U15 Avrupa Güreş Şampiyonası 3'üncüsü Remzi Temur Kahramanmaraş'ta

U15 Avrupa Güreş Şampiyonası 24-30 Mayıs 2021 tarihlerinde Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'da gerçekleştirildi. Şampiyonaya Güreş Milli takım kadrosunda katılan Kahramanmaraşlı Sporcu Remzi Temur, 57kg da elde ettiği 3'cülük derecesi ile Bronz Madalya kazandı.

PAYLAŞ

Milli Sporcu Temur, Şampiyona dönüşü Antrenörleri ile birlikte Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’u ziyaret etti. 

İl Müdürü Boz, başarılı güreşçi Temur’u çiçeklerle karşıladı.

Remzi Temur ziyarette hazırlık süreci ve Sofya’da yapılan Şampiyona hakkında bilgiler aktardı. 

Elde edilen başarıdan duyduğu memnuniyetini ifade eden İl Müdürü Boz: “Bulgaristan Sofya’da düzenlene Şampiyonada Remzi Temur Kardeşimizin başarısı bizleri gururlandırdı. Son dönemde güreş başta olmak üzere Kahramanmaraş’ın sporcuları ulusal ve uluslararası Şampiyonalarda peş peşe Madalyalar kazanıyor. Madalyalı şehrin evlatlarına da yakışan budur. Remzi Kardeşimizin derecesi ile birlikte Uluslararası şampiyonalarda 11 Madalyamız oldu. Bu önümüzdeki dönemde katlanarak devam edeceğine inancımız tamdır. Başta Sporcularımız olmak üzere bu başarılarda emeği olan tüm antrenör ve İdarecilerimizi tebrik ediyorum.” Dedi. 

Ziyaret sonunda Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz Remzi Temur’a Altın takarak ödüllendirdi. 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN