Turizm

Turizm Haberleri

Kış turizminin kalbi Yedikuyular’da hedef 500 bin ziyaretçi

Alt ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra Bedesten Çarşısı ve Bungalov Evleri ile çehresi değiştirilen Yedikuyular Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Son derece nezih yeme içme mekânları, konaklama alanları, alışveriş merkezleri ile donattığımız bu tesis inşallah kış sezonunda misafirlerine hizmet vermeye başlayacak. Tüm vatandaşlarımızı bu sezonda Yedikuyular Kayak Merkezi’ne bekliyoruz’ dedi.

Türkoğlu’nda ki arkeolojik kazı çalışmaları için protokol imzalandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü adına Kahramanmaraş Müze Müdürlüğü ile Türkoğlu Belediye Başkanlığı arasında Arkeolojik kazı çalışmaları için protokol imzalandı.

Belediye Başkanı Okay: Dulkadiroğlu’nu Ankara’ya taşıdık

Dulkadiroğlu Belediyesi, Ankara’da düzenlenen gençlik ve yerel yönetimler temalı ‘Tam Bana Göre Festivali’ne adeta çıkarma yaptı.

70 Milyon TL’lik yatırımla Göksun bacasız sanayinin merkezi olacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ile Büyükşehir ve Gençlik Meclisi üyelerinin de yer aldığı programda bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Afşin Eshab-ı Keyf'e uluslararası ziyaretçi

Büyükşehir Belediyesi Bowie Eyalet Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen 10’uncu Türk Dünyası Geleneksel Sporu ve Oyunları Sempozyumu gerçekleşti.

Tarih ve kültür şehri Dulkadiroğlu

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin şehrin turizmine kazandırdığı tarihi ve kültürel projeleri yerinde inceleyen Ak Parti Dulkadiroğlu Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri, Dulkadiroğlu’nun tarihi ve kültürel zenginlikleriyle önemli bir turizm şehri olma yolunda olduğuna dikkat çekti.

Yedikuyular Kayak Merkezi yeni sezonda yenilenen yüzüyle hizmet verecek

Ulaşımdan altyapı projelerine kadar baştan uca yenilenen Yedikuyular Kayak Merkezi, Bungalov Evleri ve yeni restoranıyla misafirlerine konforu yaşatacak. Kış turizminin odak noktalarından olan tesiste, 25 modern konaklama tesisinin sezonda hizmete açılması hedefleniyor.

KMTSO Başkanı Balcıoğlu: Kahramanmaraş, yöresel ürünleriyle Türkiye’nin gözbebeğidir

Antalya’da gerçekleştirilen ve bu yıl 11'incisi düzenlenen ‘Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’ ANFAŞ Fuar Merkezi’nde başladı. YÖREX’te kurulan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası standında şehrin yöresel ürünleri ve gastronomi kültürü katılımcılara tanıtıldı.

Ünlülerden Mutfak Müzesi’ne büyük ilgi

Kahramanmaraş’ın turizmine büyük katkı sağlayan Dulkadiroğlu Mutfak Müzesi, ünlü TV programlarının ve ünlülerin de dikkatini çekti. Çeşitli programların çekildiği Mutfak Müzesi, Kahramanmaraş’ın mutfak kültürünü dünyaya duyurdu.

Milli Mücadelenin simge isimlerinden biri olan Arslanbey’in oturduğu konak restore edilecek

Kahramanmaraş Milli Mücadele’nin simge isimlerinden Arslan Toğuzata’nın konut olarak kullandığı ve 19’uncu yüzyıl başlarına tarihlendirilen konağı restore ederek turizme kazandırılacak.

Başkan Mahçiçek, Sakarya PSB Anatolia Fuarı’nda EXPO 2023’ü anlattı

Onikişubat Belediyesi Kahramanmaraş’ı marka şehir yapacak vizyon projesi EXPO 2023’ün tanıtım ve reklam çalışmaları kapsamında Sakarya’da gerçekleştirilen fuara katıldı.

Belediye Başkanı Necati Okay: Dulkadiroğlu Kahramanmaraş turizminin kalbidir

Tarihi ve kültürel değerleriyle turizmde ön plana çıkmak isteyen Kahramanmaraş’ın turizm alt yapısının Dulkadiroğlu’ndan oluştuğunu dile getiren Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları tarihi dönüşüm çalışmalarının bu alt yapıyı desteklediğini söyledi.

Ali Kayası, yatırıma alınan seyir terası ile turizme kazandırılıyor

Kahramanmaraş’ın turizm potansiyellerinden biri olan Ali Kayası seyir terası için iki önemli yatım başlatıldı.

Akdeniz’in kayak merkezi Yedikuyular’da, 26 Milyon TL yatırım gerçekleştirildi

Alt ve üstyapı projeleriyle baştan aşağı yenilen Yedikuyular Kayak Merkezi’nde Bungalov Evler de tamamlanıyor. Farklı ebatlarda inşa edilen 25 modern konaklama tesisi, kış sezonunda ziyaretçilerine konforu yaşatacak.

Kahramanmaraş’ta bulunan 812 yaşındaki asırlık çınar turizme kazandırıldı

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi Avcılar Mahallesi’ndeki 812 yaşındaki çınarın bulunduğu alanda çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında bölgeye bin metrekarelik yeni bir meydan kazandırıldı.

Kahramanmaraş’a Hırvatistan’da yoğun ilgi

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenen festivalde Kahramanmaraş’ın geleneksel tatları ve kültür varlıklarının tanıtımını gerçekleştirdi. Festivalde Kahramanmaraş standı yoğun ilgi gördü.

Kahramanmaraş’ın Tarihi Kapalı Çarşısında cephe yenileme çalışmaları sürüyor

70 işyeri ve 9 giriş kapısını kapsayan Tarihi Maraş Kapalı Çarşısında Cephe Yenileme Projesi’nde ikinci etap çalışmaları devam ediyor. Titizlikle süren restorasyonda çalışmalar esnafın etkilenmemesi için ticari faaliyetin azaldığı gece saatlerinde yoğunlaştırılıyor.

Kahramanmaraş’ta turizm alanlarında projeler yükseliyor

Kentin sahip olduğu doğal güzellikleri koruma altına alarak turizme kazandıran Büyükşehir Belediyesi, bacasız sanayiyle kalkınmayı hedefliyor. Yedikuyular, Yeşilgöz, Ilıca, İçmeler, Döngel, Kılavuzlu ve Ali Kayası bölgelerinde devam eden çalışmalarla şehrin turizm potansiyeli daha da artacak.

Belediye Başkanı Necati Okay: Kahramanmaraş turizm’ine alt yapı oluşturduk

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları konak restorasyonları ve müze çalışmalarıyla turizme alt yapı oluşturduklarını söyledi. Başkan Okay, pandemi sürecinden sonra turizm konusunda büyük hareketlilik beklediklerini ifade etti.

Toplam 267 haber.