İş İnsanı Dr. Fatih Mehmet Ceyhan, tecrübelerini öğrencileriyle paylaştı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Uluslararası Lojistik ve Ticaret Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULTİMER) tarafından düzenlenen ULTİMER Söyleşileri kapsamında Armen Kumaş Genel Müdürü ve Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Dr. Fatih Mehmet Ceyhan'ın konuşmacı olarak yer aldığı 'Kariyer Yolculuğu ve Girişimcilik' başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşinin açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

KSÜ’de öğrencilere nitelikli bir eğitim-öğretim ortamı sunduklarını belirten Rektör Can, öğrencilerin mezuniyet sonrasında istihdam edilebilirliklerini artırmak adına bu tür kariyer buluşmaları ve tecrübe aktarımlarını da önemsediklerini belirtti.

KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan ise öğrencilere bu tür söyleşilerin çok büyük fırsat olduğunu belirterek, Fatih Mehmet Ceyhan’ın ticaret alanında duayen isimlerden biri olduğunu ifade etti. 

ULTİMER Müdürü Prof. Dr. Ali Çağlar Çağmak da amaçlarının öğrenci ve sektör temsilcilerini bir araya getirmek olduğunu belirterek, ULTİMER’in marka olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından moderatörlüğünü ULTİMER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Alaeddin Koska’nın yaptığı söyleşiye geçildi.

Özgeçmişini anlatarak konuşmasına başlayan Fatih Mehmet Ceyhan, öğrencilere gelecekle ilgili tavsiyelerde bulundu. Karakterimiz ve dürüstlüğümüzü kaybetmeden farklı kültür ve farklı kimlikteki insanlarla yaşayabilmeyi öğrenmemiz gerektiğinin altını çizen Ceyhan, insan ilişkilerinin önemini vurguladı.

Türk gençliğinin büyük düşünmesi ve büyük hedefler koyması gerektiğini söyleyerek en değerli varlığımız olan aklımızı iyi yönde kullanmamız gerektiğini belirten ve geçmişteki deneyim ve tecrübelerini paylaşan Ceyhan, “Bahane değil, çare üretmemiz gerek.” dedi.

Akademisyenler, sektör temsilcileri, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrencilerin dinleyici olarak katıldığı söyleşide Fatih Mehmet Ceyhan katılımcıların yönelttiği sorular çerçevesinde, lojistik ve tedarik zinciri alanında başarılı olabilmenin disiplin, girişimcilik ve çalışkanlıkla olabileceğini ifade ederek konuşmasını tamamladı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN