Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Haberleri

Kahramanmaraş’ta bağ evinden hırsızlık yapan 2 kişi tutuklandı

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesi Yusufhacılı Mahallesinde bulunan bir bağ evinde hırsızlık yapan 2 kişi yakalanarak cezaevine gönderildi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu: Kahramanmaraş bizi bağrına bastı

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kardeş Şehir Buluşması kapsamında Kahramanmaraş’a gelen Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile bir araya geldi. Makam ziyaretinin ardından şehrin tarihi ve turistik yerleri ziyaret edildi.

7’nci Uluslararası Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarı kapılarını açtı

200 yazar, 150 yayınevi ve binlerce eserin yer aldığı 7’nci Uluslararası Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarı düzenlenen açılış programıyla kapılarını ziyaretçilere açtı.

Kahramanmaraş’ta trafik kazası: 3 Kişi yaralandı

Kahramanmaraş’ta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği araç önce elektrik panosuna ardından park halindeki araca çarparak şarampole yuvarlandı. Kazada 3 kişi yaralandı.

Güngör ve Zorluoğlu iki kardeş şehrin hikâyesini anlattı

2’nci Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri, ‘İki Kardeş Şehrin Hikâyesi’ etkinliğine ev sahipliği yaptı. Kemençe ve bağlamanın buluştuğu anlamlı etkinlikte, iki şehrin fotoğraf sergisi ve kardeşlik gazetesi dağıtımı gerçekleştirildi. Kahramanmaraş ve Trabzon’un Büyükşehir Belediye Başkanları Güngör ve Zorluoğlu’nun da bir araya geldiği programda tarihi anlar yaşanırken, uzman konuklar da kardeşliğin kökenlerinden bahsetti.

İl Emniyet Müdürü Cebeloğlu’ndan muhtarlara anlamlı ziyaret

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Pınarbaşı ve Haydarbey Mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Andırın’da çiftçilere uygulamalı eğitim verildi

KSÜ Ziraat Fakültesi ve Andırın İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü İşbirliğiyle çiftçilere uygulamalı eğitim verildi.

Kahramanmaraş’ta Arif Ay’a saygı gecesi düzenlendi

Kahramanmaraş’ta düzenlenen 2’nci Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri’nde ‘Arif Ay’a Saygı Gecesi’ etkinliği gerçekleştirildi.

Başkan Güven: Muhtarlar, demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturuyor

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, düzenlenen programla muhtarlarla bir araya geldi.

Kırgız alım heyeti KMTSO’da iş dünyası ile bir araya geldi

Kırgızistan’da tekstil ve hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren alım heyeti Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonu ile Kahramanmaraşlı tekstil üreticileri ile bir araya gelerek ikili işbirliği görüşmelerinde bulundu.

Başkan Mahçiçek, MHP teşkilatlarına EXPO 2023’ü tanıttı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023’ün şehre tanıtım faaliyetleri kapsamında bugün Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il ve ilçe teşkilatını EXPO 2023 Rekreasyon Alanda ağırladı.

Anadolu’nun en büyük kitap fuarı Kahramanmaraş’ta kapılanı açıyor

Kahramanmaraş’ta 7’ncisi organize edilecek olan Kitap ve Kültür Fuarı, 22 Ekim Cuma günü açılacak. Yüzlerce yayınevi ve birbirinden değerli şair ve yazarlar KAFUM’da Kahramanmaraşlılarla buluşacak.

Milli Eğitim İl Müdürü Kahraman, Çağlayancerit ve Türkoğlu’nda incelemelerde bulundu

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, kent genelinde sürdürdüğü ziyaretlerine bu günde Çağlayancerit ve Türkoğlu ilçelerinde sürdürdü.

Karacaoğlan, memleketi Kahramanmaraş’ta anlatıldı

Kahramanmaraş’ta düzenlenen 2’nci Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri’nde Türk Edebiyatının en önemli portrelerinden Karacaoğlan, memleketi Kahramanmaraş’ta anlatıldı.

Kahramanmaraş’ın UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na yolculuğu anlatıldı

Kahramanmaraş’ta düzenlenen 2’nci Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında KSÜ Avşar Kampüsü’nde UNESCO Özel Oturumu düzenlendi. Programda, Kahramanmaraş’ın UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na başvuru yolcuğu ve çalışmaları anlatıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: Muhtarlarımız bizim önemli bir paydaşımız

Onikişubat ilçesinin mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Muhtarlarımızla kurduğumuz yüksek koordinasyon şehrimize hizmet noktasında ciddi bir katkı sağlıyor. Muhtarlarımız bizim önemli bir paydaşımız’ ifadelerini kullandı.

20’nci Millî Eğitim Şûrası için Kahramanmaraş raporu hazırlandı

20’nci Millî Eğitim Şûrası için Kahramanmaraş’ta bulunan tüm okulların, üniversitelerin, sivil toplum örgütlerinin ve sendika temsilcilerinin katılımları ile yapılan çalışmalar sonunda İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ait şûra raporu hazırlandı.

Dulkadiroğlu’nda parke ekiplerinin yoğun çalışması sürüyor

Dulkadiroğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı kilit parke ekipleri, yol ve kaldırım çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Ekipler, Yahya Kemal ve Doğukent mahallelerinde kaldırım ve yol çalışmalarını tamamladı.

Göksun Belediye Başkanı Aydın, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle, Göksun Mahalle Muhtarları Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın’ı ziyaret etti.

Toplam 6405 haber.