Dünya

Dünya Haberleri

DTÖ Paneli, Türkiye’yi haklı buldu

AB Tarafından belirli çelik ürünlerine uygulanan korunma önlemine karşı Türkiye’nin başlattığı DTÖ Paneli, Türkiye’yi haklı buldu.

İmece uydusu için geri sayım başladı

“Metrealtı çözünürlüğe sahip” ilk yerli ve milli gözlem uydusu İMECE, 15 Ocak 2023'te fırlatılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Varank paylaşımda: “Geri Sayım Başladı; Hedef 2023! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli ve millî yer gözlem uydumuz İMECE'nin 15 Ocak 2023’te uzaya fırlatılacağını açıkladı! 2023'e emin adımlarla ilerlerken, uzay yarışında biz de varız diyoruz!”

Bakan Kurum ile AB Komisyonu Başkan yardımcısı Tımmermans görüşmesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frans Timmermans'ı kabul etti. Görüşme sonrası heyetler arası toplantıya geçildi. Bir saat süren toplantının ardından Kurum ve Timmersmans açıklamada bulundular.

Dünyanın 50 ülkesine askeri ekipman ihraç ediliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yozgat OSB’de balistik koruyucu sistemler ile fonksiyonel iç ve dış giyim ürünleri üretimi yapan Garanti Giyim Kompozit Teknolojileri Fabrikası’nı ziyaret etti. Bakan Varank, Balistik yelek ve kaskları atış yaparak test etti.

Bakan Soylu: Gambiya ile birçok alanda işbirliği içerisindeyiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, makamında Gambiya İçişleri Bakanı Yankuba JN Sonko ile bir araya geldi. Görüşmede İçişleri Bakan Yardıcısı İsmail Çataklı da yer aldı. Gambiya İçişleri Bakanı Yankuba JN Sonko’nun anı defterini imzalamasının ardından ikili basın açıklaması yapmak üzere kameraların karşısına geçti.

MÜSİAD Sidney Başkanı Gençtürk: " Avustralya’nın dış ticaretteki alternatifi Türkiye’dir"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sydney Başkanı Hasan Gençtürk, Çin ile çeşitli konularda gerilim yaşayan Avustralya’nın dış ticaretteki alternatifinin Türkiye olabileceğini söyledi.

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 10 milyonu aştı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 10 milyonu geçti.

Kovid-19 Sonrası Türkiye-AB İktisadi ve Ticari İlişkileri toplantısı

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyon Başkanı Christian Berger, Türkiye'nin üretim altyapısının sağlam olduğunu belirterek "Umarım bu Kovid-19 sürecinin son bulmasıyla ikili ilişkilerimiz her zamankinden daha güçlü bir şekilde devam edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Bu yıl yurt dışından hacı kabul edilmeyecek

Suudi Arabistan, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl hac ibadetini sadece ülkede yaşayanlarla sınırlı tutacağını yurt dışından hacı kabul etmeyeceğini duyurdu.

Çin'de Kovid-19 aşı çalışmalarında ikinci aşamaya geçildi

Çin Sağlık Bilimleri Akademisi bünyesindeki Tıbbi Biyoloji Enstitüsü (IMBCAMS) tarafından yürütülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı adayının klinik deneylerinde ikinci aşamaya geçildiği bildirildi.

BM 75. Genel Kurul Başkanlığına ‘Bozkır’ seçildi

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanlığına Türkiye'nin adayı eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Büyükelçi Volkan Bozkır seçildi.

Ironsphere, dünyanın sayılı erişim güvenliği şirketleri arasında gösterildi

Kron’un ABD merkezli iştiraki Ironsphere, dünyaca ünlü analiz şirketi Forrester tarafından Ayrıcalıklı Kimlik Yönetimi Sağlayıcıları raporunda yer alarak, global pazardaki tanınırlığına önemli bir ivme kazandırdı.

Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı

Türkiye'nin Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan ve Macaristan ile imzaladığı anlaşmalara dair kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Koronavirüs salgınında Dünya’da son 24 saat!

Yeni tip koronavirüs ile ilgili son 24 saatte yaşanan gelişmeleri sizler için derledik.

AB'de seyahatlere 30 günlük geçici kısıtlama getirildi!

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, üye ülkelere yapılacak gerekli olmayan seyahatlere 30 günlük geçici kısıtlama getirildiğini duyurdu.

Sinirlioğlu: “Türkiye gerekirse güç kullanmakta tereddüt etmeyecek!”

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, ''Türkiye savaş istemiyor ama güvenliği tehdit edilirse de güç kullanmakta tereddüt etmeyecek.'' dedi.

THY, Çin seferlerini 9 Şubat'a kadar durdurdu!

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, Çin'de Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian şehirlerine düzenledikleri seferleri 9 Şubat’a kadar durdurduklarını bildirdi.

Yolcu uçağı düştü, kimse sağ kurtulamadı!

İran'da düşen Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağından kimse sağ kurtulamadı.

Bakan Al Sani: “Türkiye'nin yanımızda duruşunu unutmayacağız”

Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, "Türkiye, komşularımızın bile bizi bırakıp aleyhimizde olduğu zor bir dönemde Katar halkını destekledi. İşte onun bu duruşunu unutmayacağız ve her türlü zorlukta onun yanında yer alırız" dedi.

Toplam 49 haber.