Uluslararası Tekstil Zirvesi toplantısı Kahramanmaraş'ta yapıldı

ECR Fuarcılık tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı dün kapılarını açtı. Açılış sonrası Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) tarafından düzenlenen Uluslararası Tekstil Zirvesi toplantısı gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Uluslararası Tekstil Zirvesi toplantısı Kahramanmaraş'ta yapıldı
ECR Fuarcılık tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı dün kapılarını açtı. Açılış sonrası Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) tarafından düzenlenen Uluslararası Tekstil Zirvesi toplantısı gerçekleştirildi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın katılımlarıyla, Uluslararası Tekstil Zirve Toplantısı ve Eximbank Kahramanmaraş Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi. 

“Uluslararası Tekstil Zirvesi” toplantısında konuşan KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, İstanbul Tekstil ve Ham Maddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı (İTHİB) Ahmet Öksüz, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Rıza Tuna Turagay açılışını yaptıkları Eximbank Şubesi’nin Kahramanmaraş’a hayırlı olması temennisinde bulunarak, şehrin tekstil ihracatındaki konumuyla da Türkiye’nin göz bebeği durumunda olduğuna vurgu yaptı. 

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar’da “Uluslararası Tekstil Zirvesi” toplantısında yaptığı konuşmada, tekstil sektörüne sağlanan kredi olanakları ve planlanan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. 

Vali Coşkun’da Eximbank açılışı ve “Uluslararası Tekstil Zirvesi” toplantısı sonunda tekstil sektörü temsilcileriyle bir süre hasbihal ederek açılışın ve toplantının kente ve iş insanlarına hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. 

Toplantı ve açılış programına Vali Coşkun’un yanı sıra, Ticaret Bakan Yardımcısı Turagay,  65. Hükümet Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, İstanbul Tekstil ve Ham Maddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı (İTHİB) Ahmet Öksüz, Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, KMTSO Meclis Başkanı Hanifi Öksüz, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu, sektör temsilcileri ve iş insanları katıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN