Bakan Derya Yanık, Kahramanmaraş'ta

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Andırın Belediyesi ve Akdeniz Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu iş birliğinde Andırın İlçesinde düzenlenen 'Ailemizin Çınarları Yayla Sonu Şenliği'ne katıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Andırın Kışla Bahçesi’nde düzenlenen “Ailemizin Çınarları Festivali”, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmalarıyla başladı. 

Programa Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yanı sıra TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Av. Ahmet Özdemir, Habibe Öçal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Akdeniz Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu Başkanı Yunus Temiz, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, kent protokolü ve davetliler katıldı.

Vali Ömer Faruk Coşkun konuşmasında : “Yaşlılarımız ailelerimizin çınarı, başlarımızın tacıdır. Onların bizleri bugüne getirene kadar ne büyük zorluklar çektiğini bugün daha iyi idrak ediyoruz. Bizler de kıymetli çınarlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için gayret gösteriyor, onların dualarını almaya çalışıyoruz. Bu anlamlı festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık: “ Bizim sosyal hizmetlerdeki esas farkımız talep odaklıdan arz odaklı sosyal hizmete geçiş oldu. Eskiden vatandaş bir hizmetini görmek için, bir ihtiyacını görmek için kapı kapı kurumları gezerken biz artık vatandaşın ayağına gidiyoruz. Şimdi Ulusal Hane Ziyareti Programını başlattık. İnşallah 85 milyon vatandaşımızın, yaklaşık 26 milyon hanemizin her birine arkadaşlarımız gidecek. Önümüzdeki günlerde bu program kapsamında 10 bine yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelimiz, 5 bin ASDEP personelimiz toplam 15 bin personel sahaya dağılacak. 26 milyon hanenin tamamını ziyaret edeceğiz. Böylece ihtiyacı olan vatandaşın ayağına giden sosyal devlet olgusunu yerine getireceğiz." dedi.

Bakan Yanık, Andırın’da bir dizi ziyarette gerçekleştirdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Vali Coşkun, Milletvekilleri ve beraberindeki heyet ile birlikte Şehit Ahmet Bıçakçı ve Merhum Yazar Mevlâna İdris Zengin’in ailelerini de ziyaret etti.
 
Ziyaretleri sırasında aileler ile bir süre sohbet eden Bakan Yanık, Şehit Ahmet Bıçakçı ve Merhum Yazar Mevlâna İdris Zengin’e Allah’tan rahmet ve ailelerine sabırlar diledi.
 
Bakan Yanık, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve merhum Yazar Mevlana İdris Zengin'in adının yaşatıldığı Millet Konağı'nı da ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN