ASKON: Milletimizin zihnine hükmetmeye çalışmak faydasız bir gayedir

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) güçlü Türkiye'nin yeni ekonomi modeline inandıklarını söyledi. ASKON, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda: 'Adı Türk ama aslı milletin iradesine, milli ve yerli ekonomiye yabancı olan bazı sanayi derneklerinin tüm Dünyanın buhran yaşadığı gerçeğini bir tarafa bırakıp, ülkemizin makroekonomik planlarla son 20 yılda başarmış olduğu ekonomik reformları ve göstergeleri her seferinde manipüle ediyor olması büyük bir talihsizliktir.' İfadelerine yer verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

ASKON’dan yapılan yazılı açıklamada: “Sayısal tüm verileri yok sayarak bir ülkenin ekonomisi ve büyüme şeklini yalnızca döviz bazlı göstergelerle değerlendirmek, İktisat bilimi ile örtüşmeyen akla ziyan bir yaklaşım olmuştur. Malum kuruluş yine bizleri şaşırtmadan bu hazin açıklaması ile malum lobilere olan desteğini açıkça ilan etmiştir.

Herkesin malumudur ki son zamanlarda döviz kurları üzerinde yaşanan artışlar global piyasalardaki iktisadi daralmanın gerçeğidir. Bu gerçeği bir kenara bırakıp, oluşturulmaya çalışılan algıyla milletimizin zihnine hükmetmeye çalışmanın faydasız bir gaye olduğu bilinmelidir.

Bu girişimlerin asıl amacı; Sn. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tüm sanayi camiasının yıllardır vermiş olduğu emekle bugün yakalanan büyüme oranlarını tersine çevirmekten vazgeçmeyen faiz lobisinin emrini yerine getirmektir.

Ve yine bilinmelidir ki, Türkiye her daim doğru yatırımın adresi olmuş, üreten ve ürettikleriyle gelişen Dünyaya adapte bir serbest piyasa ekonomi planını kendisine model almıştır. Milletimizin yerli ve milli kalkınmaya her daim vermiş olduğu destekle, bu zor günlerden yine güçlenerek çıkacağımızdan kimsenin şüphe etmemesi gerekmektedir.

ASKON Ailesi olarak Ülkemizin son 20 yılda göstermiş olduğu istikrarlı bu gelişimi yine aynı istikrarla devam ettireceğine olan güvenimiz tamdır.” İfadelerine yer verdildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN