Kahramanmaraş'ta 'Yayalar Kırmızı Çizgimizdir' etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığı talimatları doğrultusunda 'Yayalar Kırmızı Çizgimizdir' temasıyla Kahramanmaraş'ta sürücülere yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kahramanmaraş'ta 'Yayalar Kırmızı Çizgimizdir' etkinliği düzenlendi
İçişleri Bakanlığı talimatları doğrultusunda ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ temasıyla Kahramanmaraş’ta sürücülere yönelik farkındalık etkinliği düzenlendi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla; Kahramanmaraş Valiliği koordinasyonunda Kıbrıs Meydanı’nda yapılan “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” etkinliğine Vali Ömer Faruk Coşkun’un yanı sıra, Garnizon Komutan Vekili Kurmay Başkanı Albay Ahmet Tunç, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu,  İl Jandarma Komutan Yardımcı Kd. Albay Nuri Serkant Kara ile ilgili Kamu Kurum ve kuruluş temsilcileri katılarak yaya geçidine kırmızıçizgi çekti. 

Vali Coşkun, burada yaptığı konuşmada, “Bilindiği üzere İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun öncülüğünde yaya önceliği ve güvenliği konusunda “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” mottolarıyla farkındalık çalışmaları yapıyoruz. Bu sloganlar çerçevesinde bizlerde bugün sürücülerimize kontrolsüz yaya geçitlerinde daha dikkatli olmaları noktasında farkındalık oluşturmak için Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarma Komutanlığımız ve paydaş kurumlarımızla birlikte sahadayız. Kahramanmaraşlı hemşehrilerimden istirhamım, yaya kazalarının azalması için önceliği yayalara verelim ve mutlaka trafik kurallarına uyalım. Bu vesileyle yayalarımızın güvenliği adına yapılan farkındalık çalışmalarında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Araç sürücülerine broşür, kırmızı düdük ve şapka takdim eden Vali Coşkun ve beraberindeki heyet, sürücüler ve yayalardan trafik kurallarına duyarlılık göstermelerini rica ettiler.

Vali Coşkun etkinlik sonrasında taksi durağı esnafı ve vatandaşlarla da bir süre hasbihal ederek yaya geçitlerinde yaya önceliğinin önemine vurgu yaptı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN