Diğer

Diğer Haberleri

Şairler Tepesi, Kahramanmaraş’ın en gözde tesisi oluyor

Seyir Terası olarak bilinen tesislerde hızla devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Hayrettin Güngör, bölgenin isminin Şairler Tepesi olarak markalaşacağını açıkladı. Başkan Güngör, ‘Şehrimizin turizm alanlarının altyapısını güçlendiriyoruz. Seyir terası olarak bilinen alanda yeni çay bahçeleri oluşturduk. Restoranımız da tamamlanmak üzere. Burada bir markalaşma yaparak isim değişikliğine gidiyoruz. Alanın ismini Şairler Tepesi olarak markalaştırıyoruz. Restoran olarak düşündüğümüz kapalı mekânı Ahir Sofrası, çay bahçelerini de Bahçe Mihriban ve Bahçe Mona Roza olarak markalaştıracağız. İnşallah bu mekân Kahramanmaraş’ın en gözde sosyal tesislerinden biri olacak’ dedi.

Sanayi, ticaret, enerji, tabii kaynaklar, bilgi ve teknoloji komisyonu TBMM’de

Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi.

Başkan Erdoğan: “Menfaat hesaplarının aleti olan bir yargı, millet adına karar veremez”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 154. kuruluş yıl dönümü törenine katıldı. Milletine, adalete bağlı savcıların ve hakimlerin Türkiye'nin FETÖ tehdidinden hukuk yoluyla kurtulmasına öncülük ettiklerini vurgulayan Başkan, Erdoğan: “Yargı mensupları olarak sizlerin hukuk devleti ilkesi çerçevesinde verdiğiniz ve vereceğiniz her mücadelenizde yanınızda yer alacağımızdan şüpheniz olmasın" dedi.

Hisarcıklıoğlu’na Azerbaycan ‘Dostluk Nişanı’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından ‘Dostluk Nişanı’ ile ödüllendirildi.

ASKON iftarda Başkan Erdoğan’ı ağırladı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) geleneksel iftar programını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve bine yakın üyesinin katılımları ile gerçekleştirdi.

Hukuk ve tarih perspektifinden 1915 olayları konferansı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Prof. Dr. Rektörü Niyazi Can, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca düzenlenen uluslararası hukuk ve tarih perspektifinden 1915 olayları konferansına katıldı. Rektör Can, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin ve TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

Bakan Dönmez: Enerjide yeni bir döneme giriyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bakanlıkta düzenlenen iftar programına katıldı. Programda yaptığı konuşmada Bakan Dönmez, Türkiye’nin gelecek yıllarda enerjide yeni bir döneme girileceğini, doğalgaz depolama sistemlerinin devreye gireceğini ve bor cevherinin uç ürüne dönüştüğü bir yılı olacağını söyledi.

TBMM’nin açılışının 102’nci gurur yılı

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı TBMM’nin açılışının 102’nci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Dağlı, TBMM’nin açılmasıyla bağımsızlığa giden yolun aydınlandığını belirtti.

TBMM yerleşkesine bahçe satranç takımı

23 Nisan Çocuk ve Gençlik Buluşmaları etkinlikleri kapsamında Meclis Halkla İlişkiler Binası girişine bahçe satranç takımı kuruldu.

SANKO’da Ramazan Sohbetleri

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “SANKO’da Ramazan Sohbetleri” programına konuk olacak.

E-Devlet verileri sızdırıldı iddiasına yalanlama

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce (NVİGM), sosyal medyada yer alan 'e- Devlet verilerinin sızdığı, sızan veriler arasında kimlik fotoğrafları ve güncel adreslerin yer aldığı' iddiasının bir tür oltalama ve dolandırıcılık yöntemi olduğu belirtilerek, "Verilerin sızdırılmasına yönelik herhangi bir zafiyetin olmadığı tespit edilmiştir. Ayrıca NVİGM veri tabanlarında fotoğraflı çipli kimlik kartı görselleri de yer almamaktadır" açıklaması yapıldı.

Ekolojik koridorlar haritalandırılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ege, Akdeniz ve Doğu Anadolu'daki korunan alanları birbirine bağlayacak ekolojik koridorların sınırlarının çizilmesi için arazi çalışması yapılmasını içeren projeyi hayata geçirecek.

Derya Yanık: Hiçbir zaman dağılmadık, kaçmadık, korkmadık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 15 Temmuz Derneğince Altındağ Kültür Sarayı'nda şehit aileleri için düzenlenen iftar programına katıldı. Bakan Yanık: "Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda yaşanan birlik ruhu, 15 Temmuz'da da yükseldi ve hain darbe girişimini bertaraf etti." dedi

Bakan Dönmez, Yavuz Sondaj Gemisini uğurladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bugün de yaklaşık 6 aylık bir hazırlığın ardından Yavuz Sondaj Gemimizi Karadeniz'deki ilk görevine uğurlayarak sahadaki faaliyetlerimize önemli bir ivme daha kazandırmış olacağız." dedi.

Bakan Bozdağ: Yargının hakkını ve hukukunu her zaman savunacağım

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Yargıda Birlik Derneği’nin Ankara’da düzenlenen iftar programında dernek üyeleri ile bir araya geldi. Bakan Bozdağ, anayasaya, yasalara ve hukuka sadakatli olan derneğin demokrasiye bağlılıkta en zorlu sınavları aşmış olduğunu hatırlattı.

Başkan Gürbüz’den Ramazan ayı mesajı

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Ramazan Ayı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Ramazan ayının evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olduğunu belirten Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, tüm vatandaşlara Ramazan ayının hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Orhan Turan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seçildi

Türkiye Sanayi ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)’ın bugün düzenlenen Genel Kurul toplantısında TÜSİAD Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleşti.

TÜSİAD Ankara Temsilciliği yeni binasında

Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Ankara Temsilciliği, Kavaklıdere’deki yeni binasına taşındı. Binanın açılış töreni TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve beraberindeki heyetin katılımı ile gerçekleşti. 2000 yılından beri faaliyette olan Ankara Temsilciği’nin yeni binası toplantı salonları kapasitesiyle TÜSİAD’ın Ankara’daki etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

TÜSİAD ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ortak işbirliği

TÜSİAD Türkiye’nin Girişimcilik Dönüşümü Projesi kapsamında yerel yönetimlerle gerçekleştirdiği işbirliklerinin bir yenisini Ankara Büyükşehir Belediyesi ile hayata geçiriyor. İşbirliği kapsamında Ankara’nın girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi ve gençlerin girişimciliğe ilişkin farkındalık ile yetkinliklerinin artırılması yönünde ortak çalışmalar gerçekleştirilecek.

Toplam 2306 haber.