Milletvekili Özdemir'den TBMM'de HDP'lilere tarihi cevap

CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerilerinin görüşüldüğü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grubu adına söz alan Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, 2015'ten bu yana terörle mücadele konusunda başarılı bir süreç yönetildiğini belirtti.

PAYLAŞ

“HDP’nin önerisini kabul etmeyeceğiz. Ama HDP’liler PKK’lılarla verdikleri pozlardan dolayı utanç yaşayıp bir gün istifa etmeyi düşünürlerse bizde o zaman İçişleri Bakanımıza bu konuda gerekli adım atmasını söyleriz diyen Milletvekili Özdemir:  “15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne kadar 30'u ulusal, 13'ü bölgesel, 312'si yerel olmak üzere toplam 355 mafya tipi organize suç örgütüyle mücadele edildiğini, bunlarla ilgili işlem yapıldığını ve bu kapsamda da 693 operasyon gerçekleştirildiğini kaydetti.

Öte yandan 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra kapasitesi ve performansı artan narkotik birimlerinin 292 uyuşturucu suç örgütünü deşifre ettiğini ve 3 bin 483 şüpheliye de adli işlem yaptığını belirten Özdemir, 2020 yılında Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunda 2 ton kokainin ele geçirildiğini ifade etti.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN