Genç Bilâller Ezan Okuma yarışmasında Kahramanmaraş'ı temsil edecek isimler belli oldu

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması ile Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması il finalleri, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı faaliyet planı doğrultusunda Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması ile Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması’nın il finallerine İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Demirtaş, Din Öğretiminden Sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Kemal Kösekul, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, Türkoğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Aydoğan, Göksun İlçe Millî Eğitim Müdürü Şeref Akpınar, Pazarcık İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çilo, Andırın İlçe Millî Eğitim Müdürü Aykut Türkmen, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması ile başladı. 6 hafızın mücadele ettiği yarışmada jüri heyetinin verdiği notlar sonucunda Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Gays Attal il birincisi oldu.

Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması’nda ise 8 öğrenci mücadele etti. Yarışma sonucunda Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kadir Ayyıldız il birincisi oldu.

Yarışmalar sonunda dereceye giren öğrencilere ve okullara ödüller takdim edildi.

İl birincisi olan öğrenciler, bölge yarışmalarında Kahramanmaraş’ı temsil edecek.

Ödül takdiminin ardından konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman: “En güzel ezan okuma ve hafızlığını koruyup en güzel şekliyle taktim etme boyutuyla dereceye giren her bir öğrencimize huzurlarınızda gönülden teşekkür ediyorum. Burada gecesini gündüzüne katarak yıllarca verdikleri emeklerin, alın terinin neticesini hak etmenin haklı gururunu alınlarında taşıyan öğrencilerimiz, gönlümüzü ve ruhumuzu aydınlattılar. Her birinden rabbim razı olsun.” Dedi.

İl Müdürü Kahraman, son olarak: “Yarışma için emek veren, yarışmaları düzenleyen ve tertip eden İl Millî Eğitim Müdürlüğü personellerimize, okul müdürlerimize, idarecilerimize ve jürimize gönülden teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

İl Müdürü Yusuf Kahraman’ın konuşmasının akabinde günün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilerek program sonlandırıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN