Ekonomi

Kahramanmaraş'tan 3 ayda 62,1 milyon dolarlık ihracat Kahramanmaraş'tan 3 ayda 62,1 milyon dolarlık ihracat
Afşin TSO'dan 'Esnafına Sahip Çık' kampanyası Afşin TSO'dan 'Esnafına Sahip Çık' kampanyası
Kentsel dönüşümde alternatif hafif çelik prefabrik yapılar Kentsel dönüşümde alternatif hafif çelik prefabrik yapılar
Ekonomi Haberleri

Büyükşehir, tam kapanmada kira alınmayacak

Tam kapanmada esnafa yönelik yeni bir destek daha açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Belediyemizin mülkiyeti altında bulunan işyeri ve dükkânlardan tam kapanma süresince kira ve ecrimisil ücreti alınmayacak. Zorlukları birlikte aşacağız’ dedi.

Kahramanmaraş’ta esnafa 20 Milyon TL destek ödemesi yapılacak

Pandemi sürecinde esnafa verilen desteklere bir yenisinin daha eklendiğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Tam kapanmanın yaşanacağı 17 günlük süre zarfında esnafımıza destek olabilmek ve rahat bir bayram geçirmelerini sağlamak için inşallah ödemeleri erkenden yapıyoruz. Haziran ayına kadar vadesi olan yaklaşık 20 Milyon TL ödememizi gerçekleştireceğiz. Bu günleri birlikte aşacağız. Esnafımıza hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Türkiye likit destekle devleri geride bıraktı

IMF Mali İzleme Raporu'na göre, salgın sürecinde Türkiye, G20'nin yükselen ekonomileri arasında GSYH’sine oranla en fazla likidite desteği sağlayan ülke oldu.

Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu’ndan kripto para açıklaması

Türkiye’de son zamanlarda ünlü isimlerin çekilişiyle öne çıkan kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolar ile yurtdışına kaçmasıyla ülkenin gündemi kripto paralar oldu. Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, denetimden uzak ve yasal dayanaktan yoksun kripto ve mining paralara karşı vatandaşları uyardı.

MB Başkanı Kavcıoğlu: Türkiye’de rezervler kalıcı hale gelecek

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TRT Haber, CNN Türk, A Haber, A Para ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

Kirada en yüksek oranlı artış Kahramanmaraş’ta

sahibinden.com ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) iş birliğinde hazırlanan ‘Konut Piyasası Görünümü’ raporuna göre, baharın başlaması ile birlikte satılık ve kiralık konut piyasalarında canlanma gözlemlendi.

Kahramanmaraş'tan 3 ayda 62,1 milyon dolarlık ihracat

Metal mutfak eşyası üretiminde İstanbul'dan sonra ikinci sırada yer alan Kahramanmaraş, bu alanda yılın ilk 3 ayında 62,1 milyon dolarlık ihracat yaptı.

Malatya, ‘kayısı’ lokomotifine yeni vagonlar ekliyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 250 milyon dolar ihracat geliri elde ettikleri kayısı gelirine gastronomi ve tarih turizmi ile sanayi ürünlerinde çeşitlenmeyi sağlayacak atılımları eklediklerini söyledi.

Kahramanmaraş biberi Bağcıoğlu Baharat ile İstanbul’da

Kahramanmaraş’ın markası Bağcıoğlu Baharat 2. Şubesi olan fabrika satış mağazasını İstanbul Bağcılar/Mahmutbey’de açtı.

Abdulkadir Konukoğlu: Pandemi sonrası artık eskiye dönüş yok

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, koronavirüs salgınının hayatın her alanını olduğu gibi iş akışını da değiştirdiğini belirterek, ‘Eskiye dönüş yok, o defter kapandı. ‘Normalleşme başladı’ denildiğinde de artık yeni normali, yani bugünkü gibi yaşayacağız’ dedi.

Ramazan pidesinin satış fiyatı belli oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi, MER-EK Halk Ekmek Fabrikası'nda üretilecek 400 gramlık ramazan pidesinin 1,5 liradan satışa sunulacağını bildirdi.

Elbistan Besi OSB’de ilk adımlar atıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle Elbistan’a kurulması planlanan ‘Tarıma Dayalı Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ ilk müteşebbis heyet toplantısı yapıldı. Projenin, 300’e yakın işletmeye ev sahipliği yapması, 5 bin kişiyi istihdam etmesi ve yaklaşık 600 Milyon TL yatırım sağlaması hedefleniyor.

Kekil: Çevreye duyarlı üretim anlayışıyla 25 ülkeye ihracat yapıyoruz

1990 yılında Atık Pamuk Temizleme ve Tedarikçisi olarak Kahramanmaraş’ta faaliyete başlayan AHAD Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kekil, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Kekil açıklamasında çevreye duyarlı üretim anlayışıyla 25 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.

Ekonomi Reformları Eylem Planı yayımlandı

Toplam 10 ana başlıktan oluşan ve ekonomi reformlarının takvimini içeren Ekonomi Reformları Eylem Planı, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinden kamuoyu ile paylaşıldı.

SANKO Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na onur ödülü

Merkezi Adana'da bulunan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) tarafından SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'na ÇGC Onur Ödülü verildi.

KİPAŞ Holding enerjide de Kahramanmaraş’ın gururu

MW-100 2021 Türkiye’nin En Büyük Elektrik Üreticileri Raporu yayınlandı. Enerji Günlüğü Dergisi ve uluslararası danışmanlık şirketi Kearney’in hazırladığı rapora göre KİPAŞ Holding’e bağlı enerji yatırımları ilk yüzde 50. sırada yer aldı. Listede ilk üç sırada ise; Elektrik Üretim A.Ş, Enka ve Enerjisa bulunuyor.

Afşin TSO'dan 'Esnafına Sahip Çık' kampanyası

Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, 'alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık' kampanyası başlatıldı

QNB Finansbank, Kahramanmaraş dahil 10 İli pilot bölge olarak belirledi

QNB Finansbank müşterileri, çeklerini güvenli, hızlı ve şubede sıra beklemeden işleme aldırabiliyor. QNB Finansbank, bu kapsamda Kahramanmaraş dahil 10 İli pilot bölge olarak belirledi.

Kentsel dönüşümde alternatif hafif çelik prefabrik yapılar

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Süheyla Çebi Karahan, hafif çelik prefabrik ve modüler yapıların, geleneksel çelik yapıların birçok avantajına sahip olduğunu belirterek, 'Özellikle kentsel dönüşümler sırasında gerekli olan konut ihtiyacının çözümüne, hızlı üretilebilme avantajı ve hafifliği ile çok daha iyi bir alternatif oluşturuyor.' dedi.

Toplam 601 haber.