Sanat

Benim Güzel Pabuçlarım ikinci gösterimiyle seyirciyle buluşuyor Benim Güzel Pabuçlarım ikinci gösterimiyle seyirciyle buluşuyor
Kahramanmaraş'ta Tiyatro Okulu, ilk oyunla perdeleri açıyor Kahramanmaraş’ta Tiyatro Okulu, ilk oyunla perdeleri açıyor
Sanat Haberleri

Onikişubat’ta ‘Renklerin Hasadı’ resim sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu

Onikişubat Belediyesi, 11 sanatçının eserlerinden oluşan ‘Renklerin Hasadı’ adlı Resim Sergisini Belediye Binası fuaye alanında sanatseverlerin beğenisine açtı.

SANKO’lu öğrenciler amatör flütçüler yarışmasında Türkiye birinciliği ve ikinciliği kazandı

SANKO Okullarından üç öğrenci, Marmara Üniversitesi Marmara Flüt Orkestrası tarafından düzenlenen ‘Amatör Flütçüler’ yarışmasında iki Türkiye birinciliği, bir Türkiye ikinciliği kazandı.

Tuna Uslu, piyano yarışmasında dünya birincisi oldu

SANKO okulları öğrencileri, akademik başarılarının yanı sıra, kültürel, sportif ve sanatsal alanda da başarılara imza atıyor.

Gençlerin ilgi odağı Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi oldu

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin 2018 yılında hizmete sunduğu Dulkadiroğlu Gençlik Merkezi, düzenlediği kurslar, ortaya koyduğu eğitim programları ve sosyal aktivitelerle adeta gençlerin ilgi odağı oldu.

Benim Güzel Pabuçlarım ikinci gösterimiyle seyirciyle buluşuyor

Kahramanmaraş’ta Tiyatro Okulu öğrencilerinin hazırladığı ‘Benim Güzel Pabuçlarım’ adlı çocuk oyunu bugün ikinci gösterimiyle seyirciyle buluşacak.

Kahramanmaraş’ın evladı Zafer Bertizlioğlu’nun klipine yoğun ilgi

Kahramanmaraş’ın önde gelen yerel sanatçılarından Zafer Bertizlioğlu muhteşem bir klip’e imza attı. Müzik öğretmeni ve bestekar Uğur Somer ile birlikte ‘gör ne kadar sevdim’ isimli şarkıyı seslendiren Bertizlioğlu muhteşem bir performans ile vatandaşların beğenisini topluyor.

Türkiye'nin ilk ‘dokuma atlası sergisi’ açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde yürütülen ‘Türkiye Dokuma Atlası’ projesi kapsamında hazırlanan ‘Dokuma Atlası Sergisi’, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törenle açıldı. Törene, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katıldı.

Genç oyuncular Mehmet Akif’i anlatacak

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Okulu öğrencilerinin hazırladığı “Yarından da Yakın” adlı tiyatro oyunu 23 Haziran Çarşamba günü ücretsiz olarak seyirciyle buluşacak.

Kahramanmaraş’ta çekilecek olan Külahıma Anlat filminin yapımcısı detayları anlattı

İstanbul’dan bir firmanın Kahramanmaraş’ta çekmeyi planladığı sinema filminin detaylarına ilişkin gazeteci Ömer Faruk Salman, sosyal medya hesabından filmin yapımcısıyla bir canlı yayın gerçekleştirdi.

Genç oyuncular ‘Bir Evlenme Teklifi – Ayı’ oyununu sergiledi

Sahne Maraş Tiyatro Okulu öğrencileri ‘Bir Evlenme Teklifi – Ayı’ adlı oyunla seyirci karşısına çıktı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde sergilenen oyun izleyiciden tam not aldı.

Kahramanmaraş’ta Tiyatro Okulu, ilk oyunla perdeleri açıyor

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Okulu öğrencileri, 4 yeni oyunla sanatseverlerin karşısına çıkacak. İlk gösterimi yapılacak gülmece türündeki Bir Evlenme Teklifi – Ayı, 15 Haziran Salı günü (yarın), Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde ücretsiz sahnelenecek.

Kahramanmaraş’ta ‘Külahıma Anlat’ sinema filmi çekilecek

İstanbul’da bir yapımcı firma tarafından çok yakın bir zamanda Kahramanmaraş’ta sinema filmi çekileceği açıklandı.

Narlı’da Ahşap Boyama Kursu öğrencileri sergi açtı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesine bağlı Narlı Mahallesinde Halk Eğitim Merkezi ve Narlı Cem Evi işbirliği ile öğrenciler tarafından düzenlenen Ahşap Boyama Sergisi açıldı.

Gazeteci Ahmet Hakan, Edebiyat Şehri Kahramanmaraş’ı yazdı

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısına Kahramanmaraş’ı taşıdı. Büyükşehir Belediyesi’nin UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı çalışmalarından bahseden Hakan, şehrin Edebiyat alanında önemli bir konumda olduğundan bahsetti.

Kahramanmaraşlı yapımcı Diyarbakır Annelerini beyaz perdeye taşıyacak

Kahramanmaraşlı yapımcı Gürsel Eker'in üstlendiği film, terör örgütü PKK tarafından kandırılmış, zorla dağa götürülmüş veya örgütten kaçmak isteyen gençlerin annelerinin başlattığı Diyarbakır Anneleri direnişinin öyküsü beyazperdeye aktaracak.

DEAŞ teröründen kaçan Türkmen sanatçı Mersinlilere hat sanatı öğretiyor

Irak'ın Telafer kentini terör örgütü DEAŞ'in işgal etmesinin ardından şiddetten kaçarak Türkiye'ye sığınan Türkmen hattat Saleh Alzamo, atölyeye çevirdiği evinde Mersinlilere hat sanatını ücretsiz öğretiyor.

Tiyatro Okulunda oyuncu seçmeleri heyecanı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Sahne Maraş Tiyatro Okulu’ oyuncu seçmeleri tamamlandı.

Kahramanmaraş’ta kardeşlik rüzgârı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ‘Zeytin Ağacı Tiyatro Oyunu ve Kardeşlik Durakları Konseri’ gerçekleştirildi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerde kardeşlik mesajları verildi.

Suriyelilerden oluşturulan tiyatro ve müzik ekibi Kahramanmaraş'ta sahne aldı

Suriyelilerden oluşturulan tiyatro ve müzik ekiplerinin hazırladıkları program Kahramanmaraş'ta seyirciyle buluştu.

Toplam 159 haber.