AMATEM, Kahramanmaraş'ta hizmete açıldı

Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi kampüsü içerisinde yer alan Bağımlılık, Danışma, Arındırma ve Rehabilitasyon Merkezi (AMATEM) binası tamamlanarak hizmete açıldı.

PAYLAŞ

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz: “İlimizde sunulan sağlık hizmet yelpazesi içerisinde önemli bir yer tutan ve eksikliği hissedilen Bağımlılık, Danışma, Arındırma ve Rehabilitasyon Merkezi (AMATEM) hizmet binası Bakanlığımızca planlanarak inşaatı tamamlanmış olup hasta kabulüne başlamıştır.” Dedi.

AMATEM binasının toplam 5.500 m2 kapalı alana sahip olup 19 yataklı olduğunu söyleyen İl Sağlık Müdürü Öksüz: “AMATEM binasının hizmete açılmasıyla birlikte hastaların il dışına sevkinin minimum seviyeye ineceğini ve çevre illerden de merkeze hasta kabul edilebilir duruma geleceğini.” İfade etti.

Konuşmasının devamında Öksüz: “Bağımlılığın günümüzde önemli bir sağlık ve sosyal sorun olarak önümüzde durmakta. Hizmete açılan bu AMATEM binası sağlık yatırımıyla Kahramanmaraş’ta bu tarz bağımlılık sorunu yaşayan hastalara güncel tedavi ilkeleri çerçevesinde konusunda deneyimli uzman hekim ve sağlık personeli kadrosuyla son teknoloji cihazlarla en üst sevide sağlık hizmeti vermeyi hedeflemekte.

Bu sağlık yatırımının ilimize kazandırılmasında emeği geçen Sayın Sağlık Bakanımıza, Bakanlığımız Yetkililerine, Sayın Valimize ve şehrimizin değerli temsilcilerine teşekkür ediyorum. AMATEM hizmet binamızın ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN