Afşin'de 'Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir' etkinliği düzenlendi

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde İçişleri Bakanlığının 'Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir' uygulaması kapsamında etkinlik yapıldı.

PAYLAŞ

Etkinlik, Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar öncülüğünde Nazım Kaynak Bulvarı'nda düzenlendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven şunları söyledi;” 2019 yılı yaya öncelikli trafik yılı olarak ilan edilmişti. 'Öncelik yayanın, öncelik hayatın' sloganıyla bu yola çıktık. Yayalarımızın daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaşımlarına devam edebilmeleri için trafik kültürünün oluşması adına güzel bir çalışma yapıldı. Trafik kültürü modern toplumların en önemli kazanımlardan biridir. Tüm yaya geçitlerimizde bu gün itibariyle kırmızı çizgilerimizi çekmeye başladık.  Yaya güvenliğimizi ön plana alarak daha sağlıklı bir ulaşım sağlamış olacağız. Sürücülerimizi de bu konuda daha dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz” dedi.

Pınar, burada yaptığı konuşmada, sürücülerin trafikte yayalara öncelik tanıması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Trafikte yaya güvenliğinin daha üst seviyeye çıkarılması ve toplumda bu bilinci oluşturmak için faaliyetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da etkinliklerimizi gerçekleştirmiştik. İçişleri Bakanlığımız trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Artık ışıksız yaya geçitlerimizde kırmızı çizgiler yer alıyor."

Programa, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Afşin İlçe Jandarma Komutan Yüzbaşı İsmail Serhat Çakar, Afşin İlçe Emniyet Müdürü Vekili Şaban Paksoy ve öğrenciler katıldı.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN