Vaka sayısı en çok artan iller arasına Kahramanmaraş'ta girdi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 2-8 Ekim arasında 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı rakamlarını açıkladı. Bir hafta öncesine göre vaka sayıları en çok artan on il arasına Kahramanmaraş'ta girdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Vaka sayısı en çok artan iller arasına Kahramanmaraş'ta girdi
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 2-8 Ekim arasında 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı rakamlarını açıkladı. Bir hafta öncesine göre vaka sayıları en çok artan on il arasına Kahramanmaraş’ta girdi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Twetter hesabından yaptığı paylaşımla il bazlı haftalık vaka sayılarını içeren rakamları açıklayan Sağlık Bakanı Koca: “2-8 Ekim arasında, 100.000 KİŞİ İÇİNDE bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı il bazında neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz.” Dedi.

Açıklanan rakamlara göre son bir haftada Kahramanmaraş’ta ki vaka sayısı 100 binde 303,64 olduğu gözlemlendi. 

En çok vaka artışı yaşanan iller listesinde Kahramanmaraş’ta var

2-8 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan illeri açıklayan Sağlık Bakanı Koca: “2-8 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 İlimiz: Giresun, Ordu, Ardahan, Kastamonu, Çorum, Samsun, Tokat, Amasya, Kahramanmaraş, Karabük.” Dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN