Göksun Belediyesi personeline, Avrupa'da yerel yönetimler dersi verdi

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın'ın liyakate verdiği önem doğrultusunda Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile personele yönelik düzenlediği kurum içi eğitimlerine devam eden Göksun Belediyesi, Avrupa'da Yerel Yönetimler konulu eğitim programı düzenledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Hacette Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Uğur Sadioğlu, Göksun Belediyesi Eğitim Salonunda düzenlenen ve iki gurupta gerçekleştirilen programda, Yerel Yönetimlerin tarihi gelişimi, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Ülkelerinde Yerel Yönetimlerin çalışmaları ve işlevleri konularında eğitim verdi.  

Eğitimi takip eden ve deneyimleri hakkında görüşlerini de ifade eden Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, vatandaşa sundukları belediye hizmetlerini daha bilinçli ve daha kaliteli sunmayı hedeflediklerini ve bunun içinde personel eğitimine önem verdiklerini söyledi.

Başkan Aydın, eğitim programının sonunda katkılarından dolayı Doç. Dr. Uğur Sadioğlu’na teşekkür belgesi verdi.

Kurum içi eğitim programlarına ocak ayında başlayan Göksun Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile bu güne kadar alanında uzman eğitimcilerle, Kurumsal Aidiyet ve Motivasyon - Halkla İlişkiler Yaklaşımı, Yeni Zabıta Yönetmeliği - Tüketicinin Korunmasında Zabıtanın Rolü, Kamu Alanında Ast-Üst İlişkileri ile Belediyelerde Yatay İletişim, Kurumsal Bilgi Güvenliği ve Vatandaş Odaklı Belediyecilik Hizmeti konularında eğitim programı düzenledi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN