Sanat

Sanat Haberleri

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamındaki o etkinlik ileri bir tarihe ertelendi

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamında 29 Kasım Pazartesi Yazar Yusuf Kaplan ile gerçekleştirilecek söyleşi etkinliğinin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Yunus Emre’nin öyküsü tiyatro sahnesine taşındı

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamında Sahne Maraş Tiyatro Okulu öğrencileri tarafından sahnelenen Aşk İle Yoldaş tiyatrosu yoğun ilgiyle gerçekleşti.

Maraş’tan bir haber geldi Bienali çevrimiçi gezilebilecek

Kaybolmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Derneği (KAYES) ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde düzenlenen Maraş’tan Bir Haber Geldi 1’inci Uluslararası Mail Art Bienali çevrimiçi platforma da taşındı.

Kahramanmaraş’ta öğretmenler ‘Muallim’ filmini ücretsiz izledi

Kahramanmaraş’ın elit yaşam alanı Arsan Center’den öğretmenler gününde tüm öğretmenlere anlamlı bir jest yapıldı. Öğretmenler gününde kentteki tüm öğretmenlere salonlarını ücretsiz açan Arsan Center ‘Muallim’ filmiyle öğretmenlerden tam not aldı.

‘Radyo Türküleri Konseri’ büyük beğeni topladı

2019 yılında fiziki ve teknolojik altyapısındaki iyileştirmeler ve yenilenen vizyonuyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde yayın faaliyetlerini sürdüren Radyo KSÜ tarafından ‘Radyo Türküleri Konseri’ düzenlendi.

Kahramanmaraş’ta çocuklar ‘Bremen Mızıkacılarıyla’ doyasıya eğlendi

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamında gösterimi yapılan Bremen Mızıkacıları çocuk tiyatrosu miniklere görsel ve işitsel bir şölen sundu. İki seans oynanan kült eser, minikler kadar ebeveynlerin de ilgisiyle gerçekleşti.

Kitap Analiz Günleri’nin konuğu Germanicia Güzeli oldu

Karacaoğlan İl Halk Kütüphanesi’nin düzenli olarak gerçekleştirdiği Pandemi nedeniyle ara verilen ‘Kitap Analiz Günleri’ programı iki yıl aradan sonra yeniden kitapseverlerle buluştu. Otuz üçüncüsü düzenlene programın konuğu Germanicia Güzeli romanı ile araştırmacı yazar Ali Avgın oldu.

Çocuklar Arda ile Ceren’i çok sevdi

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamında Kahramanmaraş’ta düzenlenen Arda İle Ceren çocuk tiyatrosu yoğun ilgiyle gerçekleşti. TRT Çocuk kanalında yayınlanan çizgi film kahramanlarının yer aldığı tiyatroda çocuklar hem eğlendi, hem öğrendi.

Bizden Ezgiler konserine yoğun ilgi

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamında Kahramanmaraş’ta düzenlenen Bizden Ezgiler konserinde yerel sanatçılar performanslarıyla göz doldurdu.

‘Bizden Ezgiler’ konseri yarın başlıyor

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamında 11 Kasım Perşembe günü yerel sanatçıların katılımıyla ‘Bizden Ezgiler’ konseri düzenlenecek.

Kültür Sanat Sezonu Taksim Trio konseriyle başladı

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu Kasım Etkinlikleri, Taksim Trio konserinin gerçekleştiği muhteşem gece ile başladı. Sanatseverlerin akın ettiği gecede, ünlü müzisyenler dakikalar süren alkış aldı.

Taksim Trio Kahramanmaraş’ta

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu Kasım Etkinlikleri, Taksim Trio konseriyle 6 Kasım Cumartesi günü Kahramanmaraş’ta başlıyor.

Yunus’un Söylediği resim sergisi ziyaretçilerini bekliyor

Kahramanmaraş Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde düzenlenen ‘Yunus’un Söylediği’ adlı resim sergisi 1 Aralık Çarşamba gününe kadar ziyarete açık.

10’uncu Uluslararası Türk Halkları Geleneksel Spor Oyunları sempozyumu başlıyor

Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi koordinasyonuyla bu yıl 10’uncusu düzenlenecek Uluslararası Türk Halkları Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu, 5 Kasım Cuma günü başlıyor.

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu 6 Kasım’da başlıyor

Kahramanmaraş’ta Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu Kasım Etkinlikleri kapsamında konserden, söyleşiye, tiyatrodan, atölye buluşmalarına kadar 13 farklı etkinlik kültür sanat dostlarıyla buluşacak.

Roman yazarı olmak için Kahramanmaraş’ta eğitim alıyorlar

Kahramanmaraş Akademi’de güz dönemi eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor. Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde gerçekleştirilen 15 farklı atölyede 500 kişiye eğitim veriliyor.

Karacaoğlan’dan Neşet Ertaş’a unutulmaz türküler seslendirildi

2’nci Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında düzenlenen ‘Karacaoğlan’dan Neşet Ertaş’a Türküler’ konseri izleyenleri büyüledi.

Sonbahar Yaprakları piyano ve saksafon konseri izleyenleri büyüledi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve Güzel Sanatlar Bölümü tarafından ‘Sonbahar Yaprakları: Piyano ve Saksafon Konseri’ düzenlendi.

Ortadoğu’dan Avrupa’ya birçok şiir sever Edebiyatın Başkentinde şiirde buluştu

2’nci Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında yerli ve yabancı şairlerin katılımıyla Şiir Gecesi etkinliği düzenlendi. Ortadoğu’dan Avrupa’ya kadar birçok dilde şiir seslendirilen gecede, farklı kültürler edebiyatla bir araya geldi.

Toplam 201 haber.