Turizm

Yedikuyular Kayak Merkezi'nde sıcak hava balonu uçuşu yapıldı Yedikuyular Kayak Merkezi'nde sıcak hava balonu uçuşu yapıldı
Turizm Haberleri

Bolu, geleceğini turizmde arıyor

Abant, Yedigöller ve Kartalkaya gibi değerlere sahip olan Bolu, turizm yatırımlarına hazırlanıyor. Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin görüntülü platformdaki programına katılan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, yüzölçümünün yüzde 65’i orman olan Bolu’da 38,8 bin hektar alanın turizme ayrıldığını söyledi.

Kahramanmaraş’ta üç konak daha turizme kazandırılacak

Kahramanmaraş’ta Sarayaltı – Kanlıdere Bağlantı Yolu projesi kapsamında bölgede kamulaştırma süreci tamamlanan binalarda yıkım çalışmalarına devam ediyor. Proje kapsamında ayrıca bölgedeki 3 konak da restore edilerek turizme kazandırılacak.

Tavernaküler Bültenin bu sayısında; gizemli sır Germanicia anlatıldı

Her sayısıyla Kahramanmaraş’ta gündem oluşturan Kahramanmaraş Mimarlar Odasının yayın organı Tavernaküler Bülten yeni sayısında Germanicia antik kentinin bulunduğu alanın 1948 yılı fotoğraflarını yayınladı. 73 yıl önce çekilen fotoğraflarda hiçbir yapı yer almazken, antik kent kalıntılarının yer aldığı görüldü.

Cevizli park yeni sezona hazırlanıyor

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin aile çay bahçesi olarak hizmete sunduğu Cevizli Park, Ramazan bayramı sonrasında kapılarını vatandaşlara açmayı planlıyor.

Örtü altı muz üretimi son 5 yılda 3,5 kat arttı

Antalya'da düzenlenen ‘Muz E-Çalıştayı’nın sonuç bildirgesinde, Türkiye'de örtü altı muz üretiminin son 5 yılda 3,5 kat arttığı bildirildi.

Başkan Güngör: Yeşilgöz, cazibe merkezi olacak

Yeşilgöz mesire alanında başlatılan çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Yeşilgöz, Kahramanmaraş’ımızın en önemli bölgelerinden biri. İnşallah, çevre düzeni ve sosyal tesisleriyle Yeşilgöz’ü cazibe merkezi haline getireceğiz’ dedi.

Kahramanmaraş’a çok yakışacak proje için inceleme başladı

Kahramanmaraş’ın turizm potansiyelinin en yüksek yerlerden biri olan Tarihi Ali Kayası mevkiinde hayata geçirilecek yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Bölgeye karadan rahat ulaşım sağlayacak bir yol planlıyoruz. Bununla birlikte tarihi Ali Kayası mevkiine cam seyir terası, asma köprü, yüzer iskele, kafeterya, yürüyüş ve dinlenme alanları kazandıracağız. Kahramanmaraş’a çok yakışacak’ dedi.

Dünyaca ünlü şefler Bahtiyar Yokuşu’nda

Bir dizi ziyaret ve program için Kahramanmaraş’a gelen dünyaca ünlü şef ve gurme Cüneyt Asan ve Adnan Şahin, Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Turizme kazandırdığı Bahtiyar Yokuşu’nu ziyaret etti. Ünlü şefeler, Bahtiyar Yokuşu’nun atmosferine hayran kaldıklarını dile getirdi.

Ünlü Türkücü Sevcan Orhan; Kahramanmaraş’ın mutfak Müzesi’ne hayran kaldı

Lezzet Yolculuğu programının çekimleri için Kahramanmaraş’a gelen ünlü türkücü Sevcan Orhan, Kahramanmaraş’ın mutfak kültürünü yaşatan Mutfak Müzesi’ne hayran kaldığını söyledi.

Akdeniz'in kayak merkezi Yedikuyular'da sezon uzadı

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yakınlığıyla kayakseverlerin adresi olan Kahramanmaraş'taki Yedikuyular Kayak Merkezi'nde sezonun nisanın ortalarına kadar uzaması sevinçle karşılandı.

Bahtiyar Yokuşu’na ziyaretçi akını

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin ilk etap çalışmalarını tamlayarak hizmete sunduğu Tarihi Bahtiyar Yokuşu’na hafta sonu ilgi yoğundu. Ziyaretçilerini zamanda yolculuğa çıkaran Bahtiyar Yokuşu, fotoğrafçıların da gözdesi oldu.

Ekinözü İçmeleri yeni sezona hazırlanıyor

Kahramanmaraş’ın en önemli turizm merkezlerinden biri olan şifalı suları ile meşhur Ekinözü içmelerinde yeni sezon hazırlıkları kapsamında Büyükşehir ve ilçe belediyelerince yenileme ve onarım çalışması başlatıldı.

Onikişubat Belediyesi, İtalya ile EXPO 2023 anlaşması imzaladı

Kahramanmaraş'ta ‘Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık’ ana temasıyla gerçekleştirilecek EXPO 2023'te sergilenecek dünya bahçelerine katılımla ilgili ikinci resmi anlaşma İtalya ile yapıldı.

Yedikuyular Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kesişim noktasında bulunan Kahramanmaraş'taki Yedikuyular Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.

Yedikuyular Kayak Merkezi'nde sıcak hava balonu uçuşu yapıldı

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kesişim noktasında bulunan Kahramanmaraş'taki Yedikuyular Kayak Merkezi'nde sıcak hava balonu uçuşu gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş'ta ilkbaharda kayak keyfi

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kesişim noktasındaki Yedikuyular Kayak Merkezi'ne gelen kayak tutkunları, ilkbaharın gelmesine rağmen kayak yapmanın keyfini yaşadı.

Kahramanmaraş’ın tarihi bu müzelerde

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 5 tematik, panorama ve dijital müze Yeniden Kontrollü Normalleşme süreciyle birlikte hafta sonu da hizmet verecek. Ücretsiz olarak ziyaret edilebilen müzelerde maske, mesafe ve temizlik tedbirleri sürüyor.

EXPO 2023, Onikişubat ilçesinde tanıtıldı

Kahramanmaraş'ta ‘Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık’ ana temasıyla gerçekleştirilecek EXPO 2023 için Onikişubat ilçesinde tanıtım toplantısı düzenlendi.

Mutfak Müzesi’ne ziyaretçi akını

Dulkadiroğlu Belediyesi Mutfak Müzesi, kısıtlamaların gevşetilmesiyle hafta sonları da ziyaretçi kabulüne başladı. Özellikle şehir dışından gelen ziyaretçiler Mutfak Müzesi’ne hayran kaldığını dile getirdi.

Toplam 236 haber.