Ekonomi

Kibar Holding'ten yerel esnafa destek Kibar Holding'ten yerel esnafa destek
Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu açıkladı Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu açıkladı
Kısa çalışma ödeneği son kez uzatıldı Kısa çalışma ödeneği son kez uzatıldı
TSKB'nin aktif büyüklüğü 51,5 milyar liraya ulaştı TSKB'nin aktif büyüklüğü 51,5 milyar liraya ulaştı
Ekonomi Haberleri

Çiftçinin tropikal meyve üretimine ilgisi artıyor

Avokado, mango, pitayanın ekim alanlarının genişlediği Adana'da daha farklı türlerin yetiştirilmesi için denemeler yapılıyor.

Bakanlık, kripto paralarla ilgili gelişmeleri takibe aldı

Hazine ve Maliye Bakanlığında yapılan açıklamada, kripto para ile ilgili olarak, ‘Bakan yardımcımız başkanlığında, TCMB, BDDK, SPK ve ilgili kurumlarla iş birliğiyle çalışmalar yürütülüyor.’ ifadesi kullanıldı.

MÜSİAD Başkanı Kaan: Yüzde 1,8'lik büyüme takdire şayandır

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan, ülke ekonomisinin salgının gölgesinde geçen 2020 yılını yüzde 1,8 büyümeyle tamamlamasını, takdire şayan bir performans olarak değerlendirdiklerini belirtti.

AKEDAŞ’tan esnafa indirimli elektrik desteği

Pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafa bir destek de AKEDAŞ Elektrik Perakende Satış A.Ş.’den geldi. İmzalanan protokollerle esnafa indirimli elektrik sağlayan AKEDAŞ, Bakkallar Bayiler ve Şekerciler Odası Başkanı Şeref Özsoy ile bir araya gelerek indirimli elektrik kullanımının yolunu oda üyelerine açtı.

Bireysel sulama sistemi yatırımlarına destek verilecek

Üreticilerin tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemleri yatırımlarına, hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç yüzde 50'si kadar destek verilecek.

KİPAŞ Tekstil yüksek teknolojiye dayalı yatırımlarına devam ediyor

KİPAŞ Holding’e bağlı KİPAŞ Tekstil İşletmeleri 2021 yılında da yatırımlarına devam ediyor. Dokuma işletmelerini yüksek teknolojiye sahip yeni makinelerle en üst seviyeye taşımaya hazırlanan KİPAŞ Tekstil, böylece hem üretim kapasitesini arttıracak hem de müşteri taleplerine en kısa zamanda üstün kaliteyle cevap verebilecek.

Kibar Holding'ten yerel esnafa destek

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, 'Yönetim ofisimizde ve mümkün olan bağlı şirketlerimizde çevre esnafın da istifade etmesi için olabildiğince dengeli şekilde, her gün başkasından olacak şekilde sipariş veriyoruz. Esnafımıza da destek olsun, hiç olmazsa akmasa da damlasın diye...' ifadelerini kullandı.

Borçtan dolayı elektrik kesilmesine istisna getirildi

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu açıkladı

Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu, negatiften durağana çevirdi.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü ihale ilanına çıktı

Kahramanmaraş Valiliği resmi web sitesi üzerinden yapılan duyuruda Mülkiyeti Vakıflar İdaresine ait taşınmazların mevcut haliyle 5 Mart 2021 Cuma günü ihale ile kiraya vereceğini duyurdu.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Özdemir: Sağduyulu sendikacılık yapıyoruz

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, sağduyulu sendikacılık yaptıklarını, kavga etmeden ve kamuoyuna zarar vermeden çalıştıklarını söyledi.

Kısa çalışma ödeneği son kez uzatıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi. Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin son kez uzatıldığını açıkladı.

Kentsel dönüşümde banka kredisi faiz destekleri yeniden düzenlendi

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerince bankalardan kullanılacak kredilere sağlanacak faiz desteklerinde, kredi anapara tutarı için belirlenen üst limitler artırıldı.

Beyaz et ve yumurta sektörü KSÜ’de masaya yatırıldı

Türkiye’de beyaz et ve yumurta sektörünün durumu, sektör temsilcileri ve akademisyenlerce Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)’de masaya yatırıldı.

Yükseköğrenim öğrencilerine ödemeler başlandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin şubat ayı burs ve kredi ödemelerinin hesaplarına yatmaya başladığını açıkladı.

6 ayda güneş enerjisinden 1,1 milyon kilovatsaat elektrik üretti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan güneş enerjisi santralinde 6 ayda 1,1 milyon kilovatsaat elektrik üretildi.

TSKB'nin aktif büyüklüğü 51,5 milyar liraya ulaştı

Türkiye Sınai Kalkınma Bankasının (TSKB) toplam aktif büyüklüğü 2020 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 24 artışla 51,5 milyar liraya ulaştı.

Doğal gaz fiyatlarına zam yapıldı

Doğal gazda şubat ayında geçerli olacak fiyat tarifelerinde konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone gruplarında yüzde 1 zam yapıldı.

Konut fiyatları artış sırlamasında Kahramanmaraş 5’inci sırada

sahibinden.com ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) iş birliği ile hazırlanan ‘Konut Piyasası Görünümü’ raporunun ilkinde, konut piyasasının canlanmasında düşük faizli konut kredilerinin önemli rolüne işaret ediliyor. Konut fiyatlarında en çok artışın yaşandığı iller arasında Kahramanmaraş 5’inci sırada yer aldı.

Toplam 580 haber.