Kültür

Kültür Haberleri

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu etkinlikleri sürüyor

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamında 14 Kasım Pazar günü Ormanlar Kralı Aslan çocuk tiyatrosu ve Prof. Dr. Erol Göka ile Yalnız Ardıç Konuşmaları etkinlikleri düzenlenecek.

Beşir Ayvazoğlu’nu edebiyatın başkenti Kahramanmaraş’ta

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu Kasım Etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş’ta Beşir Ayvazoğlu ile söyleşi programı düzenlendi. Edebiyatseverlerin sorularıyla katkı sağladığı etkinlikte, usta kalem edebi yaşamından kesitleri paylaştı.

7’nci Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarından: Kahramanmaraş’a yakışan bir fuar

Kahramanmaraş’ta düzenlenen 7’nci Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı ünlü yazarlar Melih Tuğtağ, Pelin Çift ve Tufan Gündüz söyleşi ve imza gününe ev sahipliği yaptı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen etkinlikler sonrası konuşan yazarlar, Kahramanmaraş’ta bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Evelahir, Yitiksöz ve Müşterek Dergilerinin yeni sayıları yayımlandı

Yitiksöz, Evelahir ve Müşterek dergilerinin yeni sayıları okuyucuyla buluştu. Pek çok noktadan ücretsiz olarak temin edilebilen eserler e-dergi formatıyla www.kahramanmaras.bel.tr’de.

3 Usta isimden ‘kültür sanat gazeteciliği’ söyleşisi

Kahramanmaraş’ta düzenlenen 2’nci Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında köklü yayın organları Anadolu Ajansı, Türk Medya ve Akşam Gazetesi’nden üç önemli isimle ‘Kültür Sanat Gazeteciliği’ söyleşisi gerçekleştirildi.

Şiir ve Edebiyat Günleri bugün 7 etkinlikle birden başlıyor

Kahramanmaraş’ta 5 gün boyunca 11 ilçede 15 ülkeden yazar ve şairle 100’e yakın etkinliği kültür sanat dostlarıyla buluşacağı ‘2’nci Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri’ 7 etkinlikle birden başlıyor.

Trabzon tanıtım günlerinde kardeş şehir rüzgârı esti

Kahramanmaraş, kardeş şehir Trabzon’un fethinin 560’ıncı yıldönümü dolayısıyla İstanbul Yenikapı’da düzenlenen tanıtım günlerinde yer aldı. Katılımcıların akın ettiği standa, birçok sürpriz isim de ziyaret gerçekleştirdi.

11 İlçede 15 ülkeden şair ve yazar Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günlerinde buluşuyor

2’nci Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri etkinliklerine sayılı günler kaldı. Serdar Tuncer, İhsan Fazlıoğlu, İsmail Altunsaray, Mustafa Çiftçi gibi ünlü isimlerin yer alacağı 5 günlük takvim süresince şehrin 11 ilçesinde çeşitli programlar gerçekleştirilecek.

Edebiyatın Başkenti Kahramanmaraş’ta farklı kültürler şiirle buluştu

Kahramanmaraş’ta bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri yarışma finallerinde bu defa yabancı uyruklu öğrencileri sahnedeydi. Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy şiirlerini seslendiren adaylar performanslarıyla uzun süre alkış aldı.

Şair ve Yazar Vedat Ali Kızıltepe’nin son kitabı ‘Deizm Aklı’ çıktı

Kahramanmaraşlı Şair ve Yazar Vedat Ali Kızıltepe’nin 6’ncı kitabı ‘Deizm Aklı’ okurları ile buluştu.

Dünyanın sözü, edebiyatın başkentinde söylenecek

2’nci Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri 18 Ekim Pazartesi günü başlıyor. 5 gün sürecek programlarda 15 ülkeden şair ve yazar 100’e yakın etkinlikle Kahramanmaraşlılarla buluşacak. Etkinlikler kapsamında Kahramanmaraş Edebiyat Ödülleri de sahiplerini bulacak.

Ali Avgın’ın heyecanla beklenen yeni romanı ‘Germanicia Güzeli’ çıktı

Araştırmacı Yazar Ali Avgın’ın ‘Germanicia Güzeli’ adlı yeni romanı Yediveren Eftelya yayınevi tarafından yayımlandı. Bu gün itibarıyla satışa sunulan kitaba internet kitapevlerinden ulaşılabilir.

Dulkadiroğlu, kültürel zenginliklerini Kayseri’ye taşıdı

Kayseri’de düzenlenen Kahramanmaraşlılar Kültür ve Sanat Festivali’ne Dulkadiroğlu Belediyesi’nin yöresel ürünler standı damga vurdu.

Kahramanmaraşlılar Festivali Kültür ve Sanat Etkinliğine Afşin, damga vurdu

Kayseri'de düzenlenen ‘Kahramanmaraşlılar Festivali Kültür ve Sanat Etkinliği’nde yurdun dört bir yanından gelen Kahramanmaraşlılar Afşin Belediyesi standına büyük ilgi gösterdi.

Malazgirt Zaferi'nin 950’nci yıl dönümü etkinliklerinde Kahramanmaraş ilgi odağı oldu

1071 Malazgirt Zaferi'nin 950’nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Bitlis Ahlat’ta açılan Kahramanmaraş standı ilgi odağı oldu. Kahramanmaraş’ın kültür ve sanat değerlerinin yanı sıra saray mutfağından lezzetlerin de yer aldığı stant 26 Ağustos Perşembe gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Dulkadiroğlu’nun güzellikleri Kahramanmaraş’ı geziyorum programıyla izleyiciyle buluşuyor

Kahramanmaraş’ın güzelliklerinin ekranlara taşındığı Kahramanmaraş’ı Geziyorum programının bu haftaki durağı Dulkadiroğlu ilçesi oldu.

Kahramanmaraş’ta açık hava etkinlikleri başlıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, il genelinde açık hava etkinlikleri başlatıyor. Tüm ilçelerde gerçekleştirilecek programlar kapsamında Büyükşehir Bando Takımı konser verecek ve Şafak Vakti filminin gösterimi yapılacak.

Oyuncu Orhan Aydın, Kahramanmaraş’a geliyor

MARASHTALK2021 Kariyer Planlama Tiyatro Ve Sinema Söyleşisi ana başlığıyla düzenlenecek olan programda Konuşmacı oyuncu Orhan Aydın sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Osmaniye Kahramanmaraşlılar Derneği’nde bayrak değişimi

Osmaniye Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde yapılan genel kurulda başkanlığa Mehmet Altun seçildi.

Toplam 138 haber.