AK Parti İletişim Ofisinden Kahramanmaraş Gıda İhtisas OSB ile ilgili kamuoyu açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İletişim ofisinden kamuoyu açıklaması. Açıklamada, Üretimin, yatırımın ve istihdamın öncü şehirlerinden Kahramanmaraş'a Gıda İhtisas OSB'nin hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Gıda İhtisas OSB kuruluşu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından 24 Aralık 2021 tarihli ve 3180791 sayılı oluru ile onaylanarak bölge 369 sicil numarası ile tüzel kişilik kazandırılmıştı.

AK Parti İletişim Ofisinden yapılan açıklamada: “Kahramanmaraş’a daha fazla yatırım ve daha fazla istihdam sağlamak için Grup Başkanvekilimiz Sayın Mahir Ünal, İçişleri Komisyon Başkanımız Sayın Celalettin Güvenç ve Milletvekillerimiz Sayın Av. Ahmet Özdemir, Sayın Mehmet Cihat Sezal, Sayın Habibe Öçal ve Belediye Başkanlarımızla birlikte büyük bir gayret göstermekteyiz. 

Uzun bir süredir yakinen takipçisi olduğumuz ‘Kahramanmaraş Gıda Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın olurları ile tüzel kişilik kazanmıştır.

Sanayi şehri olma özelliğinin yanında aynı zamanda bir tarım şehri olan Kahramanmaraş, kurulacak olan Gıda İhtisas OSB ile birlikte çiftçimizin ve üreticimizin yetiştirmiş olduğu ürünleri daha kolay bir şekilde endüstriye taşıyacaktır. Hem çiftçimiz, hem üreticimiz kazanacak hem de fazla istihdam sağlanacak ve ülke ekonomisine, ihracatımıza daha fazla katkı sağlanacaktır.

Dondurma ve Biber başta olmak üzere şehrimizin marka değeri olan birçok ürün Gıda İhtisas OSB sayesinde daha fazla rekabet gücüne sahip olacaktır.

Üretimin, yatırımın ve istihdamın öncü şehirlerinden Kahramanmaraş’a hayırlı olsun.” İfadelerine yer verildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN