Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Ticaret Bakanı Muş, Temmuz ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile Bakanlık Konferans Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında temmuz ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı.

SANKO 6 şirketiyle CAPİTAL 500’de yerini aldı

Ekonomi Dergisi Capital’in Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketlerini ortaya koyan ‘Anadolu 500’ araştırması sonuçlandı. Listede SANKO Holding’in 6 şirketi bulunuyor.

Kahramanmaraş Canlı Hayvan Borsasında ‘kontrollü’ satışlar başladı

Kahramanmaraş Canlı Hayvan Borsası’nda Kurban Bayramına sayılı günler kala yoğunluklar başladı. Uzman Veteriner hekimler tarafından titizlikle kontrol edilerek yapılan satışlar, sıkı pandemi tedbirleriyle gerçekleşiyor.

Muhammet Eliaçık, yılın girişimci iş adamı ödülünü aldı

Türkiye genelinde yapılan 2021 yılının marka ödülleri kapsamında, yılın en başarılı girişimci iş adamı seçilen Muhammet Eliaçık, Kahramanmaraş’ı gururlandırdı.

SANKO Holding, çalışanlarına ‘Değerli Yıllar Plaketi’ verdi

SANKO Holding şirketlerinde 10, 15, 20, 25, 30, 35 ve 40. yılını dolduran çalışanlara geleneksel olarak verilen ‘Değerli Yıllar Plaketi’ SANKO birimlerinin bulunduğu merkezlerde eş zamanlı düzenlenen törenlerle takdim edildi.

Türkiye’nin makinesini büyüten şehirler; Gaziantep toplantısı yapıldı

Makine İhracatçıları Birliği (MAİB), Türkiye Makine Federasyonu (MAKFED) ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) organizasyonu ile düzenlenen ‘Türkiye’nin Makinesini Büyüten Şehirler–2 Gaziantep Toplantısı’ online olarak gerçekleştirildi.

Başkan Güngör’den şehir yatırımları için 1 Milyar TL’lik kaynak müjdesi

Şehir genelinde inşa edilecek altyapı ve çevre yatırımları için 1 Milyar TL’lik kaynak müjdesini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Bugün İller Bankası ve AB kaynaklı toplamda 1 Milyar TL’lik hibe ve kredi anlaşmasını imzaladık. Şehir merkezi ve ilçelerimizde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısı, Atıksu Arıtma Tesisleri ile Katı Atık Bertaraf Tesisi inşa edeceğiz. Şehrimize hayırlı olsun’ dedi.

BBP’li Yardımcıoğlu: Dünya ve Türkiye ekonomisi her geçen gün ivme kazanıyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, açıklanan Haziran ayı dış ticaret rakamlarının iyimser bir tablo çizdiğini; ancak bu iyimser tablonun küçük esnafa yansımadığını söyledi.

Abdulkadir Konukoğlu: Bir görevde uzun süre kalırsanız işletme körlüğü başlıyor

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, 65 yaşında SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldığını anımsatarak, ‘Bir görevde ömür boyu kalırsanız zaman içerisinde kendinizi yenileyemiyorsunuz ve işletme körlüğü başlıyor’ dedi.

SANKO Holding Onursal Başkanı Konukoğlu: Girişimcilikte bahane olmaz

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ‘Girişimcilikte bahane olmaz. Genç girişimcilerimiz eğer emek vermezse, mücadele etmez ve çabuk sıkılırsa başarılı olamaz’ dedi.

Emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinde yapılandırma kolaylığı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergi kalemlerindeki tüm borçlarda yapılandırma fırsatı sunuyor.

DECATHLON, 40’ıncı mağazasını SANKO Park’ta açtı

Türkiye’nin 15 şehrinde mağazası ve e-ticaret sitesiyle sporseverlerin uğrak yeri olan Decathlon 40’ıncı mağazasını SANKO Park’ta açtı.

BTSO Başkanı Demir: Tekstildeki başarıyı tarım ve turizmle taçlandırmak istiyor

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Abdulkadir Demir, yaklaşık 15 yıl önce bir şirketin sosyal sorumluluk projesiyle başlayan konfeksiyon yatırımının şehri tekstilin önemli merkezlerinden bir haline getirdiğini belirterek, ‘Tekstille yakaladığımız başarıyı iyi tarım uygulamaları ve turizmde de sağlamak istiyoruz. Bunun için kamunu desteğine ihtiyacımız var’ dedi.

DECATHLON, SANKO Park’ta yerini alıyor

Uluslararası spor malzemeleri mağaza zinciri ‘Decathlon’, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ilk mağazasını SANKO Park’ta açacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en büyük 10 ekonomisi hedefine artık daha yakınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kilis Yukarı Afrin Barajı ve İçme Suyu İsale Hattı Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, ‘Salgınla birlikte ortaya çıkan küresel kriz, ülkemizin önünde ne kadar büyük fırsatlar bulunduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine ulaşmaya artık çok daha yakınız’ dedi.

Bireysel sulamada hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazananlar belli oldu

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında hak kazananların asil ve yedek listesi Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü resmi web sitesinden yayımlandı.

Başkan Okumuş, Türkoğlu Küçük Sanayi Sitesi için çalışmalara başladı

Sanayileşmeye büyük önem veren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, ilçede kurulması planlanan küçük sanayi sitesi için çalışmalara başladı. Başkan Okumuş, sanayi esnafı ile yaptığı toplantıda, kısa süre içerisinde Türkoğlu’na Küçük Sanayi Sitesini kuracaklarını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez’den KİPAŞ Holding’e ziyaret

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Aydın'daki KİPAŞ Holding’e ait Ken-Jes 1 Santraline ziyarette bulundu. Ziyarete Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Rıza Pozacı, Metin Yavuz, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti İl ve ilçe başkanları katıldı.

Türkoğlu’ndan Avrupa Ülkelerine turşuluk ihracatı

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Bozkurt, turşuluk Kornişon, Jalapeno (Meksika) Biberi, Süs (Çin) Biberi ve sofralık Hıyar yetiştiriciliği yapan Türkoğlu İlçesine bağlı Kadıoğluçiftliği Mahallesinde incelemelerde bulundu.

Toplam 636 haber.