Bilim

SANKO Okulları, TEKNOFEST 2020 Türkiye ikincisi oldu SANKO Okulları, TEKNOFEST 2020 Türkiye ikincisi oldu
TEKNOFEST 2020 Türkiye birincileri ödüllendirdi TEKNOFEST 2020 Türkiye birincileri ödüllendirdi
SANKO Üniversitesi öğrencileri iki proje ile finalde SANKO Üniversitesi öğrencileri iki proje ile finalde
SANKO okulları öğrencileri 11 proje ile yarışıyor SANKO okulları öğrencileri 11 proje ile yarışıyor
TEKNOFEST 2020 Türkiye birincisi KSÜ'den TEKNOFEST 2020 Türkiye birincisi KSÜ’den
SANKO Üniversitesi, TEKNOFEST 2020 finalinde SANKO Üniversitesi, TEKNOFEST 2020 finalinde
TEKNOFEST 2020'de en çevreci projeler yarışıyor TEKNOFEST 2020’de en çevreci projeler yarışıyor
SANKO Üniversitesi TEKNOFEST 2020'nin paydaşlarından SANKO Üniversitesi TEKNOFEST 2020’nin paydaşlarından
Vodafone, yeni nesil çağrı merkeziyle istihdamı 81 ile yayacak Vodafone, yeni nesil çağrı merkeziyle istihdamı 81 ile yayacak
MÜSİAD EXPO 'Sinerji Burada' fuarı MÜSİAD EXPO ‘Sinerji Burada’ fuarı
438 Genç, Kahramanmaraş'ta hünerlerini sergiledi 438 Genç, Kahramanmaraş’ta hünerlerini sergiledi
Kahramanmaraşlı genç mucitler yarıştı Kahramanmaraşlı genç mucitler yarıştı
Vali Coşkun, geleceğin teknoloji yıldızlarının yanında Vali Coşkun, geleceğin teknoloji yıldızlarının yanında
Kuru bezelyede iki yeni çeşit geliştirildi Kuru bezelyede iki yeni çeşit geliştirildi
Bilim Haberleri

SANKO Üniversitede 3 Doktor Öğretim üyesi Doçent unvanı aldı

Bilim, eğitim ve sağlık hizmetinde SANKO farkı anlayışı ile 2014 yılından bu yana birçok başarıya imza atılan SANKO Üniversitesi’nde, üç akademisyen doçent unvanı aldı.

Türkiye Siber Zeka Bilgi Yarışmasına SANKO okulları damga vurdu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin Türkiye Stratejik Teknoloji Dönüşümleri Araştırma Merkezi tarafından ‘Siber Güvenlikte Milli Ruh’ sloganıyla düzenlenen 'Siber Zeka Bilgi Yarışması'nda SANKO Okulları öğrencisi Kerem Gözaçan, yarışmayı kazanarak ilk 50 içinde yer aldı.

SANKO Üniversitesi’nden AR-GE stratejileri ortak akıl toplantısı

SANKO Üniversitesi’nin bilimsel ve sponsorluk desteği ile Turkishtime’ın iş birliğinde Türkiye’nin önde gelen bilim insanları ve sağlık sekörünün önde gelen isimlerinin katılımı ile 'Sağlık Sektörünü Geleceğe Taşıyacak Ar-Ge Stratejileri' ve 'COVID-19 Ar-Ge Stratejileri' online ortak akıl toplantıları düzenlendi.

SANKO Okulları öğrencilerinin TÜBİTAK başarısı

SANKO Okulları öğrencilerinin projeleri, online düzenlenen ‘14. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’ Bölgesel Proje Değerlendirmelerinde bölge birincisi ve ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Akademisyenler hastanenin atık suyunda Kovid-19'u araştıracak

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) görevli bir grup akademisyenin hazırladığı proje kapsamında, hastane atık suyunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taraması gerçekleştirilecek.

SANKO Okulları, TEKNOFEST 2020 Türkiye ikincisi oldu

Gaziantep’te düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2020’de SANKO Okulları’nın ‘Üleksitin Betonun Radyasyon Geçirgenliğine Etkisi’ isimli projesi ‘İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması’nın ‘Sağlık ve İlkyardım Ortaokul Kategorisi’nde Türkiye ikincisi oldu.

TEKNOFEST 2020 Türkiye birincileri ödüllendirdi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ile öğrencileri tarafından geliştirilen ve Teknofest 2020 kapsamında TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında Savunma, Uzay ve Havacılık kategorisinde Türkiye birinciliği elde eden ‘Pratik 5000’ isimli proje basına tanıtıldı.

SANKO Üniversitesi öğrencileri iki proje ile finalde

TEKNOFEST’in bu yılki akademik paydaşlarından olan SANKO Üniversitesi’nde öğrencilerin geliştirdiği ‘Giyilebilir EKG Tişörtü’ ve ‘Basınçlı Diyabetik Ayakkabı’ projeleri ilgi topladı.

SANKO okulları öğrencileri 11 proje ile yarışıyor

SANKO Okulları’nın 11 projesi, Gaziantep’te düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2020 finallerinde yarışıyor.

TEKNOFEST 2020 Türkiye birincisi KSÜ’den

KSÜ Öğrencisi Eray Sakarya ve Mehmet Akif Kavan’ın Projesi TEKNOFEST 2020’de Türkiye birinciliği elde etti.

SANKO Üniversitesi, TEKNOFEST 2020 finalinde

TEKNOFEST’in bu yılki akademik paydaşlarından biri olarak festivale katkı sağlayan SANKO Üniversitesi’nde öğrencileri tarafından hazırlanan projelerinin finale kalmasının heyecanı yaşanıyor.

TEKNOFEST 2020’de en çevreci projeler yarışıyor

Bu yıl Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST’in ana paydaşlarından SANKO Holding’in yürütücülüğünü üstlendiği ‘Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’na başvuran 1.468 projeden 63’ü finalde yarışıyor.

SANKO Üniversitesi TEKNOFEST 2020’nin paydaşlarından

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen, ‘TEKNOFEST 2020 İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışmalarının’ birinci gününde stantları ziyaret etti.

Vodafone, yeni nesil çağrı merkeziyle istihdamı 81 ile yayacak

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Ergun, ‘Kovid-19 öncesi 9 şehirdeydik, şu anda istihdamı 41 şehre yaydık. Nihai hedefimiz 81 ilden hizmet vermek. Şu kadar sayıda çağrı merkezimiz var demiyoruz artık, Türkiye'nin 81 iline yayılıyoruz.’ dedi.

Görenler şaşkınlığını gizleyemedi

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nin bir noktasında deniz suyunun rengi yeşile dönüştü.

MÜSİAD EXPO ‘Sinerji Burada’ fuarı

Türkiye’nin en önemli ekonomik ve ticari etkinliklerinden MÜSİAD EXPO Fuarı, bu yıl 18-21 Kasım tarihlerinde ilk kez TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. EXPO katılımcıları, bu sene ilk defa ziyaretçileri ile sadece fuar alanında değil, dijital platformlar üzerinde de buluşacakları “Hibrit Fuar” teknolojisinin ayrıcalıklarından yararlanacaklar. Başta, Enerji, Bilgi Teknolojileri, Makine ve Gayrimenkul sektörleri olmak üzere, 24 farklı sektöre ev sahipliği yapacak fuarın, teması ise “Sinerji Burada” olacak.

438 Genç, Kahramanmaraş’ta hünerlerini sergiledi

438 Genç geleceğin teknoloji yıldızı olmak için Kahramanmaraş’ta hünerlerini sergiledi.

Kahramanmaraşlı genç mucitler yarıştı

Kahramanmaraş'ta Deneyap Teknoloji Atölyesi'nde eğitim alacak öğrencilerin belirleneceği uygulama sınavına katılan genç mucitler, hünerlerini sergiliyor.

Vali Coşkun, geleceğin teknoloji yıldızlarının yanında

Kahramanmaraş’ta geleceğin teknoloji yıldızı olmayı hedefleyen 438 öğrenci, Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesi kapsamında Jüri karşısında hünerlerini sergiledi.

Toplam 65 haber.