Sanat

Sanat Haberleri

Türk Halk Müziği Korosu seçmeleri tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak olan Türk Halk Müziği korosunun seçmeleri gerçekleştirildi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi (NFK)’da gerçekleştirilen seçmelerde adaylar koroya seçilebilmek için birbirinden güzel Türk Halk Müziği eserlerini seslendirdi.

Kahramanmaraş’ta çocuk korosu seçmeleri tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak Çocuk Korosu’nun seçmeleri yapıldı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seçmelerde adaylar hünerlerini sergiledi.

Necip Fazıl Kısakürek vefatının 39. yılında anılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk Kültür Merkezi'nde "Bir Şiir, Bir Hayat: Zindandan Mehmed'e Mektup" sergisinin açılışına katılarak, Necip Fazıl Kısakürek'in kaleme aldığı "Reis Bey" oyununu izledi.

Özel öğrencilerden özel sergi

Dulkadiroğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle uzun bir süreden beri üzerinde çalıştıkları el emeği göz nuru eserlerini sergilediler.

Kahramanmaraş, Türk halk müziği konseri ile türkülere doydu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) tarafından Anadolu Ezgileri Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi.

Lütfen Kızımla Evlenir misiniz? tiyatro oyunu büyük beğeni topladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi rektörlük güzel sanatlar bölümü gösteri sanatları öğrenci topluluğu tarafından ”Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?” adlı 2 perdelik tiyatro oyunu sahnelendi.

Müzik yayın saatlerinde düzenleme

Pandemi sürecinde saat 24:00’te sona erecek şekilde belirlenen müzik yayın saatinin yaklaşan yaz mevsimi ve beraberindeki turizm hareketliliğine bağlı olarak uzatılmasına dair talepler İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte değerlendirildi ve müzik yayın saati gece 01:00’e kadar uzatıldı.

‘Sonsuzluk’ sergisi Kahramanmaraş’ta açıldı

YediHilal Derneği ile Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde ‘Bir Yolculuk Hikâyesi – Sonsuzluk’ adlı karma resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Birbirinden değerli sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergi, 27 Mayıs Cuma gününe kadar ziyarete açık olacak.

Bir Yolculuk Hikayesi sanatseverlerle buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi ve Yedi Hilal Derneği iş birliğiyle düzenlenen ‘Bir Yolculuk Hikâyesi – Sonsuzluk’ adlı karma resim sergisi 9 Mayıs Pazartesi günü saat 18.00’de Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

‘Karton Prenses’ hafta sonu minik izleyicileri ile buluşacak

Büyükşehir Belediyesi, 30 Nisan Cumartesi ve 1 Mayıs Pazar günleri ‘Karton Prenses’ adlı tiyatro gösterisini miniklerle buluşturacak. Sahne Maraş Tiyatro Okulu öğrencileri tarafından NFK’da sahnelenecek oyuna tüm çocuklar davet edildi.

Rafadan Tayfalı, samsak döveçli buluşma!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ramazan ayında gençlerle farklı konseptlerde buluşmaya devam ediyor. Bakan Varank’ın Ramazan buluşmalarındaki son durağı, Türkiye’nin en büyük animasyon ve ses stüdyosu olan ISF oldu. ISF Studios’ta daha önce hiç tanımadığı gençlerle sosyal medya aracılığıyla buluşan Varank, gençlere sevilen çizgi film Rafadan Tayfalı, son dönemin sevilen türküsü Samsak Döveçli keyifli bir akşam yaşattı.

MÜSİAD, genç yetenekleri sanatseverlerle buluşturdu

MÜSİAD Sanat koordinasyonunda genç yeteneklerin ilk kez bir sergide yer aldığı ve eserlerini sergilediği Cevher-i Toy Karma Sergisi Açılış Programı, MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleştirildi.

Dulkadiroğlu Konağı’nda Germanicia motifli halı dokuma kursu

Dulkadiroğlu Konağı’nda açılan halı dokuma kursunda kursiyerler antik Germanicia taban mozaiklerinden motifler oluşturarak halı ve kilimlere işledi.

Sinema sektörüne 26 milyon lira destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 23 uzun metrajlı sinema filmi projesi için sektöre 26 milyon 450 bin lira destek sağladı.

Kırk Yamada Kırk Maraş Şanlıurfa’da

Dulkadiroğlu Belediyesi iş birliğiyle Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ‘Kırk Yamada Kırk Maraş Sergisi’ Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Fuaye salonunda sergilendi.

Türk Halk Müziği Korosu 3. konseriyle sanatseverlerle buluştu

Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öncülüğünde oluşturulan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Türk Halk Müziği Korosu, geleneksel hale gelen konserlerinin üçüncüsünü gerçekleştirdi.

Piyano sınıfı öğrencileri yeteneklerini sergiledi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Öğretim Görevlisi Dr. Arzu Mustafayeva yönetimindeki Piyano Sınıfı öğrencileri tarafından 30. Yıl Kutlama Etkinlikleri kapsamında konser düzenlendi.

Esma'ül Hüsna sergisi 7 Güzel Adam Edebiyat Müzesinde açıldı

Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde ‘Küll’ adlı Esma'ül Hüsna sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Vatandaşlar, ebru sanatçısı Özden Aydın’ın eserlerinin yer aldığı sergiyi 7 Mayıs’a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

‘Kırk Yamada Kırk Maraş’ sergisi Şanlıurfa’da açıldı

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü tarafından kadim ve kültürel değerlerimizin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımının sağlanması amacıyla hazırlanan ‘Kırk Yamada Kırk Maraş’ sergisi, Şanlıurfa’da 29-31 Mart 2022 tarihlerinde ziyaretçileri ile buluştu.

Toplam 262 haber.