Ekonomi

Ekonomi Haberleri

KMTSO, 35’inci Olağan Meclis Toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) 35’inci Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öksüz: Türkiye’nin ilk on ihracatçısından biriyiz

Türkiye’nin son yıllarda yükselen değerlerinden biri olan KİPAŞ Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanefi Öksüz, iş hayatındaki başarı sırlarını, yatırımları ve iş yapış şekillerindeki dönüşümü Türkiye’nin önde gelen prestijli ekonomi dergisi TIMEREPORT’a anlattı.

2022 Yılı bütçesi, plan ve bütçe komisyonunda

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşların 2022 yılı bütçeleri üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Kahramanmaraş’a kazandırılan yatırımlar incelendi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kahramanmaraş’a kazandırılan yatırımlar yerinde incelendi.

Türkiye’nin doğal lezzetleri SANKO Park’ta buluşturuldu

Gaziantep'in alışveriş merkezi SANKO Park, Türkiye’nin dört bir yanından gelen firmaların ürünlerinin tüketiciye ulaştırıldığı ‘Yöresel Ürün Günleri’nin 15’incisine ev sahipliği yapıyor.

Başkan Güngör: Kahramanmaraş’ın ihracat başarısıyla gurur duyuyoruz

Bu sene 8’incisi düzenlenen Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı’nın açılış programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ‘Düzenlediğimiz uluslararası fuar ve etkinlikler sektörlerimize önemli katkılar sağlıyor. Geldiğimiz noktada 1 milyar barajını aştığımız bir ihracat başarısıyla karşı karşıyayız. Şehrimin yatırımcılarıyla gurur duyuyorum’ dedi.

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nden KİPAŞ Holding 2 ödül

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2020 yılında gerçekleştirilen 10 milyar dolarlık tekstil ihracatının yaklaşık yarısına katkı sağlayan başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. Tekstil sektöründeki ihracata katkı sağlayan firmalar için gerçekleştirilen törende; Kahramanmaraş’ın ve Türkiye’nin en büyük entegre üretim tesislerine sahip KİPAŞ Tekstil Platin Ödül alan ilk 15 firma arasında 10’uncu, KİPAŞ Holding’in ihracat işlemlerini gerçekleştiren KİPAŞ Pazarlama ise 7’nci oldu.

Kahramanmaraş Altın ve Mücevher Merkezi için ‘İstanbul Jewelry Show’ fuarındalar

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), Kahramanmaraş Kuyumcular Odası, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ortaklığı ile yürütülen ‘Kahramanmaraş Altın ve Mücevher Merkezi’ projesi kapsamında, 7-10 Ekim 2021 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen, ‘İstanbul Jewelry Show’ İstanbul Mücevher, Saat ve Malzemeleri Fuarına stant kurularak katılım sağlandı.

Capital Dergisinin 30 güçlü lider araştırması sonuçlandı: Konukoğlu, yine listede

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, iş dünyasının saygın yayın organlarından Capital dergisinde gerçekleştirilen geleneksel ‘30 Güçlü Lider’ araştırmasında listede yer aldı.

MST Constructıon Equipment Yatırım AŞ’ye GSO’dan ödül verildi

Türkiye’nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasında bulunan MST Constructıon Equipment Yatırım AŞ., Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından düzenlenen Gaziantep'in Yıldızları Ödül Töreninde ödül aldı.

Kahramanmaraş heyeti, Altın ve Mücevher Merkezi projesi kapsamında İtalya’da

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin (KSÜ), Kahramanmaraş Kuyumcular Odası, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile birlikte ortağı olduğu ‘Kahramanmaraş Altın ve Mücevher Merkezi’ projesi kapsamında, 20-24 Eylül 2021 tarihlerinde, İtalya’ya çalışma ziyareti düzenlendi.

EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknolojileri fuarı açıldı

MST İş ve Tarım Makinaları, Başak Traktör ve ELS Lift, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen EXPOBEL Çevre, Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nda ürünlerini hedef kitlesi ile buluşturdu.

GSO, yıldızları ödüllendirdi, SANKO şirketlerine altı ödül verildi

SANKO Holding şirketleri, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından düzenlenen Gaziantep'in Yıldızları Ödül Töreninde, altı ödül aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi rakamları açıkladı! Kahramanmaraş, tarihi rekor kırdı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin Eylül 2021 ihracat verilerine göre aralarında Kahramanmaraş’ın da bulunduğu 16 il tarihlerinin en yüksek aylık ihracatını gerçekleştirdi. Kahramanmaraş, İstanbul, Kocaeli, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Adana, Samsun, Tekirdağ, Eskişehir, Zonguldak, Karabük, Balıkesir, Uşak, Aksaray ve Edirne ihracatta rekor kırarak adını tarihe yazdırdı.

İngiliz e-ticaret pazarı Türk şirketler için fırsat kapısı aralıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) e-ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, sınır ötesi e-ticarette hedef pazarlardan birinin İngiltere olduğunu belirterek, ‘Türkiye ve İngiltere arasındaki ikili ticaret hacmi son 10 yılda yüzde 70'ten fazla artış kaydetmiştir. Ticaret hacminin e-ticaretle daha yukarı seviyelere geleceğine inanıyoruz’ dedi.

Genç MÜSİAD Kahramanmaraş, 88 şubeyi geride bırakarak Türkiye birincisi oldu

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneğine bağlı Genç MÜSİAD Kahramanmaraş, 2020 yılı şube performans sıralamasında Türkiye birincisi olarak adını altın harflerle hafızalara kazıdı. Dönemin Genç MÜSİAD Şube Başkanı Fatih Aygün, ödül ve plaketini Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun elinden aldı.

Meslek liselerinden ekonomiye 8 ayda 300 Milyon TL’lik katkı

Meslek liselerinin üretimleriyle ekonomiye yaptığı katkı, artarak devam ediyor. Meslek liselerinin üretimden elde ettiği gelir, son iki yılda yüzde 100 artarak 2020 yılında 503 milyon 197 bin 847 lira olmuştu. Bu yılın ilk 8 ayında ise katkı, 300 milyon liraya ulaştı.

MEM Tekstil’den Göksun’da istihdam yatırımı

Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesinde 1998 yılından beri üretim yapan MEM Tekstil Göksun’da istihdama yönelik çalışmalar yapıyor.

Türkiye Gazeteciler Federasyonundan Abdulkadir Konukoğlu’na teşekkür plaketi

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) tarafından SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu'na, SANKO Holding’in Anadolu basınına desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

Toplam 661 haber.