Anadolu 500 listesine 7 şirketiyle KİPAŞ Holding damga vurdu

İstanbul, Ankara ve İzmir illeri dışında kalan Ekonomist Dergisi ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliği ile Anadolu'nun en büyük 500 şirketinin belirlendiği 'Anadolu 500' listesinde Tosçelik birinci olurken, Tiryaki Argo şirketi ikinci, Kardemir ise üçüncü oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

KİPAŞ Holding ise, 2020 yılı mali verilerine göre derlenen "Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi" listesinde yer alan; KİPAŞ Mensucat, KİPAŞ Kağıt İşletmeleri A.Ş., KİPAŞ Pazarlama A.Ş.,KÇS KİPAŞ Çimento, MAREN Maraş Elektrik A.Ş, KİPAŞ Holding iştirakları; AKEDAŞ Elektrik Perakende A.Ş ve AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş ile toplamda 7 şirketiyle, listede en çok şirkete sahip 2. holding oldu.

Kahramanmaraş’ın ilk Araştırma-Geliştirme birimine sahip, Tekstil, kâğıt, enerji, çimento eğitim ve lojistik alanlarında 10 bin çalışanıyla çevreye ve doğaya zarar vermeden sürdürülebilirlik politikalarıyla hareket eden, yönetim anlayışında ise, insan odaklı olan KİPAŞ Holding, Türkiye ekonomisine ve istihdamına katkısını her geçen gün artırıyor.

KİPAŞ Ailesi’nin başarısı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KİPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanefi Öksüz: “KİPAŞ Holding olarak yatırımlarımızı, istihdamımızı ve ülke ekonomimize desteği her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz. Pandemi döneminin etkilerini KİPAŞ Holding olarak atlattığımızı söyleyebiliriz. Anadolu 500 listesinde bu sene memleketimizden 28 şirket girerken bunların 7 tanesi bize ait. Bu başarımızın arkasında ise yüksek teknolojiye dayalı, sürdürülebilir ve en zor şartlarda en iyisini başarma azmine dayalı üretim politikamız yatmakta. Bir aile gibi çalışıp, bir aile gibi birbirimize bağlı olarak üretmeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Yatırım alanlarımızı Kahramanmaraş dışında da genişletiyoruz. 

KİPAŞ Holding’e bağlı Türkiye’nin 550 milyon dolarlık kağıt ithalatından doğan cari açığını kapatacağımız ve bin kişiye de istihdam sağlayacağımız Kipaş Kağıt İşletmelerimizi tam kapasite üretime geçirmeye hazırlanıyoruz. Ayrıca diğer sektörlerde yatırımlarımız ve istihdamlarımızda hızla devam ediyor. Başarımızda emeği geçen ailemizin tüm fertlerine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

ŞİRKET

KAHRAMANMARAŞ

GENEL LİSTE

AKEDAŞ PERAKENDE

1

17

KİPAŞ MENSUCAT

2

34

KİPAŞ KAĞIT

3

90

KİPAŞ PAZARLAMA

5

134

KÇS KİPAŞ ÇİMENTO

6

139

AKEDAŞ ELK. DAĞITIM

9

184

MAREN MARAŞ ELEKTRİK

13

238

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN