TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Güvenç'ten Hak-İş'e ziyaret

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyon Başkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanı Ömer Çınar ve ekibini ziyaret etti.

PAYLAŞ

Hak-İş Konfederasyonu ziyaretinde konuşan Güvenç: “12000 üyesiyle Kahramanmaraş’ımızın en önemli sivil toplum ve meslek kuruluşlarından bir tanesi. Belediyelerimizle tam toplu sözleşme görüşmelerinin yapıldığı bir dönemde bu ziyareti gerçekleştirdik. Onun isabetli olduğunu düşünüyorum. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Toplu sözleşme görüşmelerinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Her yerde ifade ettiğimiz bir şey var, emek kutsaldır. İnancımız Hz. Peygamber’in buyurduğu gibi emeğin kutsal olduğudur, alın terinin kurumadan verilmesi gerekliliğidir. Temel prensibimiz budur. İnşallah bu görüşmelerde de iki tarafı tatmin eden sürdürülebilir sonuçlar, anlaşmalar çıkar ve bu görüşmeler hayırlı olur. Ayrıca yine bu ziyarette emekçilerimizin, çalışanlarımızın sendikal sorunlarını görüşme imkanımız oldu ve değerli başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Bir kere daha bütün halkımızın, çalışanlarımızın emrinde olduğumuzu, yanında olduğumuzu, beraber olduğumuzu ifade ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Sendikanın faaliyetleri hakkında bilgi veren Hak-İş Konfederasyonu Kahramanmaraş İl Başkanı ve Hizmet-İş Şube Başkanı Çınar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan çınar ziyaret sonrası TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Güvenç’e plaket takdim etti.


 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN