11 projesi, Gaziantep’te düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2020 finallerinde yarışıyor.

TEKNOFEST 2020 Türkiye birincisi KSÜ’den

KSÜ Öğrencisi Eray Sakarya ve Mehmet Akif Kavan’ın Projesi TEKNOFEST 2020’de Türkiye birinciliği elde etti.

Toplam 74 haber.