Kahramanmaraş'ta ihtiyaç sahiplerine 46 bin kırtasiye malzemesi ulaştırıldı

Her yıl binlerce vatandaşa 'Dermankart' ofisleri aracılığıyla sosyal destek veren Büyükşehir Belediyesi, 2021 - 2022 eğitim öğretim yılında öğrencileri de sevindirdi. Sosyal yardım alan ailelerin ilk ve ortaöğretimde eğitim gören çocuklarına toplamda 46 bin parça kırtasiye yardımı yapıldı.

PAYLAŞ
Kahramanmaraş'ta ihtiyaç sahiplerine 46 bin kırtasiye malzemesi ulaştırıldı
Her yıl binlerce vatandaşa ‘Dermankart’ ofisleri aracılığıyla sosyal destek veren Büyükşehir Belediyesi, 2021 - 2022 eğitim öğretim yılında öğrencileri de sevindirdi. Sosyal yardım alan ailelerin ilk ve ortaöğretimde eğitim gören çocuklarına toplamda 46 bin parça kırtasiye yardımı yapıldı.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi,sosyal belediyecilik uygulamalarıyla ihtiyaç sahibi ailelere ‘derman’ olmaya devam ediyor. “Dermankart” adı verilen ofisler aracılığıyla yapılan sosyal yardımlarla yeni eğitim öğretim yılında da öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları karşılandı. 

İlk ve ortaöğretim yaş grubundaki öğrencilere muhtelif ürünlerden toplamda 46 bin okul malzemesi temin edildi. Çantadan, pastel boyaya kadar her türlü ihtiyacın düşünüldüğü sosyal destekler, minikleri de mutlu etti. 

Vatandaşlarımızın yanındayız

Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Alper Acar yapılan çalışmaya ilişkin, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ün öncülüğünde bu senede kayıtlı ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokullarda okuyan çocuklarına toplamda 46 bin parça olmak üzere kırtasiye malzemelerinde destek sağlıyoruz. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak öğrenci kardeşlerimize yeni öğretim döneminde sağlık ve başarı diliyoruz” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN