Milletvekili Öçal, 75 Adet tablet bilgisayar bağışı yaptı

Kahramanmaraş'ta uzaktan eğitimde erişim imkânı olmayan öğrencilere destek olmak amacıyla AK Parti Milletvekili Habibe Öçal, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 75 adet tablet bilgisayar bağışı yaptı.

PAYLAŞ

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan tablet bağışı programında konuşan Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal: “Bu vesileyle uzaktan eğitimde erişim imkânı olmayan çocuklarımıza eğitim öğretimlerini aksamaması amacıyla 75 adet tablet bilgisayar bağışında bulundum. Bütün hayırsever vatandaşlarımızı, çocuklarımızın eğitiminin aksamaması açısından tablet bağışına davet ediyoruz.” dedi.

Şu an eğitime ulaşmak için gerekli olan tek aracın tablet bilgisayarlar olduğunu kaydeden AK Parti Milletvekili Habibe Öçal, “Bu noktada elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bütün hayırseverleri bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz. Kahramanmaraşlıların buna duyarlılık göstereceğine inanıyoruz. Çocuklarımızı eğitimden mahrum etmememiz lazım.” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz ise bu bağışla birlikte 75 tane evde uzaktan eğitime erişim imkân sağlanacağını ifade ederek: “Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Habibe Öçal’ın bu kadirşinas hareketi için kendimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz. İnşallah vatandaşlarımız da sayın milletvekilimizin bizlere bağışta bulunduğu gibi imkânları nispetinde bağışta bulunurlarsa ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin eksiklerini de tamamlamış olacağız.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz: “Devletimizin imkânlarıyla yaptıklarımız var ve bununla birlikte bu gibi bağışlarla bu süreci tamamlamış olacağız. Sayın vekilimize bu güzel katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN