Turizm

Turizm Haberleri

Kahramanmaraş’ta tekne turları başlıyor

Kahramanmaraş’ın doğa harikası Menzelet Barajı’ndaki tekne turlarının bayramın 3. günü olan 4 Mayıs Çarşamba günü başlayacağı duyuruldu.

MADOP Üyeleri, Türkoğlu’ndaki eko turizme hayran kaldı

Çeşitli meslek dallarına sahip spor yapmak amacıyla bir araya gelen Maraş Doğa Platformu (MADOP) üyeleri Türkoğlu’na hayran kaldı. Bababurun’dan Tarihi değirmene, Şekeroba Millet Bahçesinden, Su parkına, Vadi Park, Beyoğlu Spor kompleksi ve Yoğunoluk yaylasını gezen platform üyeleri Başkan Okumuş’a övgüler yağdırdı.

Başkan Mahçiçek: EXPO 2023’le uluslararası turizm merkezine dönüşeceğiz

Kahramanmaraş ve Anadolu’nun en kapsamlı uluslararası fuarı olacak EXPO 2023’ün mimarı Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, ‘Geçmiş EXPO’lardan da görüldüğü üzere EXPO’nun düzenlendiği kent adeta bir turizm merkezine dönüşüyor. Bu da Kahramanmaraş ve Onikişubat’ımızın en büyük eksikliği olan turizm sorunu için milat olacak. Onikişubat’ımız ve şehrimiz büyük bir turizm gelirine sahip olurken aynı zamanda dünya çapında kendini tanıtma fırsatı da yakalayacak’ dedi.

Başkan Okay: Dulkadiroğlu’nun geleceği geçmişinde saklıdır

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak ilçenin turizm potansiyeline dikkat çekti. Başkan Okay, ortaya koydukları restorasyon çalışmalarıyla turizme alt yapı oluşturduklarını belirterek, ‘Dulkadiroğlu’nun geleceği geçmişinde saklıdır’ dedi.

Bakan Ersoy'dan pazar çeşitliliği çağrısı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm alanında 140 ülkede tanıtım yapıldığını belirterek "Bu yıl Almanya, Hollanda, Belçika, Nordik, Baltık ve Doğu Avrupa ülkelerinde 2019 rakamlarını yakalamayı hedefliyoruz. Yine İngiltere, İsrail, Orta Doğu ve Körfez ülkelerinde 2019'un üstünde rakamlarla kapatmayı hedefliyoruz." dedi.

Başkan Güngör, Rehberler Odası Başkanı ile bir araya geldi

Antalya Rehberler Odası Başkanı Mustafa Yalçınkaya ve turist rehberlerine Kahramanmaraş’ı anlatan Başkan Güngör, ‘Güzel bir görüşme gerçekleştirdik. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. El birliği ile şehrimizin turizm potansiyelini artırmayı hedefliyoruz’ dedi.

Tur rehberleri Mutfak Müzesi’nde

Kahramanmaraş’a gelen Antalyalı tur rehberleri, Dulkadiroğlu Belediyesi Mutfak Müzesi’ni ziyaret etti.

Başkan Okay: Kahramanmaraş’ın geleceği turizmdedir

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Emre Kaçamaz ve Yönetimiyle bir araya geldi. Ortaya koydukları restorasyon çalışmalarını anlatan Başkan Okay, bu çalışmaların turizme büyük katkı sağladığını ifade etti.

İpekyolu Kariyer Fuarı’nda 200 kg çengel dondurma sergilendi

ALPEDO Kervan Lezzet Grubu, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ)’nin paydaşı olduğu İpekyolu Kariyer Fuarı’22 de yerini alarak, Maraş Dondurmasını ve Gastronomi Kültürünü tanıttı.

Başkan Mahçiçek, Dubai’de EXPO 2023’ü Dünyaya tanıttı

Türkiye dahil toplamda 192 ülkenin katıldığı dünyanın en büyük ticaret ve kültür buluşmasına ev sahipliği yapan Dubai EXPO 2020’yi ziyaret eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AIPH Genel Kurulu’nda yaptığı EXPO 2023 sunumunda, ‘Tüm Kahramanmaraş halkı olarak büyük bir şevk ve heyecanla EXPO 2023’ü bekliyoruz. Bizlere desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyor, sizleri 2023 yılında Kahramanmaraş’ta ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtmek istiyorum’ dedi.

Rotahane ekibi Kahramanmaraş’ta

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Rotahane projesi kurucu ortağı Bilge Kuru, ünlü influencer Eylül Öztürk Özkan ve Barış Kenan Özkan ile sanatçı Bora Gencer Kahramanmaraş’ta.

Bahtiyar Yokuşu Kahramanmaraş turizmine can suyu oldu

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’u ve beraberindeki heyete Bahtiyar Yokuşu’nu gezdiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bölgenin tarihi ve kültürel değerlerini ortaya çıkararak turizmde hareketlilik sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Kahramanmaraş standında

Kahramanmaraş, 25’inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) yerini aldı. Kahramanmaraş’ın geleneksel el sanatlarından yerel lezzetlerine kadar pek çok ürünün tanıtıldığı standı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ziyaret etti.

Yedikuyular Kayak Merkezi, son bir ayda 100 bin ziyaretçi ağırladı

26 Milyon TL’lik yatırımla yenilenen Yedikuyular Kayak Merkezi, kar tutkunlarının yeni gözdesi oldu. Bir yandan telesiyej ve pistlerde doyasıya spor yapan ziyaretçiler, diğer yandan bungalov evleri, modern restoran gibi tesislerde tatil konforu yaşıyor. Yedikuyular, sadece hafta sonunda günlük 10 bin kişiyi misafir ederken ziyaretçi kapasitesini 5 kat artırdı.

Kış turizminin yeni gözdesi Yedikuyular, sömestre hazır

Toplamda 26 Milyon TL’lik yatırımla yenilenen Yedikuyular Kayak Merkezi, bir ayda yaklaşık 100 Bin ziyaretçiyi ağırladı. Kış turizminin yeni gözdesi olan tesis, sömestr tatiline hazırlanırken; hizmetler ‘güvenli turizm’ çerçevesinde misafirlere sunuluyor.

Marka değeri yaratacak projede detaylar belli oldu

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi Ilıca Mahallesinde hayata geçecek olan yeni turizm yatırımının detayları belli oldu.

Dulkadiroğlu’nun kente kazandırdığı Heyecan Kafe, yoğun ilgi görüyor

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Heyecan Bahçesi içerisinde yer alan kafeteryaya hafta sonu vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yedikuyular’da sezon için geri sayım başladı

Kahramanmaraş’ta yaklaşık 26 Milyon TL yatırımla baştan sona yenilenen Yedikuyular Kayak Merkezi’nde sezon açılışı için son hazırlıklar yapılıyor. Kayak pistleri, telesiyej, bungalov evleri, bedesten çarşısı ve modern restoranıyla hizmet verecek tesiste yarım milyon ziyaretçi ağırlanması hedefleniyor.

Yalnız Ardıç’ta kartpostallık görüntüler

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin Yedikuyular yolu üzeri Yalnız Ardıç bölgesinde inşa ettiği mesire alanında mevsimin ilk karı ile birlikte kartpostallık görüntüler oluştu.

Toplam 288 haber.