Öğrenci Toplulukları tanıtım günü kapsamında çok sayıda etkinlik gerçekleştirdi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü koordinasyonunda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Öğrenci Toplulukları Yönetim Birimi tarafından 'Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günü' düzenlendi. KSÜ'de faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının tanıtım ve üye kabullerinin yapıldığı program çok sayıda sportif ve sosyal etkinliğe sahne oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Öğrenci Toplulukları tanıtım günü kapsamında çok sayıda etkinlik gerçekleştirdi
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü koordinasyonunda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Öğrenci Toplulukları Yönetim Birimi tarafından ‘Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günü’ düzenlendi. KSÜ’de faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının tanıtım ve üye kabullerinin yapıldığı program çok sayıda sportif ve sosyal etkinliğe sahne oldu.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Eğitim Fakültesi önündeki etkinlik alanında gerçekleştirilen programa KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Zekeriya Pak ve Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Kahveci, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç, Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Aslan Mehmet Çoşkun, KSÜ üst yöneticileri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

KSÜ’de teorik ve uygulamalı eğitimler ile bilimsel ve teknolojik çalışmaların yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri de aynı ölçüde önemsediklerini ve bu kapsamdaki faaliyetleri desteklediklerini belirten Rektör Can, “Sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler bireysel gelişim açısından en az akademik başarı kadar önemli. Öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi kadar, kendini doğru ifade edebilen, girişimcilik ve liderlik becerilerine sahip bireyler olarak yetişmesi üniversite olarak hedefimiz. Öğrencilerimizin istihdam edildiği ölçüde kendimizi başarılı sayıyoruz.” diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Pak da kısa bir konuşma gerçekleştirerek Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günü’nün amacına ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Rektör Yardımcısı Pak, etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından Rektörlük Güzel Sanatlar Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Ayça Çetiner yönetimindeki KSÜ Halk Oyunları Ekibi tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu.

Etkinlik kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kahraman Mehter Takımı da katılımcılarla buluştu. Programda Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri de spor gösterisi sundu.

Etkinlik açılış töreninin son bölümünde Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günü kapsamında üniversitemizde stant açan Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü ve AFAD tarafından üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’a hediye takdim edildi. Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç fidan hediye ederken, AFAD Müdürü Aslan Mehmet Çoşkun acil durum çantası hediye etti.

Açılış töreninin ardından KSÜ Rektörü Can ve protokol üyeleri stantları gezdi. Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, öğrenci topluluklarının yanı sıra etkinliğe katılarak stant açan Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü, AFAD, SPARK Vakfı ile Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) stantlarını da ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Öğrenci Toplulukları Tanıtım Gününde gün boyunca birçok etkinlik gerçekleştirildi. At binme, okçuluk, ip çekme, çuval ve kaşıkla yumurta taşıma yarışmalarının gerçekleştirildiği etkinliklerde wushu-kungfu gösterileri, elektrikli otomobil sergisi, insansız su üstü arama kurtarma aracı sergisi, orman fidanları sergisi ve tanıtımı, sıfır atık-geri dönüşüm bilgilendirmesi de yapıldı.

Gün boyu devam eden etkinlik TEMA Kahramanmaraş İl Başkanlığı Genç TEMA tarafından düzenlenen konser programıyla son buldu. Konser öncesi konuşan Genç TEMA Başkanı Sera Bihter Bilal, TEMA faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdi. Daha sonra ise KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden oluşan müzik grubu bir birinden güzel şarkılarla katılımcıları müziğe doyurdu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN