Başkomutan Atatürk Kahramanmaraş'ta törenlerle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83'üncü yılında Kahramanmaraş'ta törenlerle anıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Başkomutan Atatürk Kahramanmaraş'ta törenlerle anıldı
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83’üncü yılında Kahramanmaraş’ta törenlerle anıldı.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümü anma programı, Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşu ile başladı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde devam eden anma programında Vali Coşkun program öncesinde protokol üyeleri ile birlikte, Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan resim sergisini gezerek emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. 

Programda daha sonra ise “Atatürk'ün Askeri Kişiliği” ile “Atatürk ve Devlet Adamlığı” konulu konuşmalar yapıldı. 

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi'nin hazırlamış olduğu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Türk Gençliğinin Atatürk’e Cevabı Oratoryosu ile devam eden program, şiir dinletisi, zeybek oyunu ve Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi ile sona erdi.

Anma programına Vali Coşkun’un yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı,  KSÜ Rektörü Prof Dr. Niyazi Can, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Başkan Güngör, “Devletimizin kurucusu, Milli Mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN