Gündem

Gündem Haberleri

Özhaseki’den hizmet teşekkürü

Başkan Hayrettin Güngör, Gaziantep ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanları ile AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti. Özhaseki, ‘AK Belediyecilik demek hizmette yarışmak demektir. Güzel projeleri şehrimize kazandıran başkanlarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

Enflasyonla mücadele kararlılığımızı net bir şekilde ortaya koyduk

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Finansal Kurumlar Birliği’nin 10. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu. Bakan Nebati, enflasyonla mücadele kapsamında, koordinasyon içerisinde çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

Finlandiya ve İsveç FETÖ'cü ve PKK'lı teröristleri iade etmiyor

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis Toplantısı’na katılan Bakan Bozdağ, yargı reformlarıyla ilgili bilgiler aktardı. Bozdağ, "Son günlerde Türkiye'nin, NATO üyeliğine müracaat eden İsveç ve Finlandiya'ya ilişkin tutumu tartışılmaktadır. Türkiye'nin tutumunda herhangi bir sorun ve sıkıntı yoktur. Doğru bir tutumu Türkiye takınmıştır." dedi.

5. Uluslararası eğitim sempozyumunda "dijital obezite" vurgusu

MÜSİAD Planlama, Eğitim ve Kültür Komisyonu Başkanı Dr. Savaş Yılmaz, ilk olarak 2008 yılında düzenlenen ve bu yıl 5’incisi TED Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve ulusal ve uluslararası arenadan misafirlerin katılımıyla gerçekleşen 5. Uluslararası Eğitim Forumu’na konuşmacı olarak katıldı.

Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bazı valilerin görev yerleri değişti. Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre atama kararnamesi ile 10 ilin valisi yer değiştirdi. 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken yerlerine yeni valiler atandı.

Tarım Şehirleri Birliği toplantısı yapıldı

Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Yönetim Kurulu toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’de katıldı.

Başkan Güngör’den Bakan Yardımcısı Pakdil’e ziyaret

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Pakdil’i makamında ziyaret eden Başkan Güngör, ‘Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı, hemşehrimiz Sayın Nihat Pakdil’i makamında ziyaret ettik. Nazik misafirperverliği için teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

Türkiye'nin gücü ödülleri sahiplerini buldu

MÜSİAD "Türkiye’nin Gücü Ödülleri", Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla sahiplerini buldu.

TBMM Başkanı Şentop: Ukrayna-Rusya Savaşı'nın bitmesi için Türkiye'nin yoğun çaba sarf etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valiliği tarafından Rumeli İskelesinde düzenlenen programda, protokol üyeleri ve vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde konuşan Şentop: ‘Ukrayna-Rusya Savaşı'nın bitmesi için Türkiye'nin yoğun çaba sarf ettiğini’ söyledi.

Başkan Erdoğan: “Darbecilerin yargılanarak hak ettikleri cezalara çarptırılması demokrasimizin büyük bir başarısıdır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Millet adına karar veren bağımsız ve tarafsız mahkemelerin darbecileri yargılayarak hak ettikleri cezalara çarptırmasının demokrasi adına büyük bir başarı olduğunu vurgulayarak, “Vesayet dönemlerinde darbecileri alkışlayan bir yargıdan, bugün onlardan hesap soran bir yargıya gelmemiz Türkiye için önemli bir kazanımdır” dedi.

Kahramanmaraş’ta uygulanacak Covid-19kuralları belli oldu

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ömer Faruk Coşkun Başkanlığında valilik toplantı salonunda kentte uygulanacak yeni kuralları açıkladı.

Yaşlıların sorunlarını araştıracak komisyon kuruluyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda, yaşlıların, hayatın çeşitli alanlarında yaşadıkları ve yaşamaları muhtemelen sorunlar ve çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırma komisyonu kurulması kabul edildi.

Bakan Bozdağ: “Cumhurbaşkanına ve yargıya dil uzatanları, kınıyorum”

Adalet Bakanı Bozdağ, görülmekte olan bir dava ile ilgili yargıya yapılan eleştirilerle ilgili Adalet Bakanlığında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Ramazan Bayramı trafik tedbirleri genelgesi, valiliklere ulaştırıldı

2021­2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2021­2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planının uygulanmasına ilişkin 2021/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi 03.02.2021 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukları Vahdettin Köşkü'nde ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki 11 çocuğu, Vahdettin Köşkü'nde kabul etti. Misafirleriyle tek tek selamlaşan Erdoğan, koltuğunu 8. sınıf öğrencisi Şükrü Emre Eren'e bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren'e "Sayın Cumhurbaşkanı hoş geldiniz." diye hitap ederken Eren de "Hoş bulduk." Dedi.

Yardımcıoğlu: ‘Ermeni soykırımı var’ demek suç sayılsın

BAAE Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, TBMM’ye sözde ‘Ermeni Soykırım’ının tanınması için teklif veren HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’a sert tepki gösterdi. Garo Paylan’ın dokunulmazlığının kaldırılması için vatanını seven milletvekillerini göreve çağıran Yardımcıoğlu, ‘Fransa, Ermeni soykırımı yok demeyi suç sayan yasayı çıkarabilmişse biz de ivedilikle ‘Ermeni soykırımı var’ demeyi suç sayan yasayı çıkarmalıyız’ dedi.

TBMM'nin açılışının 102. yılı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin açılışının 102. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis'teki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

BAAE Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu’ndan mülteci açıklaması

BAAE Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın sert üslubuyla gündemi meşgul eden mülteci krizine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Mültecilere yaklaşımda kullanılan dilin yumuşak olması gerektiğini belirten Yardımcıoğlu, ‘Bu kadar yıldan beri yaptığımız yarenliği bir anda devirip dökecek yaklaşımlara asla girmememiz gerektiğini düşünüyorum. Hem kültürümüzden hem dini inanışımızdan kaynaklı hem de milletimizin değerlerinden kaynaklı bunlar bize asla yakışmaz’ dedi.

Bekir Bozdağ: Cezaevlerinde işkence iddiaları asılsızdır

Ceza infaz kurumlarına yönelik olarak uzun süredir yapılan eleştirileri yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yalan ve iftiralarla karalama kampanyası yürütüldüğünü vurgulayarak, Türkiye işkenceye karşı sıfır tolerans muamelesini devam ettirmektedir. Türkiye nettir, şeffaftır cezaevleri uluslararası ve ulusal denetime açıktır ifadelerini kullandı.

Toplam 1328 haber.