Çocuk

Çocuk Haberleri

Bakan Özer, özel çocukları misafir etti

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Engelliler Haftası nedeniyle Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ile birlikte kendisini ziyaret eden öğrencileri Bakanlıkta ağırladı.

Karton Prenses, Kahramanmaraşlı minikler için sahnelendi

Ramazan etkinlikleri kapsamında ‘Karton Prenses’ adlı çocuk tiyatrosu Kahramanmaraşlı miniklerle buluştu. ‘Karton Prenses’ tiyatrosu 30 Nisan ile 1 Mayıs tarihlerinde de NFK’da minikler için sahne alacak.

Milli İrade Meydanı’nda doyasıya eğlendiler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen ‘Çocuk Şenliği’nde minikler doyasıya eğlendi. Gerçekleştirilen etkinliklerden dolayı çocuklar ve aileleri Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti.

Çocuklar Starland Lunaparka akın etti

Kahramanmaraş’ta 23 – 24 Nisan tarihlerinde ücretsiz olarak miniklerin hizmetine sunulan Starland Lunapark’a çocuklar adeta akın etti. Renkli anlara sahne olan etkinlikte minikler atlıkarınca, gondol, salıncak, çarpışan araba gibi oyuncaklarla eğlencenin tadını çıkardı.

MEB 81 ilden gelen öğrencileri misafir etti

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 81 ili temsilen gelen çocukları makamında kabul etti.

Kahramanmaraş’ta 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 102.yıl dönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm ülkede olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da coşkuyla kutlandı. Program Atatürk Anıtı’na İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından çelenk sunumu ile başladı.

Başkan Gürbüz, koltuğunu Beyza Aslantaş’a devretti

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, makamını TOKİ Şehit Er Levent Kuşoğlu İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Beyza Aslantaş’a emanet etti.

23 Nisan çocukları Ata'nın huzurunda

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrencilerle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

SANKO Okulları öğrencileri, 23 Nisan’ı etkinliklerle kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, SANKO Okulları’nda da coşkulu törenle kutlandı.

Kahramanmaraşlı çocuklar 2 gün boyunca doyasıya eylenecek

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 – 24 Nisan tarihlerinde düzenlenecek etkinlikler için Kahramanmaraş Milli İrade Meydanı şenlik alanına çevirdi. Alanda kurulan şişme maskot ve oyun alanlarıyla çocuklar gönüllerince eğlenecek.

Kahramanmaraşlı çocuklara 23 Nisan sürprizi

Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla miniklere yönelik birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda minikler, 23 – 24 Nisan tarihlerinde 11.00 – 16.00 saatleri arasında Starland Lunapark’ta ücretsiz olarak doyasıya eğlenebilecek.

Karton Prenses, minik tiyatroseverlerle buluşacak

Ramazan etkinlikleri kapsamında 23 – 24 – 30 Nisan ve 1 Mayıs tarihlerinde ‘Karton Prenses’ adlı çocuk oyununu Kahramanmaraş NFK’da miniklerle buluşturacak.

9 farklı ülkeden gelen çocuklarla barış ekmeği yapıldı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Esenler Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Dörtyol Meydanı'nda düzenlediği "13. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali"ne katıldı.

SANKO Üniversitesi öğrencilerinden anlamlı etkinlik

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin iş birliğinde hastanede yatarak ve ayaktan tedavi gören çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama gerçekleştirildi.

81 ilde çevre ve çocuk şenliği düzenlenecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 81 ilde “Çevre ve Çocuk Şenliği” düzenleyecek. Şenliklerin tüm illerde eş zamanlı olarak gerçekleştirileceğini bildiren Bakan Murat Kurum, “Şenliğe katılacak yüz binlerce yavrumuza sıfır atık, geri dönüşüm, iklim değişikliği, doğa ve çevre bilinci kazandırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Kahramanmaraş’ta 23 Nisan’da ‘Çocuk Şenliği’ düzenlenecek

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kahramanmaraş’ta ‘Çocuk Şenliği’ düzenlenecek. 23 – 24 Nisan tarihlerinde Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilecek programa tüm çocuklar davet edildi.

Kahramanmaraş’ta sahnelenen Salon Sirki’ne yoğun ilgi

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Salon Sirki’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Jonglör, Sihirbaz, Aşuk ile Maşuk, Karagöz – Hacivat, Nasreddin Hoca, Keloğlan, tek tekerlekli bisiklet show gibi gösterilerin yapıldığı programda çocuklar da doyasıya eğlendi.

SANKO Park AVM, çocuklara yönelik ödüllü yarışma düzenliyor

Gaziantep’in yaşam alanı SANKO Park Alışveriş Merkezi, Geleneksel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel ödüllü resim yarışması düzenliyor.

Keloğlan’ın eşeği, çocuk tiyatrosuna yoğun ilgi

Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Keloğlan’ın Eşeği’ adlı çocuk tiyatrosunu miniklerle buluştu. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna minikler akın etti. Etkinliklerin çocuklar için çok faydalı olduğunu vurgulayan ebeveynler Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti.

Toplam 74 haber.