Tıp Fakültesi 2'nci dönem öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesine 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında kayıt yaptıran öğrenciler beyaz önlüklerini törenle giydi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Covid 19 pandemisi nedeniyle yapılamayan tören, KSÜ Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi, Sezai Karakoç Konferans Salonunda Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Zekeriya Pak ve Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, üniversite üst yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Can, insanlık için sağlığın önemine değinerek, sağlık hizmetinin sunumunda hekimlik mesleğinin önemine dikkat çekti.

Eğitim, bilim ve teknoloji alanlarında imkânları güçlendirirken spor, kültür ve sanat alanlarını da ihmal etmediklerini belirten Rektör Can, şehrimizdeki kurum ve kuruluşlarla yürütülen gençlik odaklı projelerle öğrencilerimizin boş zamanlarını da çeşitli aktivitelerle zenginleştirmelerini amaçladıklarını ifade etti.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu ise 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında kayıt yaptıran öğrencilerin beyaz önlük giyme törenini gecikmeli de olsa gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Geleceğin hekimlerine tavsiyelerde bulunan Dekan Bekerecioğlu, öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Açılış konuşmalarının ardından 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Tıp Fakültesine kayıt yaptıran öğrencilere beyaz önlükleri Rektör Prof. Dr. Niyazi Can ve protokol üyeleri tarafından giydirildi.

Program hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN