Siyaset

Siyaset Haberleri

Yardımcıoğlu’ndan Borsa İstanbul açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Borsa İstanbul’un yüzde 10’unun Katarlılara satılmasını eleştiren muhalefete seslendi. Yardımcıoğlu, Türkiye’nin dışarıdan gelecek yatırımlara ihtiyacı olduğunu belirterek muhalefetin kızacağı hususun satış işleminden ziyade işlemin şeffaflıktan uzak yapılması olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Yardımcıoğlu: Türkiye, dış siyasetini yeniden gözden geçirmeli

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Amerika’daki seçimler, dünya genelinde yeniden şekillenen ekonomik sistem, soğuk ve sıcak savaşlar, diğer ülkelerle ilişkilerde yaşanan sorunların çözümü için Türkiye’nin dış siyasetini yeniden gözden geçirmesi gerektiğini belirterek, ülke ekonomisinin rahat bir nefes alması için buna ihtiyaç olduğunu belirtti.

AK Parti Pazarcık İlçe Kadın Kollarında başkan değişti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Pazarcık İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Arık, görevi Betül Yılkıcı’ya devretti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç: ‘Artık bu zulme dur diyelim’

Nevşehir Avanos’taki ağaçlandırma alanında altın aramak için ağaç kesilmesine tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç: ‘Mesele öncelikle Avanos’u, sonrasında tüm Türkiye’yi ve dünyayı ilgilendiriyor. Her yıl on binlerce turisti ağırlayan Avanos’un ülke ekonomisine kattığı değer yetmiyor mu? Avanos’un altını eşelemenin kimlere ne faydası olacak ?’ dedi.

Kılıçdaroğlu: ‘Millet İttifakı ile yeni bir siyaset anlayışını getirmek istiyoruz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı ile Türkiye'ye yeni bir siyaset anlayışını getirmek istediklerini belirterek, ‘Ahlaklı, hesap veren, yapılan harcamanın hesabını veren bir siyaset anlayışını getirmek istiyoruz. Kavgalı bir Türkiye değil, herkesin huzur içinde yaşadığı bir Türkiye anlayışını egemen kılmak istiyoruz.’ dedi.

Milletvekili Özdemir, esnafları dinledi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, esnaflarla bir araya gelerek sıkıntılarını dinledi.

Milletvekillerinden Başkan Görgel’e ziyaret

7 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın katılımıyla gerçekleşen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 7. Olağan İl Kongresinde başkan seçilen Av. Fırat Görgel’e milletvekillerinden hayırlı olsun ziyareti.

İyi Parti İl Başkanı Av. Çabukel, çapıcı açıklamalarda bulundu

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Avukat Ahmet Çabukel, gazetemize özel çok önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Av. Çabukel, hem Koronavirüs, hem çevre kirliği hem de olası Kahramanmaraş depremi ile ilgili görüşlerini paylaştı.

AK Parti Afşin Kadın Kolları Başkanlığında devir teslim töreni

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afşin Kadın Kolları Başkanlığına atanan Güleser Keleş Ermurat, görevini eski Başkan Hidayet Çakmış'tan devraldı.

Mahir Ünal: O Bilinçli, sistematik bir kutuplaştırıcı ve yıkım görevlisi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenler günü ile ilgili konuşmasını sert bir dille eleştirdi. Ünal, paylaşımında; O Bilinçli, sistematik bir kutuplaştırıcı ve yıkım görevlisi ifadelerine yer verdi.

Mehmet Dere: ‘Bu yolun zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk’

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkan Mehmet Dere, partisinin kuruluşunun 2. Yıl dönümü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yayımladı. Başkan Dere, mesajında: ‘Yeniden Refah Partimizin 2. Kuruluş Yıldönümünde, bugüne kadar büyük fedakârlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla Aziz Milletimize, sonsuz teşekkürler ediyoruz.’ dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: ‘Kapalı Maraş'ın açılması Kıbrıs Türkünün hakkıdır’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Biz birilerinin yaptığı gibi dışarıdan ithalat demokrasi peşinde koşmayız. CHP'nin yaptığı gibi demokrasi için dışarıdan payanda aramayız. Biz sadece milletin sesine, sizin sesinize kulak veririz.’ dedi.

Mahir Ünal: 'Söz de karar da milletin'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, ‘Recep Tayyip Erdoğan bu milletin iradesini ve itibarını temsil ederken, Recep Tayyip Erdoğan'a karşı darbe ve ölüm tehditleri yapılırken sus pus olanlar şimdi kalkmışlar, 'Efendim bize mektup gönderildi, tehdit edildik.' diye ağlıyorlar.’ dedi.

MHP İl Başkanı Doğan’dan kamuoyu açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Esat Şengül’ün geçtiğimiz günlerde yayınladığı kamuyu açıklamasına karşılık basın açıklaması yayımladı. Başkan Doğan: ‘Ülkemize, Yüce Türk Milletine, Partimize, Liderimize ve dava arkadaşlarımıza karşı her türlü eylem ve söylemi dikkatle takip ettiğimizi ve kutsallarımıza saldıran vatansızları asla cevapsız bırakmayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.’ Dedi.

Başkan Şengül’den kamuoyu açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, Kemal Kılıçdaroğlu için yapılan tehdit ve itham karşısında basın açıklaması yayınladı. Başkan Şengül: ‘CHP Genel Başkanı’na yapılan çirkin tehdit ve itham karşısında bu basın açıklamasını gerekli duyduk ve sizleri buraya davet ettik.’ Dedi.

Milletvekili Sezal: ‘Kahramanmaraş için canla, başla çalışacağı inancındayım’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

CHP Ekonomi Masası heyeti, ziyaretlerini sürdürüyor

Genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyelerinin yer aldığı CHP Ekonomi Masası heyeti, Hatay'da çeşitli ziyaretlerde bulundu.

DEVA Partisi Onikişubat İlçe Başkanını belirledi

Teşkilatlanma çalışmalarına ara vermeden devam eden DEVA Partisi, Dulkadiroğlu ilçesinden sonra Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi için de görevlendirme yaparak İlçe Başkanı olarak İnşaat Mühendisi Ali İhsan Etli'yi görevlendirdi.

İşte Fırat Görgel’in yönetim listesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İl Başkanı adayı olarak gösterilen Av. Fırat Görgel’in yönetim kurulu listesi belli oldu.

Toplam 673 haber.