Turizm

Yalnız Ardıç Mesire Alanı beyaz örtüye büründü Yalnız Ardıç Mesire Alanı beyaz örtüye büründü
Fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez adresi: Amanos Dağları Fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez adresi: Amanos Dağları
Dünya'nın yemeğini Kahramanmaraş pişiriyor Dünya'nın yemeğini Kahramanmaraş pişiriyor
Turizm Haberleri

Yalnız Ardıç Mesire Alanı beyaz örtüye büründü

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Yalnız Ardıç Mesire alanında kar yağışıyla birlikte kartpostallık görüntüler oluştu. İçerisinde Bungalov evlerinde bulunduğu Yalnız Ardıç Mesire alanı, eşsiz doğasıyla görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Başkan Okay: Bahtiyar Yokuşu turizmin gözdesi olacak

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Bahtiyar Yokuşu projesiyle Kahramanmaraş’ın turizmde büyük bir kazanım elde edeceğini söyledi. Başkan Okay, Bahtiyar Yokuşu’nun tarihi konaklarının turizmin gözdesi olacağını vurguladı.

Yedikuyular'da sezon bugün açıldı

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine kış turizmi anlamında hizmet veren Kahramanmaraş'taki Yedikuyular Kayak Merkezi, son yağışlarla kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla sezonu açtı.

Başkan Güngör: Yedikuyular Kayak Merkezi Türkiye’de 2’nci sırada

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kar kalınlığının 1 metreyi aştığı Yedikuyular Kayak Merkezi’ni ziyaret etti. Başkan Güngör, ‘Yedikuyular Türkiye de en çok kar yağışı alan bölgelerin başında’ dedi.

Fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez adresi: Amanos Dağları

Çok sayıda bitki çeşitliliğine ev sahipliği yapan Amanos Dağları, renk cümbüşüyle fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez adresine dönüştü.

Kahramanmaraş turizm tanıtım paydaşları ortak akıl toplantısı yapıldı

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün organize ettiği ‘İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması’ kapsamında Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonu’nda Kahramanmaraş Turizm Tanıtım Paydaşları Ortak Akıl Toplantısı düzenlendi.

Kahramanmaraş’ta müzeler ‘kontrollü ziyarete’ açık

Kahramanmaraş’ta tematik, panorama ve dijital müzeler ziyaretçilerini bekliyor. Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisine karşı her türlü tedbirin alındığı müzelere girişler ücretsiz.

Yıllara meydan okuyan tarihi ‘düğmeli evler’ turizme kazandırılacak

Mimari tarzından dolayı ‘düğmeli evler’ olarak bilinen tarihi yapılar, restorasyon çalışmalarıyla aslına uygun şekilde turizme kazandırılıyor.

Başkan Güngör açıkladı: Hedef, 500 bin turisti ağırlamak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: ‘Geçen yıl istatistiklere baktığımızda buraya 100-150 bin ziyaretçi geliyordu. Pandemi kısıtlılığı tabi bunu etkileyebilir. Biz 12 ay burayı işleteceğiz. Yaz ve kış turizmine uygun altyapı oluşturuyoruz. Hedefimiz 500 bin ziyaretçi.’ Dedi.

Bakan Yardımcısı Demircan’ın ilk durağı Elbistan Şehir Müzesi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde açılışa hazırlanan şehir müzesinde incelemelerde bulundu.

Dünya'nın yemeğini Kahramanmaraş pişiriyor

Kültür Turizm Otelciler ve Gastronomi Derneği Başkanı Gökhan Büyükdereli, dünya yemeklerini Kahramanmaraş’ın pişirdiğini söyledi.

Yedikuyular Kayak Merkezi ile ilgili alınması gereken tedbirler yayımlandı

Kahramanmaraş Valiliği, Yedikuyular Kayak Merkezinde kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve özel işletmelerce yapılacak işlemler ile uyulması gereken kurallar ve alınacak tedbirlere ilişkin valilik genel emri yayımladı.

ALPEDO-Kervan Lezzet Grubu Kahramanmaraş’ı Ankara’ya taşıdı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkezi'nde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası, ALPEDO-Kervan Lezzet Grubu ikramlarda bulunarak, yöresel lezzetlerimizle toplantıyı taçlandırıldı.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kahramanmaraş'ta ziyarete açıldı

Çanakkale Savaşları'ndan kalma objelerin ve dijital gösterilerin yer aldığı Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Kahramanmaraş'ta ziyarete açıldı.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş İl Kültür ve turizm Müdürlüğü Koordinesinde 30 Kasım-1 Aralık 2020 tarihlerinde Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kahramanmaraş’ta ziyarete açılıyor.

Yedikuyular’da sezon hazırlıkları sürüyor

Yedikuyular bölgesinde yol genişletme, bedesten ve bungalov ev çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirten Başkan Güngör, ‘Şehrimizin ve bölgenin önemli kış turizm merkezi olan Yedikuyular Kayak Merkezimizdeki çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

Zeytin ve Zeytinyağı Müzesi ziyaretçilerinin zaman yolculuğu

Yaklaşık 5 milyon ağaç varlığıyla zeytin ve zeytinyağı üretiminde önemli bir yere sahip Hatay'ın, Altınözü ilçesindeki 300 yıllık zeytinyağı tesisinden dönüştürülen Zeytin ve Zeytinyağı Müzesi, açıldığı günden bu yana 60 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Döngel Şelalesi son bahar renkleriyle büyülüyor

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesindeki Döngel Şelalesi'nde sonbaharın güzellikleri yaşanıyor.

Fidan dikerken bulduğu kilisenin gönüllü kazı çalışanı oldu

Emekli Mehmet Keleş, portakal fidanı diktiği sırada bahçesinde bulduğu 6. yüzyıla ait Kutsal Havariler Kilisesi'nin kazılarında gönüllü yer alıyor.

Toplam 215 haber.