AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Öçal'dan müjde

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, 12 Milyon TL bedelli Türkoğlu İlçe merkezi İmalı Deresi 3'üncü kısım projesi için çalışmaların başladığını duyurdu.

PAYLAŞ
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Öçal'dan müjde
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, 12 Milyon TL bedelli Türkoğlu İlçe merkezi İmalı Deresi 3’üncü kısım projesi için çalışmaların başladığını duyurdu.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Milletvekili Öçal, yaptığı yazılı açıklamada: “Sizlerin de çok iyi bildiği gibi son yıllarda yaşanan yağışlar sebebiyle derelerimizin taşması sonucu ev ve işyerlerine su baskını oldu. Bu durumu yakından takip ediyoruz. Sorunun çözümü için yaptığımız görüşmeler olumlu sonuç vermiş ve bu kapsamda 12 milyon TL ödenek tahsis edilmiştir. 

Yapılacak bu proje ile Türkoğlu ilçemizin önemli su kaynaklarından birisi olan İmalı Deresi ıslah edilerek hem ilçemiz hem de ilçemize bağlı köylerimiz taşkın riskinden korunacaktır. Ayrıca 2470 m trapez kanal, 1691 m betonarme U kanal, 22 adet menfez, 2 adet tersip bendi, 4 adet ıslah sekisi, 2 adet taban kuşağı ve 1 adet tesis giriş yapısı hizmete alınacaktır.

20 yıllık AK Parti iktidarımız boyunca Kahramanmaraş’ımıza 50 milyara yakın yatırım yaptık. Bu yatırımların yaklaşık 10 milyarı tarım ve orman konusunda olmuştur. İklim değişikliği ile yaşanan doğal afetlerden vatandaşlarımızın etkilenmemesi için hem Büyükşehir’imiz de hem ilçelerimizde yatırımlarımız devam edecek.
 
Bu projenin gerçekleşmesinde katkısı olan DSİ Genel Müdürümüz Kaya YILDIZ, Sayın Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN