Tokyo 2020 paralimpik sporcusu bronz madalyalı Öztürk, Kahramanmaraş'a döndü

Tokyo 2020 Paralimpik oyunları yüzme branşında Türkiye'yi temsil eden Sevilay Öztürk 50 Metre sırtüstü S5 kategorisinde 43.48'lik zamanlaması ile 3'üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Ayrıca bu branşta ilk madalyasının kazanan ve 17 yaşında olan sporcu tarihin en genç sporcusu oldu.

PAYLAŞ
Tokyo 2020 paralimpik sporcusu bronz madalyalı Öztürk, Kahramanmaraş'a döndü
Tokyo 2020 Paralimpik oyunları yüzme branşında Türkiye’yi temsil eden Sevilay Öztürk 50 Metre sırtüstü S5 kategorisinde 43.48’lik zamanlaması ile 3’üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Ayrıca bu branşta ilk madalyasının kazanan ve 17 yaşında olan sporcu tarihin en genç sporcusu oldu.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Şampiyon sporcu Öztürk, Kahramanmaraş’a dönüş yaptı. İstanbul’dan Gaziantep’e gelen sporcuyu ilk karşılama hava alanında yapıldı. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Yüzme Antrenörleri ve Sevilay’ın sporcu arkadaşları ile Ailesinin katılımıyla gerçekleştirilen karşılamanın ardından Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün tertiplediği kısa kale programı yapıldı. 

Gaziantep programın ardından şampiyon Kahramanmaraş’a evine getirildi. Şampiyonu evinde davullar çiçekler ile karşılandı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Boz, kaşlıma töreninde yaptığı konuşmada: “Güzel bir karşılama oldu. Şehrimizin evladı Sevilay Öztürk Kardeşimiz Tokyo Paralimpik Oyunları yüzme branşında tarihimizin ilk Madalyasını kazandı. Sevilay elde ettiği bu başarı ile tüm Ülkemizi ve bizleri gururlandırdı bu gururu bizlere yaşattığı için Sevilay Öztürk Kardeşimizi gönülden tebrik ediyor başarılarının daim olmasını temenni ediyorum, burada özellikle ailesini annesi babasınıda kutlamak gerek çocuklarına çok ciddi destek oldular.” dedi.

Sevilay Öztürk ise açıklamasında: “Çok çalıştık emek verdik emeklerimizin karşılığını da aldık. Tokyoda yarışırken tüm ülkem için yüzdüm 3. Oldum. Madalya kürsüsünde çok duygulandım İstiklal Marşımız okunurken göz yaşlarımı tutamadım. Bana bu yolda desteklerini hiç esirgemeyen hep yanımda olan aileme, Büyükşehir belediye başkanımız Hayrettin Güngör’e Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’a Beni duaları ile destekleyen 83 milyon tüm ülkemize teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN