Bilim

Bilim Haberleri

Bölgenin en modern balık hastalıkları laboratuvarı Kahramanmaraş’ta kuruldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesi Su ürünleri Bölümü Balık Hastalıkları Laboratuvarı yüzde 99 isabetli analizlerle Kahramanmaraş ve çevre illere hizmet veriyor.

TÜBİTAK Başkanı Mandal, ‘Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü’ şenliğine katıldı

14 Ekim’de Kahramanmaraş’ta açılışı gerçekleştirilen ‘Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü’ şenliğini ziyaret eden TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, stantları gezerek sertifika programına katıldı.

Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü Kahramanmaraş’ta açıldı

TÜBİTAK 4007 kapsamında planlanan ‘Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü’ etkinlikleri birbirinden eğitici 20 atölye ve 54 farklı etkinlikle Kahramanmaraş’ta öğrencilere kapısını açtı.

Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü projesi ile 20 atölyede 54 etkinlik yapılacak

Kahramanmaraş’ta düzenlenen ‘Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü’ etkinlikleri birbirinden eğitici 20 atölye ve 54 farklı etkinlikle miniklerle buluşacak. Bir AVM’de 14 - 16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek ücretsiz etkinliklere randevuyla katılım sağlanabilecek.

TEKNOFEST 2021’de ‘Filikaelçi’ takımı kendi alanında 1’inci oldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)’ü temsilen TEKNOFEST 2021’e katılan ‘Filikaelçi’ takımı insanlık yararına teknoloji yarışması afet yönetimi kategorisinde birinci oldu.

TEKNOFEST 2021’de SANKO Okulları flaması dalgalandı

SANKO Okulları öğrencisi Ela Ersönmez, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST2021’de, ‘İnsanlık Yararına Teknolojiler- Sağlık ve İlkyardım İlkokul – Ortaokul’ Kategorisi’nde, ‘Kas Yetersizliği Yaşayan Hastalar İçin Her Yöne Dönebilen Yaşam Destek Aparatı’ isimli projesi ile Türkiye üçüncüsü oldu.

KSÜ’yü temsilen TEKNOFEST 2021’e katılan ‘RoboVision’ takımı 3’üncü oldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektronik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Alkan’ın danışmanlığını yaptığı, KSÜ öğrencisi Mustafa Göksu’nun kaptanlığını yürüttüğü ‘RoboVision’ isimli takım, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sağlık ve İlkyardım kategorisinde ‘IzeRO20’ isimli projeyle 3’üncülük elde etti.

TEKNOFEST 2021’de en çevreci projeler ödüllendirildi

TEKNOFEST’in ana paydaşlarından SANKO Holding’in yürütücülüğünü üstlendiği ‘Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’nda ‘Lise’ ve ‘Üniversite ve Üstü’ kategorilerinde dereceye giren takımlar ödüllendirildi.

İnsanlık yararına projeler TEKNOFEST’te yarışıyor

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, TEKNOFEST’in, Türk gençliğinin geleceğine yön veren örnek bir organizasyon olduğunu belirterek, ‘Üniversite olarak çağın gelişmelerini takip eden, bilime önem veren, ülkesine ve insanlığa yararlı bireyler yetiştirme vizyonuyla çalışıyoruz’ dedi.

Prof. Dr. Güner Dağlı: TEKNOFEST Türk gençliğinin geleceğine yön veriyor

Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali TEKNOFEST’in akademik paydaşlarından SANKO Üniversitesi, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST 2021’de yerini aldı.

Teknofest'in en sürükleyici oyunu: Olay yeri inceleme

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, İstanbul'daki Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Teknofest'e oyunlar ve yeni teknolojilerle damga vurdu. Teknofest'tin en sürükleyici oyunu ‘Olay yeri inceleme’ oldu.

TEKNOFEST 2021’de konuşan Adil Sani Konukoğlu: Gençlerimizle ne kadar gurur duysak az

TEKNOFEST’in ana paydaşlarından SANKO Holding’in yürütücülüğünü üstlendiği ‘Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’na başvuran 2 bin 462 projeden 85’i finalde yarışıyor.

Başkan Hanefi Mahçiçek: TEKNOKENT’ler ülkemiz için çok önemli ve stratejik

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında kurulan Teknoparklardan olan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) çatısı altında bulunan Teknokent’i ziyaret eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek yetkililerden bilgi aldı.

Uluslararası Yer Bilimleri Olimpiyatlarında SANKO Okulları 3’üncü oldu

SANKO Okulları öğrencileri, 14’üncü Uluslararası Yer Bilimleri Olimpiyatında (IESO2021 International Earth Science Olympiad) üç üçüncülük kazandı.

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Fortune 500 dijital zirvesi ne katıldı

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, dijital çağa uyum sürecinde teknoloji, AR-GE ve inovasyona odaklandıklarını söyledi.

TÜBİTAK’ta Türkiye ikincisi olan SANKO öğrencileri ödüllerini aldı

TÜBİTAK 52’nci Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye Finalinde, Teknolojik Tasarım kategorisi Yapay Zeka alt temasında ‘Yapay Zeka Destekli Yeni Nesil Asansör Havalandırma Sistemi’ projesiyle Türkiye ikincisi olan SANKO Okulları öğrencileri ödüllendirildi.

SANKO Okulları, 12 projeyle TEKNOFEST 2021 finallerinde

SANKO Okulları öğrencilerinin 12 projesi, İstanbul’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021 finallerinde yarışma hakkı elde etti.

KİÜ Öğretim Üyesi Özdemir’in bilimsel makale yayımlandı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Dr. Öğretim Üyesi Adnan Özdemir’in, Nobel ödüllü Lebedev Fizik Enstitüsü ile birlikte, radyasyon ölçümüne yönelik yaptığı bilimsel makale yayımlandı.

Bakan Varank, açıkladı: VLP aşısında ‘Faz 2’ aşılamaları tamamlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Faz 1 aşamasında kendisinin de gönüllü olduğu virüs benzeri parçacıklara dayalı (VLP) aşı adayında Faz 2 aşılamalarının tamamlandığını açıkladı. Eylül’de yerli VLP aşısının Faz 3 çalışmalarına başlamayı planladıklarını kaydeden Bakan Varank, şu ana kadar herhangi bir yan etki görülmediğini söyledi.

Toplam 102 haber.