Turizm

Turizm Haberleri

Kahramanmaraş’ta bulunan 812 yaşındaki asırlık çınar turizme kazandırıldı

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi Avcılar Mahallesi’ndeki 812 yaşındaki çınarın bulunduğu alanda çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında bölgeye bin metrekarelik yeni bir meydan kazandırıldı.

Kahramanmaraş’a Hırvatistan’da yoğun ilgi

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenen festivalde Kahramanmaraş’ın geleneksel tatları ve kültür varlıklarının tanıtımını gerçekleştirdi. Festivalde Kahramanmaraş standı yoğun ilgi gördü.

Kahramanmaraş’ın Tarihi Kapalı Çarşısında cephe yenileme çalışmaları sürüyor

70 işyeri ve 9 giriş kapısını kapsayan Tarihi Maraş Kapalı Çarşısında Cephe Yenileme Projesi’nde ikinci etap çalışmaları devam ediyor. Titizlikle süren restorasyonda çalışmalar esnafın etkilenmemesi için ticari faaliyetin azaldığı gece saatlerinde yoğunlaştırılıyor.

Kahramanmaraş’ta turizm alanlarında projeler yükseliyor

Kentin sahip olduğu doğal güzellikleri koruma altına alarak turizme kazandıran Büyükşehir Belediyesi, bacasız sanayiyle kalkınmayı hedefliyor. Yedikuyular, Yeşilgöz, Ilıca, İçmeler, Döngel, Kılavuzlu ve Ali Kayası bölgelerinde devam eden çalışmalarla şehrin turizm potansiyeli daha da artacak.

Belediye Başkanı Necati Okay: Kahramanmaraş turizm’ine alt yapı oluşturduk

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları konak restorasyonları ve müze çalışmalarıyla turizme alt yapı oluşturduklarını söyledi. Başkan Okay, pandemi sürecinden sonra turizm konusunda büyük hareketlilik beklediklerini ifade etti.

Saklı cennet Yeşilgöz, ziyaretçilerini yenilenen yüzüyle karşılayacak

Kahramanmaraş’ın önemli doğa turizmi bölgelerinden Yeşilgöz’de başlatılan yenileme çalışmalarında sona gelindi. Ayrıca bölgeye kazandırılan 2.5 kilometre uzunluğundaki arterle birlikte ziyaretçi sayısı artırılacak.

Dulkadiroğlu’nun doğa harikası cevizli parkı yeniden hizmete açıldı

Yeni sezon açılışını yaparak vatandaşlara hizmet vermeye başlayan Cevizli Park’ı ziyaret eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, doğayla iç içe güzel bir ortamda hizmet verildiğini kaydetti.

Kahramanmaraş’ın tarihi kapalı çarşısına 9 milyonluk yatırım

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yetkilileriyle Tarihi Kapalı Çarşı Cephe Yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

Doğa turizm merkezi Kahramanmaraş’ın Döngel Mağarası artık daha ulaşılabilir

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı tarihi Döngel Mağarası turizm alanına ulaşımı sağlayan yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki arterde gerçekleştirilen sıcak asfalt uygulamaları tamamlandı.

Kahramanmaraş Germanicia Antik Kentinde yeni kazı başladı

Kahramanmaraş’ta gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen Germanicia Antik Kenti’nin yeni kazı alanı açılış programı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile ilk kazma vuruldu.

Aksu Gözü Akdeniz’in göz bebeği olacak

Çağlayancerit Aksu gözünde yeni bir turizm yatırımının müjdesini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Kahramanmaraş’ımızın önemli doğal miraslarından Aksu Gözü’ndeki projemizle bölgeyi cazibe merkezi haline getireceğiz. Aksu Gözü projemizle ilçemiz bacasız sanayi ile kalkınacak’ dedi.

Doğal Yaşam Parkı kapılarını ziyaretçilerine yeniden açtı

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Yeşiltepe mahallesinde bulunan Doğal Yaşam ve Mesire alanı pandemi de normalleşme dönemine geçilmesiyle kapılarını vatandaşlara yeniden açtı.

Emine Erdoğan, Afşin'de bulunan kitapların da gösterildiği serginin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Afşin’de İmamoğllarına ait kerpiç evin yıkımı esnasında duvar arasında bulunarak restorasyonu tamamlanan yazma eserlerin sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Doğa harikası Kanlıbüvet Kanyonu ziyaretçilerini bekliyor

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesindeki Kanlıbüvet Kanyonu, yerli ve yabancı ziyaretçilerini bekliyor.

Kahramanmaraş, EXPO 2023 ile turizm koridorunda yerini alacak

Ana Teması ‘Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık’ olarak belirlenen EXPO 2023 Onikişubat Kahramanmaraş, ülkeleri, toplulukları, halkları ve kültürleri bir araya getirecek. En az 2 milyon yerli ve yabancı ziyaretçinin Kahramanmaraş’a geleceği öngörülen dev proje, 747 bin m² alanda inşa edilen Rekreasyon Alanda gerçekleşecek.

Kahramanmaraş'ta keşfedilen göl turizme kazandırılacak

Kahramanmaraş'ın yayla ve şelaleleriyle ünlü Andırın ilçesinde doğal akvaryuma benzetilen ve tesadüfen keşfedilen turkuaz göl turizme kazandırılacak.

EXPO 2023 sembol çiçeğini vatandaşlar belirleyecek

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, uluslararası arenada dünyada sayılı organizasyonlar arasında yer alan EXPO 2023 Kahramanmaraş projesi için sembol olacak çiçeği vatandaşların oylarıyla belirleyecek.

Bolu, geleceğini turizmde arıyor

Abant, Yedigöller ve Kartalkaya gibi değerlere sahip olan Bolu, turizm yatırımlarına hazırlanıyor. Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin görüntülü platformdaki programına katılan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, yüzölçümünün yüzde 65’i orman olan Bolu’da 38,8 bin hektar alanın turizme ayrıldığını söyledi.

Kahramanmaraş’ta üç konak daha turizme kazandırılacak

Kahramanmaraş’ta Sarayaltı – Kanlıdere Bağlantı Yolu projesi kapsamında bölgede kamulaştırma süreci tamamlanan binalarda yıkım çalışmalarına devam ediyor. Proje kapsamında ayrıca bölgedeki 3 konak da restore edilerek turizme kazandırılacak.

Toplam 253 haber.