Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü öğrencileri G3 Forum'a katıldı

23 Aralık 2021 tarihinde Gaziantep'te Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi'nde Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu'nda (G3 Forum) girişimci, girişimci adayları ile KSÜ Kariyer Girişimcilik ve İnovasyon Topluluğu (KAGİT) ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri bir araya gelme imkanı buldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Öğrenciler yuvarlak masada projelerini anlatıp öğleden sonra G3 Forum panel oturumlarında Türkiye’yi globalde temsil eden önemli girişimlerin kurucu ve CEO’larının girişimcilik hikayelerini dinleyerek ilham alma fırsatını yakaladı.

Yeni ekonomi ve teknoloji şirketleri eski şirketlerin yerini almaya başladı. Yeni ekonominin ve teknolojinin önemli aktörlerini konuşmacı ve mentor olarak bir araya getiren etkinlikte, Türkiye’de hızla büyüyen sektörlere gerçekleştirilen yatırımlar da ele alındı. G3 Forum kapsamında geleneksel olarak düzenlenen ve genç girişimcileri mentorler ile buluşturan yuvarlak masa toplantıları, girişimci adaylarının mentorlerin tecrübelerinden yararlanarak girişimcilik yol haritası çıkartmalarına yardımcı oldu, fikirlerine destek olup yol gösterdi. 

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Aydın, Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, BluTV CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ, Insider CEO’su Hande Çilingir, Kolektif House CEO’su Ahmet Onur’un konuşmacı olduğu yeni ekonomi ve teknoloji girişimleri oturumlarının yanı sıra sivil toplumun girişimcilik ekosistemine katkıları üzerine de bir panel gerçekleştirildi. 

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, KAGİDER Başkanı Emine Erdem, TÜGİAD Başkanı Nilüfer Çevikel ve Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen konuşmacı olarak yer aldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN