Şehit Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak konferans salonu açıldı

10 Şubat 2020'de Suriye'nin İdlib kentinde şehit olan Kahramanmaraşlı Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak'ın adı, Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi konferans salonunda yaşatılacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak Konferans Salonu açılış törenine Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun adına Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, şehidin annesi Nigar Saylak, babası Ömer Saylak, kız kardeşi Elife Saylak, dedesi İbrahim Çayır, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının akabinde Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. 

Ardından Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Çolak, katılımcılara seslendi. Okulun tanıtımının yapılması ve Şehit Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak’ın hayatı ile ilgili bilgilendirmenin yapılmasının akabinde şehidin kız kardeşi Elife Saylak, yaptığı konuşmada duygularını dile getirdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman ise: “Rabbimin huzuruna imtihanı kazanan bir vatan evladı olarak giden Fatih evladımız, bu dünyadan arkasında iyi izler ve güzel örnekler bırakarak göç eyledi. Bu okullarımızda da onun gibi şehâdet şerbetini içmek için hedefine yürüyen ve en güzel örnekleri ortaya koyan evlatlar yetiştirmek de öğretmenler olarak inşallah  bizlere nasip olur. Ailesini gönülden tebrik ediyorum. Şehadet şerbetini içmekle rabbimizin huzurunda adı yazılan şehidimizin dünyevî olarak da adı, bu okulumuzda yaşatılacak. Emek veren, destek veren, gayret gösteren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Dedi.

İl Millî Eğitim Müdürünün ardından katılımcılara seslenen Dulkadiroğlu Kaymakamı Okatan: “Bu kutsal topraklar geçmişten günümüze bize şu mesajı veriyor: Bu toprakların sahibi olmak için her zaman gerekli fedakârlığı zamanında yapabilecek evlatlara sahibiz. İşte Fatih kardeşimiz de bu kardeşlerimizden bir tanesidir.” dedi.

Kaymakam Okatan, son olarak şunları ifade etti: “Şehidimizin adı bu okulumuzda en güzel şekilde hatırlanacaktır. Şehit kardeşimiz Fatih’e ve diğer tüm şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyorum. Vatanımız için şehit olmalarından dolayı milletimiz adına manevî şahıslarına bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.”

Son olarak şehidin dedesi Çayır, torununa yazdığı şiiri okudu. Bu esnada salonda duygu dolu anlar yaşandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN