Başkan Mahçiçek: Amacımız, gelecek nesillere 'Doğa Dostu Şehir' bırakabilmektir

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 tanıtım faaliyetleri kapsamında son bir haftada birçok kurum ve kuruluşla bir araya gelerek EXPO 2023'ü anlatmaya devam ediyor. Bugün ise AK Parti Onikişubat ve Dulkadiroğlu Teşkilatları ile EXPO 2023 Rekreasyon Alanında kahvaltı programında buluştu.

PAYLAŞ
Başkan Mahçiçek: Amacımız, gelecek nesillere 'Doğa Dostu Şehir' bırakabilmektir
Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 tanıtım faaliyetleri kapsamında son bir haftada birçok kurum ve kuruluşla bir araya gelerek EXPO 2023’ü anlatmaya devam ediyor. Bugün ise AK Parti Onikişubat ve Dulkadiroğlu Teşkilatları ile EXPO 2023 Rekreasyon Alanında kahvaltı programında buluştu.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Programa Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu ve teşkilat mensupları katıldı.

Kahvaltı programı ardından konuşan Başkan Mahçiçek: “EXPO 2023, Kahramanmaraş için milat olabilecek bir proje. Şehrimiz adına ne yapabilirizi, nasıl yapabilirizi çok araştırdık ve 2023 yılında Expo’yu şehrimizde yapabilmek için müracaat ettik. İtalya’da düzenlenen AIPH delegelerinin tamamının oyunu alarak, EXPO 2023’ü şehrimizde yapmaya hak kazandık.

Bu ele geçmez bir fırsat bizim için. 6 ay sürecek fuardan sonra da en iyi şekilde değerlendirebilmek için biz buraya çeşitli donatılar ekledik. Arasta Çarşısı, Kelebek ve Uğur Böceği Bahçesi, Kent Müzesi, Camisi, Nikah Sarayı, Hobi Evleri, kafeteryası, parkları, eğitim alanlarıyla vatandaşımızın aradığı her şeyi bulabileceği bir yaşam alanı haline gelecek. 

Proje bittiğinde 789.000 m² Expo 2023 Rekreasyon alan dışında, çevresindeki imar planlamasıyla da şehrimizin ve bölgenin cazibe merkezi haline gelecek. Gelecek nesillere “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” ana temasıyla gerçekleştireceğimiz projede daha yeşil bir dünya bırakmanın da mutluluğunu yaşayacağız.” İfadelerine yer verdi.

Kahvaltının ardından alanın gezilmesiyle program noktalandı. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN