Çocuk

Çocuk Haberleri

Çarpım tablosu hem eğlendirecek hem öğretecek

Aralık Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş’ta düzenlenecek Çarpım Tablosu Çocuk Tiyatrosu 5 Aralık Pazar günü minik izleyicilerle buluşacak.

Ormanlar Kralı Aslan, Kahramanmaraş’ta miniklerle buluştu

Karacaoğlan Kültür Sanat Sezonu kapsamında Kahramanmaraş’ta gösterimi yapılan Ormanlar Kralı Aslan çocuk tiyatrosu minikleri hem eğlendirdi, hem de öğretici mesajlar verdi.

Afşinli miniklerden çocuk parkı için Başkan Güngör’e teşekkür

Bir süre önce Afşin ilçesinin Afşinbey İlkokulu’nun bahçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan çocuk parkı için öğrencilerden teşekkür geldi. Öğrenciler hep bir ağızdan, ‘Hayrettin Güngör Başkanımıza çok teşekkür ederiz’ diye seslenen minikler parkın doyasıya keyfini çıkardı.

Kahramanmaraş’ta ‘Bir Kocaman Eşşek’ adlı çocuk oyunu sahnelenecek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hollanda Büyükelçiliği işbirliğinde 7-8 Ekim tarihlerinde ‘Bir Kocaman Eşşek’ adlı çocuk oyunu sahnelenecek. İki ilçede gösterimi yapılacak ücretsiz tiyatro gösterisinde, afacan bir eşeğin eğlenceli öyküsü miniklerin beğenisine sunulacak.

Dulkadiroğlu Belediyesi, müzeye Anadolu Masal Odası kurdu

Dulkadiroğlu Belediyesi, Türkiye genelinde başlatılan Anadolu Masal Odası projesine destek vererek Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’ndeki masal odasını Anadolu Masal Odası’na dönüştürdü.

Yayın yönetmenliğini Tarihçi Yazar Mehmet Işık’ın yaptığı iki yeni kitap çıktı

Edebiyatın Başkenti olan Kahramanmaraş, son dönemlerde roman, tarihi roman ve çocuk kitapları türlerinde de eser veren yazarlarıyla gündeme gelmeye başladı.

Beton zeminde kayak yapan çocuklara dağdan getirilen kar

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, kar yağmadığı için beton zeminde plastik leğenlerle kayak yapan çocuklar için kamyonlarla kar getirildi.

İHH’dan Kahramanmaraş'ta bin yetim çocuğa bayram hediyesi

Kahramanmaraş İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği, kentteki 1000 yetim çocuğu hediye ettiği bayramlık kıyafetlerle sevindirdi.

2020 Yetim Raporu yayımlandı

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın İslam İşbirliği Teşkilatı’na başvurusu sonucunda ilan edilen 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesi ile İHH İNSAMER tarafından “2020 Yetim Raporu” yayımlandı.

Şehit ve gazi çocukları “Rafadan Tayfa: Göbeklitepe” filmini izledi!

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, şehit ve gazi çocuklarını animasyon türünde tüm zamanların izleyici rekorunu kıran TRT Çocuk'un sevilen çizgi dizisi Rafadan Tayfa'nın ikinci sinema filmi "Rafadan Tayfa: Göbeklitepe"yi izlemeleri için sinemaya götürdü.

Kahramanmaraş’ta 12 bin çocuk sinemaya götürüldü!

Büyükşehir Belediyesi 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında yaklaşık 12 bin öğrenciyi sinemaya götürdü.

Çocuklara ahşaptan sağlıklı oyuncaklar üretiyorlar!

Maraş Ahşap Oyuncakları Atölyesi’ni ziyaret eden Başkan Güngör, “Kursiyerlerimiz çocuklar için hem kültürümüzün izlerini taşıyan hem de sağlıklı oyuncaklar üretiyor” dedi.

Anasınıfını "çiçek bahçesine" dönüştürdüler!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, gençlik merkezi üyesi bir grup gönüllü genç, öğrencilerin yeni eğitim yılına daha iyi şartlarda başlaması için, okulun duvarlarına resimler çizip, binanın temizliğini yaptılar.

Afşin’de özel öğrenciler, projelerini bilim fuarında sergiledi!

Afşin Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi açıldı.

Kahramanmaraş’ta şehit ve gazi çocuklarına geleneksel oyun etkinliği!

Türk Kızılay Toplum Merkezi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince yetim, şehit ve gazi çocukları için geleneksel oyun etkinliği düzenlendi.

Kahramanmaraş Belediyesi’nden çocuklara 23 Nisan eğlencesi!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılay Toplum Merkezi işbirliği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklar için bir kutlama etkinliği düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği!"

Kahramanmaraş'ta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği" düzenlendi.

Kahramanmaraş’ın ilçelerinde 23 Nisan coşkusu!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kahramanmaraş'ın Elbistan, Afşin ve Andırın ilçelerinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

KSÜ’nün 23 Nisan Rektörü Hayrunnisa Çam!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Zekeriya Pak 23 Nisan’da koltuğunu Kahramanmaraş Akedaş Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Hayrunnisa Çam’a devretti.

Toplam 32 haber.