Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Gençlik fuarında Dulkadiroğlu standına yoğun ilgi

Ankara’da düzenlenen Yerel Yönetimler Gençlik Festivali’nde stant açan Dulkadiroğlu Belediyesi, katılımcıların büyük ilgisiyle karşılaştı.

AFAD, acil mobil uygulamasını kullanıma sundu

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığınca, vatandaşların afet ve deprem anında yardım ekiplerine cep telefonu üzerinden ulaşmasını sağlayan ‘AFAD Acil’ adlı mobil uygulama kullanıma sunuldu.

Kuasar, 17’nci Uluslararası Efficiency Challenge elektrikli araç yarışlarında göz doldurdu

TEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 17’ncisi düzenlenen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları 31 Ağustos - 5 Eylül 2021 tarihleri arasında İzmit Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.

Emniyetin delil avcıları TEKNOFEST’te sergilendi

TEKNOFEST'te Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığınca oluşturulan bölüm ilgi görüyor. Delil avcılarından asayiş olaylarının aydınlatılmasında kullanılan yöntem ve cihazlar hakkında bilgi alan vatandaşlar, dijital oyun ve sanal gerçeklik teknolojisi ile hazırlanan simülasyonlarla bu alanda deneyim kazanıyor.

Göksu Tarım takımı TEKNOFEST 2021 finalisti oldu

Prof. Dr. Ahmet Alkan Danışmanlığındaki ‘Göksu Tarım’ İsimli Takım, TEKNOFEST Tarım Teknolojileri Üniversite Kategorisinde finalist oldu

Maritaş Denim Clay Dye ile denimde devrim gibi bir ilke imza attı

Maritaş Denim Clay Dye ile denimde devrim gibi bir ilke imza attı. Terra Koleksiyonundaki Clay Dye prosesinde renk çeşitliliğini ve renk stabilizasyonunu sağlamayı başardı.

Elbistan Belediyesi, 500 KWe kurulu güçteki GES projesini tamamladı

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, 500 KWe kurulu güçteki güneş enerjisi santrali (GES) projesinde montaj işlemlerinin tamamlandığını belirterek, ‘Elbistan Belediyesi, artık gücünü güneşten alacak’ dedi.

Bayraktar Akıncı S-1 ilk uçuş testini başarıyla tamamladı

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, seri üretimin ilk uçağı olan Bayraktar Akıncı S-1'in bugün ilk uçuş testini başarıyla tamamladığını bildirdi.

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

Türk savunma sanayisi şirketlerinin iş birliğiyle geliştirilen ULAQ serisinin ilk platformu olan Silahlı İnsansız Deniz Aracı (SİDA), füze atışlarına hazır hale getirildi.

Başak Traktör ve MST İş Makinaları GAP Tarım Fuarı’nda

Başak Traktör ve MST İş ve Tarım Makinaları, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen 12’nci Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı’nda (GAPTARIM) ürünlerini hedef kitlesi ile buluşturdu.

Elektrikli otobüsün ilk test sürüşü yapıldı

Antalya'da nostalji tramvay hattında hizmet vermesi planlanan elektrikli otobüsün ilk test sürüşü yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ‘dev’ yatırımları inceledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Akkuyu Nükleer Güç Santraline (NGS) ilişkin, ‘İnşallah 2023 yılının sonunda ilk reaktör devreye alınacak ve burada elektrik üretilmeye başlayacak.’ dedi.

EÜAŞ'tan yerli otomasyon sistemlerine yatırım

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü İzzet Alagöz, siber saldırılara karşı güvenlikli olan ve ülke ekonomisine katkı sunması beklenen yerli otomasyon sistemlerini tüm EÜAŞ santrallerinde kullanacaklarını bildirdi.

‘Dijital Lezzet Festivali’ ile Adana'nın yemekleri ve tarihi mekanları tanıtılacak

- Vali Süleyman Elban: - ‘Adana'mızın tarihi, turistik ve farklı mekanlarında değişik konserlerimiz, kültürel etkinliklerimiz olacak. Bunların hepsi dijital platformda seyircilerin beğenisine sunulacak’

Gala gecesindeki o ödülü Kahramanmaraşlı firma aldı

D'es Yapım Organizasyon tarafından düzenlenen ‘Gold Faces Of Turkey’ Galası’nda yılın en iyi tıbbi cihaz markası ödülünü, Kahramanmaraş’taki Harmornic Biyomedikal firması aldı.

Yeni normalde de bayram alışverişini internetten yaptık

Bayram öncesi alışverişini pandeminin de etkisiyle artan oranlarda internete taşıyan tüketiciler, derin dondurucu, kıyma makinesi, buzdolabının yanı sıra, çikolata, kahve buzdolabı poşeti gibi günlük ihtiyaçlarını da onlinedan almayı tercih etti.

MÜSİAD'ın ‘dijital fuarıyla’ firmalar dünyaya açılacak

Online düzenlenecek "1. Bölgesel Dijital Ticaret Fuarı"nda Adana, Antalya, Alanya, Burdur, Denizli, Fethiye, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin, Muğla ve Uşak'taki şirketlerin stantları yer alacak.

ÜSKİM, besin öğelerinin analizlerini gerçekleştiriliyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Üniversite - Sanayi - Kamu İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkez (ÜSKİM) Laboratuvarlarında Besin Öğelerinin (Etiket Bilgisi) analizleri gerçekleştirilmeye başlandı.

Seyahat kısıtlaması kalktı, uçak bileti aramaları 8 kat arttı

Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının sona ereceğine dair kararın açıklanmasının ardından uçak bileti aramaları 8 kat arttı.

Toplam 42 haber.