Gündem

Gündem Haberleri

CHP İl Kadın Kollarından, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasına ilişkin açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları İl Başkanları, 5 Aralık kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 87. Yıl dönümüne ilişkin ortak basın açıklaması yayımladı. CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Naile İşlek, ‘Bizler, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde birçok gelişmiş ülkeden önce,5 Aralık 1934 tarihinde seçme ve seçilme hakkını kazandık.’ Dedi.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nden kış lastiği kullanım uyarısı

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, kış lastiğinin kullanımı ile ilgili uyarı yayımladı.

TÜRK-İŞ Kahramanmaraş İl Temsilcisi Kavuk'tan ortak asgari ücret açıklaması

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK bir araya gelerek Asgari ücretin 'İnsanca yaşamaya yetecek bir ücret' olması gerektiğini ifade eden ortak bir basın açıklaması yaptı. 2022 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için yapılacak toplantı öncesi tüm illerde ortak basın açıklaması yapıldı.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz: Yap-İşlet-Devret projeleri kamulaştırılmalıdır

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz: ‘Yap-işlet-devret modeli ile hayata geçirilen projeler tamamen kamulaştırılmalı.’ dedi.

CHP’nin 50 Milletvekili ile birlikte Kahramanmaraş’a yapacağı ziyaret mitinge takıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 50 Milletvekili ile birlikte kente geleceklerini duyurmuştu. Bugün yapılan açıklamada ise ziyaretin miting nedeniyle ertelendiği duyuruldu.

AK Parti Kadın Kolları 81 İlde basın açıklaması yaptı: Gündem ‘Kadına Şiddeti’

Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 81 İlde Kadın Kolları aracılığıyla basın açıklaması yayımladı. AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanlığı ise Demokrasi Meydanında basın toplantısı düzenledi.

BBP Genel Başkanı Destici'den erken seçim açıklaması: Ülkeye bir faydası olmaz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, erken seçimin ülkeye bir faydasının olmayacağını ifade etti.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinden Aksu Çayı açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekilleri Av. Ahmet Özdemir, Habibe Öçal ve Mehmet Cihat Sezal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edilen Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifiyle, Aksu Çayı'nın kirliliğinin ortadan kalkacağını belirtti.

Milletvekili Özdemir’den Çöllolar kömür işletme sahası ile ilgili açıklama

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, Afşin - Elbistan Termik Santrali, Çöllolar kömür işletme sahası hakkında kamuoyu duyurusu yayımladı.

CHP’li İşlek: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanı Naile İşlek, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yazılı açıklama yayımladı.

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı 3’üncü kuruluş yılını kutladı

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Dere, 3’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

BBP’li Yardımcıoğlu’dan çarpıcı açıklama: Türk Lirası para olma özelliğini kaybediyor

Dövizin hızla artmasıyla Türk Lirası’nın hızlı bir şekilde değersizleşmesine dikkat çeken Büyük Birlik Partisi (BBP) Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, ‘Türk Lirası, para olma özelliğini kaybediyor.’ ifadelerine yer verdi.

Başkan Güngör’den Tarım ve Orman Bakanlığına önemli ziyaret

Ankara programı kapsamında Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘İlçelerimizin ilave imar planları ve yeni yatırımlarımızla ilgili taleplerimizi ilettik. Hükümetimizin destekleri ve yerel yönetimlerimizin gayretleri ile Kahramanmaraş’ı daha da ileriye taşıyacağız’ dedi.

CHP’li Ali Öztunç’tan Elbistan il olsun çağrısı; Teklif TBMM’de

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın en büyük ilçesi olan ve Türkiye’nin 4’üncü büyük ovasına sahip, coğrafi kesişim noktası olması ve tarihi önemi, tarım, ticaret ve sanayisiyle gelişmiş ilçe niteliği taşıyan Elbistan’ın il olması için, TBMM çatısı altında girişimde bulundu.

Milletvekilleri Özdemir ve Sezal, Adalet Bakanlığına çıkarma yaptı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekilleri Av. Ahmet Özdemir ve Mehmet Cihat Sezal, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü makamında ziyaret etti.

BBP’li Yardımcıoğlu’ndan CHP’li Kılıçdaroğlu’na sert tepki: Siz bunları anlamaktan acizsiniz

BBP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, TBMM’de son tezkereye ‘Hayır’ oyu veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert çıktı. Yardımcıoğlu, ‘Siz bunları anlamaktan acizsiniz’ ifadelerini kullandı.

BBP’li Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu: Kavala eşittir Soros

Batı Asya Araştırmaları Enstitüsü Başkanı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, 10 ülkenin büyükelçileri ile ilgili yaptığı değerlendirmede meselenin büyükelçilerin temsil ettikleri ülkelerin sınırlarını aştığını söyledi.

İyi Partili Lütfü Türkkan'a bir tepkide BBP’li Yardımcıoğlu’dan geldi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Bingöl'de şehit ağabeyine ‘bacını...’ diyen İyi Partili Lütfü Türkkan'a sert tepki gösterdi. Yardımcıoğlu, ‘Şehit ailesine küfretmenin bedelini bu millet sizlere ödettirecektir’ dedi.

TBMM Başkanlığından o iddialara yanıt

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bahçesinde tarım ilacı kullanıldığına dair basında çıkan haberler üzerine TBMM Başkanlığı bir açıklama yaptı.

Toplam 1177 haber.