Kahramanmaraş için kritik uyarı

Kahramanmaraş Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada 21 Ocak 2022 Cuma (Bugün) akşam saatlerinde soğuk ve yağışlı hava kent genelinde etkili olacağı duyuruldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Valilikten yapılan açıklamada: “Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, bu geceden itibaren kuzey batı kesimlerden başlayarak ilimiz genelinde etkili olması ve gelecek hafta içine kadarda devam etmesi beklenmektedir.

Buna göre; 21 Ocak Cuma günü akşam saatlerinden sonra beklenen yağışların ilimiz genelinde geceden itibaren etkili olacağı, kar ve yoğun kar yağışı şeklinde geçeceği tahmin edilmektedir.

Aşırı soğuk hava ve yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlarımızın trafikte yaşanabilecek aksamalara karşı tedbirli olmaları, kış lastiği ve zincir gibi ekipmanlar olmadan trafiğe çıkmamaları, mümkün olduğu kadar özel araçlar yerine toplu ulaşım araçlarını tercih etmeleri; çığ tehlikesi ve zirai don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” İfadelerine yer verildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN