Ekonomi

Eşarp Dünyası, 5'inci yılını dev kampanyalarla kutluyor Eşarp Dünyası, 5’inci yılını dev kampanyalarla kutluyor
Kahramanmaraş'ta pamuk ekim alanları denetlendi Kahramanmaraş’ta pamuk ekim alanları denetlendi
Bakan Varank açıkladı: 'Tek tıkla yatırım' Bakan Varank açıkladı: ‘Tek tıkla yatırım’
Balcıoğlu: 'KTM, şirketlerimizin yenilikleri takip edebileceği en büyük organizasyon' Balcıoğlu: ‘KTM, şirketlerimizin yenilikleri takip edebileceği en büyük organizasyon'
KTM 2020 en çok makinenin sergilendiği fuar olacak KTM 2020 en çok makinenin sergilendiği fuar olacak
FA Ajans, 500 bin dolarlık yatırım ile büyüyecek FA Ajans, 500 bin dolarlık yatırım ile büyüyecek
Genç girişimcilerden teknik tekstil atağı Genç girişimcilerden teknik tekstil atağı
Kipaş Tekstil'den pet şişelerden elde edilen kumaşlarla defile Kipaş Tekstil’den pet şişelerden elde edilen kumaşlarla defile
Maraş biberi mezatla satışa çıktı Maraş biberi mezatla satışa çıktı
Kahramanmaraş'tan 26 ülkeye ay çekirdeği ihracatı Kahramanmaraş’tan 26 ülkeye ay çekirdeği ihracatı
Ekonomi Haberleri

Eşarp Dünyası, 5’inci yılını dev kampanyalarla kutluyor

Eşarp Dünyası Mağazası tesettürlü bayanların ilgi odağı oldu. Bünyesinde çeşit çeşit eşarp ve şal modelleri barındıran işletmede sektöründe aradığınız her şeyi bulabilme imkânı sunuyor. Üstelik cazip ödeme seçenekleriyle müşterilerini memnun ve mutlu etmeye başaran bir mekân.

Kahramanmaraş’ta pamuk ekim alanları denetlendi

Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce ürün kalitesini ve verimini artırılması amacıyla, İlçe Tarım Müdürlüğü Teknik personelleri arazi kontrollerini aralıksız sürdürüyor.

Bakan Varank açıkladı: ‘Tek tıkla yatırım’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, devlet tarafından verilen destek, hibe ve teşvikleri bir web sitesi ile tek çatı altında topladıklarını açıkladı.

Tekstil devleri Kahramanmaraş’ta buluşuyor

24 -26 Eylül 2020 tarihlerinde Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde (KAFUM) düzenlenecek olan Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı (KTM) için geri sayım başladı.

KİPAŞ Holding, istihdam için duyuru yaptı

Kipaş Holding, Kovid-19 pandemi sürecinin dünya ekonomisine derin etkilerine rağmen, yatırımlarına ve istihdamını arttırmaya devam ediyor.10 bin çalışanıyla 6 ana sektörde faaliyet gösteren Kipaş Holding, Türkiye ekonomisine desteğini, kâğıt ve tekstil işletmelerinde personel alımıyla devam ettiriyor.

Balcıoğlu: ‘KTM, şirketlerimizin yenilikleri takip edebileceği en büyük organizasyon'

2014 yılından bu yana tekstil sektörünün en önemli buluşma platformlarından biri haline gelen Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı, en yeni tekstil teknolojilerini Türkiye’deki tekstil sanayicileri ve temsilcileriyle buluşturmaya devam ediyor.

KTM 2020 en çok makinenin sergilendiği fuar olacak

Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Kahramanmaraş Tekstil Makine Fuarı, 24 Eylül Perşembe günü KAFUM’da kapılarını açıyor. Fuar ile ilgili bilgi veren Vural: ‘Şimdiye kadar düzenlediğimiz fuarların içerisinde en çok makinanın sergileneceği Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı (KTM2020) olacak.’ Dedi.

FA Ajans, 500 bin dolarlık yatırım ile büyüyecek

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren ve özel tasarımlarını ambalaj ve rulo etiket yatırımıyla taçlandıran FA Ajans, bu alanda kentin ve bölgenin açığını kapatacak.

LEE COOPER ve BOYNER doğa için işbirliği yaptı

KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Öksüz: ‘Yaşam tarzını desteklemek ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için Lee Cooper olarak tüm üretim ve satış stratejimizi sürdürülebilirlik temelinde kuruyoruz. Boyner ile hayata geçirdiğimiz bu proje ile doğa ve gelecek için en büyük tehdit olarak gösterilen plastik kirliliğinin önüne geçmek için bir ilham kaynağı olmayı hedefliyoruz’

Genç girişimcilerden teknik tekstil atağı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu İzmir’de teknik tekstil konusunda bir dizi inceleme ve çalışma toplantıları gerçekleştirdi.

Yeni normalin ilk tekstil fuarı Kahramanmaraş’ta

ECR Fuarcılık tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen olan Kahramanmaraş Tekstil Makine Fuarı (KTM) 24 Eylül Perşembe günü KAFUM’da kapılarını açıyor.

Dikenli incir dondurma oluyor

Herhangi bakım istemeden kendiliğinden yetişen dikenli incirin dondurmada kullanılması için çalışma başlatıldı.

Türkiye’nin en güçlü hem CEO’su hem de kadınları arasında

Kahramanmaraş’ta ve Türkiye’de yaptığı yatırımlar ve sağladığı istihdamlarla adından söz ettiren Kipaş Holding, bünyesinde bulundurduğu başarılı genç yöneticileriyle de her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta balık sezonu açıldı

Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği yeni dönem balık sezonuna özel bir program düzenlendi.

Kipaş Tekstil’den pet şişelerden elde edilen kumaşlarla defile

Ar-Ge’ye dayalı sürdürülebilir üretim anlayışıyla, dünyanın önde gelen firmalarına; iplik, kumaş ve hazır giyim ürünleri tedarik eden Kipaş Tekstil, Fashion Days’de özel Innocence koleksiyonuyla adından söz ettirdi.

Kahramanmaraş dâhil 24 ilde bulunan 49 taşınmaz özelleştirilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), 24 ilde bulunan 49 taşınmaz ‘satış’ yöntemiyle özelleştirilecek.

9. ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Juri Değerlendirme Toplantısı

Kahramanmaraş'ta, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) desteğiyle düzenlenen "9. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Juri Değerlendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.

Deneme amaçlı üretilen karanfil çiftçinin yüzünü güldürdü

Burdur'un Gölhisar ilçesinde bu yıl deneme amaçlı üretilen örtü altı karanfiller, Hollanda başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.

Maraş biberi mezatla satışa çıktı

Kahramanmaraş'ın tescilli ürünü Maraş biberini yetiştirip, kurutan ve fabrikaların işlemesi için hazır hale getiren çiftçiler, ilk mahsullerini pazara indirdi.

Toplam 414 haber.