Kültür

Edebiyat tutkunlarının kalbi Yedi güzel adamın kentinde atacak Edebiyat tutkunlarının kalbi Yedi güzel adamın kentinde atacak
Kahramanmaraş'ta kültür sanat etkinlikleri Kahramanmaraş’ta kültür sanat etkinlikleri
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu
İl Müdürü Nevzat Özer, şehit Kadir Görgülü'nün kardeşi için kız istedi İl Müdürü Nevzat Özer, şehit Kadir Görgülü'nün kardeşi için kız istedi
Estergon Kalesi'nde tarih geleceğe taşınıyor Estergon Kalesi’nde tarih geleceğe taşınıyor
Erdemli ilçesinde, Roma ve Bizans dönemlerinin izlerini taşıyan Elaussia Sebaste Antik Kenti'nde sezon kazıları sona erdi Erdemli ilçesinde, Roma ve Bizans dönemlerinin izlerini taşıyan Elaussia Sebaste Antik Kenti'nde sezon kazıları sona erdi
'Tarihi Satrançla Buluşturuyoruz' etkinliği yapıldı ‘Tarihi Satrançla Buluşturuyoruz’ etkinliği yapıldı
Karacaoğlan Göleti'nde çalışmalar yeniden başladı Karacaoğlan Göleti'nde çalışmalar yeniden başladı
Kültür Haberleri

Çağlayancerit’te edebiyat şöleni

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri çerçevesinde Çağlayancerit Millet Konağı’nda Yazar – Okur Buluşması etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Şair ve Yazarlar Liliya Gazizova, Balazs Szöllössy ve Ömer Yalçınova edebiyat dostlarıyla buluştu.

Yazar Mevlana İdris: ‘Kitap için ilham gerekli’

Kahramanmaraş’ta devam eden şiir ve edebiyat günleri kapsamında ‘Bir Kitap Nasıl Yapılır?’ özel oturumunda konuşan Yazar Mevlana İdris, ‘Bilgi yeterli değildir. Aynı zamanda ilham da olmalıdır. Ne kadar editörlerin elinden de geçse kitabın yazarı tek kişidir’ dedi.

Deligönüller Konağı’nda şiir gecesi

Uluslararası Kahramanmaraş 1. Şiir ve Edebiyat Günleri programları Deligönüller Konağı’nda düzenlenen Şiir Gecesi ile devam etti.

Yazar Aslan: ‘Şiir okumak bir arayıştır’

Uluslararası Kahramanmaraş 1. Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında ‘Bir şiir nasıl okunur?’ paneli gerçekleştirildi. Yazar Aslan, ‘Şiir okuma teknik bir iş olduğu kadar, derin anlamlar içeren bir arayıştır’ dedi.

İlçelerde şiir ve edebiyat rüzgarı

Kahramanmaraş 1. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında 17 Kasım Salı günü (yarın) Onikişubat, Dulkadiroğlu, Göksun, Afşin ve Andırın ilçelerinde birçok etkinlik vatandaşlarla buluşturulacak.

Genç yazar’dan 5 ayda 2. kitap

Genç gazeteci yazar Ali Keklik’in yeni kitabı Diaspora çıktı.

Edebiyat tutkunlarının kalbi Yedi güzel adamın kentinde atacak

Türk edebiyatına yön veren birçok yazarın yetiştiği Kahramanmaraş, 1. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri etkinliklerinde 10 ülkeden gelecek edebiyat tutkunlarına ev sahipliği yapacak.

Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri başlıyor

Kahramanmaraş Uluslararası Şiir ve Edebiyat günleri 16 Kasım Pazartesi günü başlıyor. 5 gün sürecek programlarda 10 ülkeden şair ve yazar Kahramanmaraşlılarla buluşacak. Etkinlikler kapsamında Kahramanmaraş Edebiyat Ödülleri de sahiplerini bulacak.

Kahramanmaraş’ta kültür sanat etkinlikleri

Kahramanmaraş’ta kültür sanat etkinlikleri 13-14 Kasım tarihlerinde, iki farklı tiyatro gösterimiyle devam edecek. Etkinlikler ücretsiz gerçekleştirilecek.

Kahramanmaraş'ta ‘UNESCO Lansman Toplantısı’ düzenlendi

Kahramanmaraş’ın UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'nın Edebiyat Kategorisi'ne dahil edilmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu

Ödüle kültür tarihi alanında Sadettin Ökten, sosyal bilimler alanında İsmail Kara, edebiyat alanında İbrahim Tenekeci, sinema alanında Derviş Zaim, müzik alanında Özdemir Erdoğan layık bulundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

29 Ekim SANKO Okulları’nda online törenle kutlandı

SANKO Okulları Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’nci yıldönümünü, düzenlediği online canlı törenle kutladı.

Yazar Genç: ‘Başarı için hayal etmek gerek’

Akademi öğrencileri ile bir araya gelen Yazar Nurullah Genç, ‘Ben bütün hayatım boyunca hep bir hayal peşinde koştum. Bugün geldiğim noktaya hep kurduğum hayal üzerine geldim. Eğer bir başarıdan söz etmek, bir başarıyı yakalamak istiyorsak, mutlaka bir hayalimiz olmalı.’ dedi.

Dondurma yemeye gelenlere nostalji yaşatıyorlar

Kahramanmaraş'ta dedelerinden ve babalarından miras dondurmacılık mesleğini sürdüren Kanbur kardeşler, bir dünya markası haline gelen Mado markasının ilk adımlarının atıldığı nostaljik dekora sahip Yaşar Pastanesi'nde halen müşteri ağırlamayı sürdürüyor.

İl Müdürü Nevzat Özer, şehit Kadir Görgülü'nün kardeşi için kız istedi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, şehit kardeşi için kız istedi.

Estergon Kalesi’nde tarih geleceğe taşınıyor

- Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok: - ‘Geçmişine sahip çıkmayan devletlerin ve milletlerin geleceği olmaz’ - ‘Estergon Kalemizde bulunan müzemiz geçmişimizi geleceğe aktardığımız eşsiz güzellikteki eserler topluluğunu içinde barındırıyor’

Erdemli ilçesinde, Roma ve Bizans dönemlerinin izlerini taşıyan Elaussia Sebaste Antik Kenti'nde sezon kazıları sona erdi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle İtalya Roma Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Annalisa Polosa'nın yerine bölgedeki 26. dönem kazı çalışmalarının başkanlığını Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Asena Kızılarslanoğlu yürüttü.

‘Tarihi Satrançla Buluşturuyoruz’ etkinliği yapıldı

Alanya Kalesi'nde "Alanya Tarihini Satrançla Buluşturuyoruz" adlı etkinlik düzenlendi.

Toplam 93 haber.