KSÜ, Erasmus+ için Portekiz'de staj hareketliliği görüşmeleri gerçekleştirdi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü yetkilileri ÇUKUROVAMed Staj Konsorsiyumu Projesi kapsamında Portekiz'de bulunan çeşitli şirketler ve sivil toplum kuruluşlarıyla Staj Hareketliliği kapsamında ikili işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
KSÜ, Erasmus+ için Portekiz'de staj hareketliliği görüşmeleri gerçekleştirdi
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü yetkilileri ÇUKUROVAMed Staj Konsorsiyumu Projesi kapsamında Portekiz’de bulunan çeşitli şirketler ve sivil toplum kuruluşlarıyla Staj Hareketliliği kapsamında ikili işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Yapılan görüşmeler neticesinde Portekiz ve İspanya’da bulunan çeşitli şirket ve sivil toplum kuruluşları ile İşletme, Uluslararası İlişkiler, Sivil Toplum Yönetimi, Mühendislik ve Mimarlık, Spor ve Güzel Sanatlar alanlarında ikili işbirliğine varıldı.

KSÜ Erasmus+ Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Aylin Yardımcı, Erasmus+ programının üniversitemizin uluslar arasılaşmasında büyük ölçüde etkili olduğunu, programın yaygınlaştırılması ve üniversitemizin uluslararası platformda tanınırlılığının artırılması için bu tür faaliyetlerin önemine değinerek ilgili çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, göreve geldikleri ilk günden itibaren üniversitenin uluslararasılaşması ile ilgili yürütülen her faaliyete destek verdiklerini ve Erasmus+ kapsamında tahsis edilen hibelerin tamamının verimli ve etkin bir şekilde kullanıldığını belirterek: “Öğrencilerimizin mezuniyetleri sonrası istihdam edilebilirliğini, sosyal, kültürel ve akademik başarılarını büyük ölçüde etkileyen Erasmus+ Değişim Programı’nın sürdürülmesi ve yaygınlaştırılması için gayretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Yapılan görüşmeler kapsamında Portekiz’de staj hareketliliği kapsamında bulunan öğrenciler de yerinde staj izleme etkinliği gerçekleştirildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN